Maailm

Ungari peaminister sisserändajatest: suur osa ei ole pagulased, vaid inimesed, kes tulevad head elu otsima! (47)

Toimetas Geidi Raud, 8. september 2015, 09:32
Viktor OrbanFoto: AP / Scanpix
Sajad migrandid murdsid Ungari ja Serbia piiril olevatest tõketest läbi ning liiguvad jalgsi Budapesti poole. Ungari peaminister Viktor Orban teatas, et tema arvates ei ole suur osa sisserändajatest pagulased, kes igatsevad turvalisust, vaid inimesed, kes tulevad head elu otsima ja seda ennekõike Saksamaalt.

Pealtnägijate sõnul on Budapesti suundumas 300 inimest, keda saadavad politseinikud, vahendas BBC. Samuti tungisid migrandid välja Roszke põgenikekeskusest.

Samal teemal

Enamike migrantide eesmärk on jõuda Saksamaale ja Austriasse. Alates laupäevast on Austriasse sisenenud üle 16 000 inimese. Saksamaale on sisserände vool veelgi tihedam, ainuüksi Münchenisse saabus nädalavahetusel 17 500 migranti.

"Kui nad soovivad Ungarist edasi liikuda, siis see pole selle tõttu, et nad oleksid ohus, vaid sellepärast, et nad tahavad midagi muud," selgitas Orban ja lisas, et migrantide eesmärk on Saksamaa ja Saksamaa hea elu, mitte füüsiline turvalisus, vahendas Reuters.

Vastuolulise mainega Ungari peaminister Viktor Orban pole end ka varasemates sõnavõttudes tagasi hoidnud. Nii märkis ta möödunud neljapäeval, et põgenikud pole mitte Euroopa, vaid Saksamaa probleem. "Mitte keegi neist ei taha jääda Ungarisse, ega ka Slovakkiasse, ega Poolasse ega ka Eestisse," rääkis ta. "Kõik nad tahavad minna Saksamaale ja meie asi on pagulased vaid registreerida."

Ungarist on saanud tuhandete Aafrikast ja Lähis-Idast tulevate migrantide ja pagulaste sihtpunkt, kust liikuda asüülitaotlemiseks edasi Saksamaale ning teistesse riikidesse.

Esmaspäeval astus tagasi Ungari kaitseminister, väidetavalt viivituste pärast migrantide eest kaitsva piirde rajamisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee