Maailm

FOTOD JA VIDEO | Lesbosel puhkesid kokkupõrked migrantide ja märulipolitsei vahel (13)

Toimetas Kristin Aasma, 8. september 2015 12:51
Migrandid Kreeka Lesbose saarel 7. ja 8. septembril 2015.Foto: AFP, AP, Reuters / Scanpix
Kreeka on hädas saartele saabuvate migrandihordidega. Lesbose saarel puhkesid raevukalt laevale tunglevate inimeste ning märulipolitsei vahel kokkupõrked.

Hästi rõivastatud, õnnelikud ja veendunud noored mehed, kes jõudsid Kreeka saare Lesbose randa ning võtsid seal naerdes selfie'sid, kavatsevad taotleda Euroopa Liidu asüüli. Mehed on pärit Süüriast. Järgmisel päeval ühinevad nad tuhandete migrantidega, kes ootavad saarel registreerimist, enne kui nad reisivad sealt edasi Ateenasse, mis on uks Euroopasse ja Suurbritanniasse, kirjutab kohal viibiv express.co.uk.

Samal teemal

Saarel aga eskaleeruvad pinged. Ööl vastu tänast puhkesid Lesbosel politsei ja migrantide vahelised kokkupõrked, kirjutab theguardian.com. Kumminuiadega varustatud rannavalvurid ja märulipolitseinikud üritasid ohjeldada umbes 2500 inimest, kes tunglesid Kreeka valitsuse saadetud laevale, et sõita Ateenasse.

Migrandid saabuvad Lesbosele Türgi rannikult. Saarel on praegu umbkaudu 15 000 kuni 17 000 peamiselt Süüriast tulnud migranti ja põgenikku.

"Lesbose omavalitsuse juht Sypros Galinos on palunud Kreeka valitsuselt abi; ta võrdleb eskaleeruvaid pingeid lõhkeva pommiga. Kui Ateena saatis migrantide transportimiseks kaks laeva, ütles Galinos: „Ma ei vaja laeva, ma vajan laevastikku."

Lesbose kohalikud elanikud on pagulaste ees hirmul. YouTube'i postitatud videos märatsevatest migrantidest on näha kohalikku, kes takistab migrante oma maale tungimast. Kohalik naine aga räägib nuttes, et ta ei saa minna kodust välja, ta lapsed ei saa kooli.

ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti andmetel on Kreeka saartele maabunud tänavu ligikaudu 124 000 inimest. Kreeka rannavalve päästis reedel 24 tunni jooksul veest üle poole tuhande inimese.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee