Eesti uudised

SUITS KESET POODI: klienditeenindaja tegi poes e-sirgaretti (33)

Katrin Rohtla, 8. september 2015 15:15
E-SIGARETFoto: MATI HIIS
Eedeni keskuses oma tavapäraseid oste sooritanud noort naist valdas hämming, kui nägi e-sigarette müüvast poest möödudes, kuidas teenindaja leti taga istus ja lihtsalt toodet tarbis.

"Pahvis tossu välja ja tundis end mõnusalt. Kas suitsetamine poes on nüüd normaalne? Minu jaoks ei ole vahet, et kas tegu on e-suitsu või sigaretiga. Mõlemal on omad ohud ka neile inimestele, kes seda tossu kõrvalseisjana tarbima peavad," lisab nähtust häiritud naine. Vahejuhtum leidis aset augustis.

"Samas ei ole meie sisekorra reeglitega keelatud e-sigareti tarbimine meile kuuluvates kauplustes ja kontoris, mis tundub loogiline. Me alati seisame selle eest, et e-sigaretti ei tohiks kasutada kohtades, kus ei ole selleks õige koht (laste- ja noortega seotud asutused, ühistransport, riigiasutused jne). Erasektor võiks ise reguleerida e-sigareti tarbimist oma territooriumil," selgitab Vlassov, et firma silmis töötaja ühegi reegli vastu ei eksinud, vaid abistas klienti.

Nii täpsustab Vlassov, et erinevalt paljudest müügikohtadest, kust on võimalik e-sigaretitooteid osta, saab nende kauplustes enne ostu neid ka proovida, et saada aru, millise tootega on tegemist.

"Samuti pakume ka häid garantiitingimusi ning kui tekib vähimgi kahtlus, et toode ei töötanud kliendil nii nagu peab, vahetame selle välja. Küll aga peame eelnevalt teostama kontrolli. Testimisviisi valime lähtudes sellest, millise tootega ja millise võimaliku probleemiga on parasjagu tegemist," kirjeldab Vlassov.

Kas klienditeenindaja on kohustatud toodet tarbima/testima?

"Meie toredas töökollektiivis on kolleege, kes ei ole kunagi tubakatooteid tarbinud, seega ei tarbi nad ka e-sigareti tooteid. Nemad ei tegele toodete testimisega. Samuti ei ole meie töölepingutes midagi kirjas kohustusest toodete tarbimise/proovimise või testimise kohta ja me ei sunni kedagi e-sigareti tooteid tarbima," kinnitab Vlassov, et toote tarbimine kliendi abistamiseks pole klienditeenindajatele kohustuseks.

Vlassovi sõnul on välja puhutava auru kohta tehtud palju uuringuid, mis kinnitavad, et nikotiini sisaldus olevat selles isegi väiksem kui juurviljasupis.

"Suurbritannia valitsuse ametlikul lehel 19. augustil ilmus uudis selle kohta, et Suurbritannia terviseamet tunnistab, et e-sigaret on 95% võrra ohutum kui tavasigaret," toob Vlassov näite.

TTK Investeeringute OÜ juhatuse liikme Kaire Krevaldi konkreetne suhtumine keskuses juhtunu kohta on kategooriline: "Suitsetamine keskuses ja sissepääsude ees on rangelt keelatud. See nõue kehtib samaväärselt kõikide keskuses asuvate kaupluste kohta."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee