Indrek Taalma peakokana Kanal 2 seriaalis "Köök"Foto: Ergo Kuld
Marko Tiidelepp 7. september 2015 22:24
"KÖÖK", 7 september Kanal 2: "Äädikat põdraliharulaadi ja 20 lõhnakuuske Mercedesesse!"

Köögis liigub tegevus kiiresti keemistemperatuurile. Maks on suhtes Saskiaga, aga saab aru, et Vika ei olegi teda petnud. Kööki tuleb külastama noor ja edukas superkokk Euroopast - tuleb välja, et tal on meie peakokaga vana arve klaarida. Kokad üritavad superkokale peakoka eest kätte maksta ja teevad sellega Viktor Paulusele korraliku karuteene.

Kohe alguses tuletan meelde, et ärge minu lugu võtke kui sügavtõsist teleanalüüsi ega näitlejameisterlikkuse hinnangut. Minu looke on väike kokkuvõte seekordsest osast, lisaks mõningad isiklikud emotsioonid.

Uus hooaeg algab sellega, et Maks (Kristjan Kasearu) kiidab, et tema elus on kõik hästi. Ta elab Tallinnas, tal on uus tüdruk (ettekandja Saskia (Miina Vilo)) ja esialgu näib, et nii ongi. Noored ärkavad üheskoos voodis, Saskia nurrub Maksile, et ta sai kingituseks kaks piletit Küprosele, kuhu nad peaksid varsti sõitma. Maks naljatleb vastu, et kas seal Küprosel ka ilusaid bikiinides tüdrukuid on! No on naljamees, endal selline kena neiu voodis ja tema tahab veel teisi!

Liigume voodist kööki. Köögis loetakse kokandusraamatut, mille on kirjutanud Prantsusmaal tegutsev superkokk Voldemar Baran. Kööki tuleb ka restorani uus omanik Kristiina (Gerli Rosenfeld), kes kinnitab, et toosama superkokk tuleb nendele külla, toimub raamatuesitlus ja mees valmistab kutsutud külalistele piduroa!

Tagasi Maksi juurde. Maks elab koos baarman Kaspari (Veljo Reinik) ja ettekandja Nataliga (Carmen Seljamaa) üürikorteris. Maks otsib oma passi, sest ees ootab ju reis Küprosele. Passiotsingud viivad Maksi ka Kaspari ja Natali magamistuppa, kus noored parajasti veidi "nahistavad". See ei häiri Maksi, tema otsib passi, kui äkki meenub talle, et tema pass on ju hoopis restorani administraatori Vika (Margaret Kodusaar) juures. Oli ju Vika Maksi sõbratar ja seda alles üsna hiljuti. Maks tõdeb Kasparilie ja Natalile, et just Vika pettis teda ja ta kavatseb minna oma passile järgi! Maksil on Vika koduvõti ja ta peaks olema sel päeval tööl.

Jätame Maksi passi otsima ja naaseme restorani. Peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) loeb parajasti oma kabinetis kuulsa Voldemar Barani kokaraamatut, kui siseneb abikokk Leino (Jaanus Mehikas). Maailmakuulus superkokk on saabunud. Viktor palub Leinol võtta Barani kokandusraamatu ja selle põlema panna!

Viktor Baran (Martin Kõiv) sõidab kohale uhke Mercedesega. Hiljem selgub, et selle on talle kinkinud lausa Arvo Pärt isiklikult, tänutäheks privaatse õhtusöögi eest! Mulle tundub, et selle Mercedesega täna veel mingi jama juhtub, kuid elame, näeme!
Kõik restoranitöötajad võtavad superkoka pidulikult vastu. Üks köögipoistest, Fred (Märt Koik) nimetab superkokka konnavägistajaks. Hetk hiljem selgub, et superkokk räägib eesti keelt ja ta saab ka kõigest aru! Oh seda häbi – konnavägistaja! Tundub, et Fred ei tunne ennast nüüd küll eriti hästi. Edasi minnakse kööki, kus Voldemar Baran kinnitab, et tal on Pariisi eeslinnas umbes samasugune köök, ainult veidi suurem! Tundub, et jutt käib superkoka koduköögist!

Ah jaa – saame teada, et superkokk ja Viktor Paulus tunnevad teineteist. Voldemar kinnitab, et Viktor oli Pariisis tema esimene õpetaja, mees, kes juhatas ta õigele teele. Kohe alguses on selge, et Viktori ja Voldemari vahel on mingi kana kitkuda!

Viktor jutustab veidi hiljem oma köögimeeskonnale, et Voldemar Baran oli kunagi Volodja Baranov, kelle isa oli venelane, ema eestlanna. Nad töötasid koos ühes Pariisi restoranis, kus Volodja olevat tekitanud kassapuudujäägi ning Viktor oli seepärast lahti lastud. See tekitab suurt pahameelt köögimeeskonnas, kes tahaksid superkokale kätte maksta!
Las köögimeeskond haub oma kättemaksuplaane, meie läheme Vika juurde, kus Maks otsib passi.

Kuid äkki – Vika on hoopis kodus, kuivatab oma juukseid. Maks üritab ennast peita, kui heliseb uksekell – tulijaks on Ivar (Tarvo Vridolin), kes oli ju vahepeal restorani uus omanik, kes on üritanud Vikale ligi ajada ja kellega, Maksi arvates, Vika teda pettis!
Ivar uurib, miks Vika ei ole tema kirjadele ega sms'idele vastanud? Vika kinnitab, et ta ei armasta Ivarit. Nende vahel pole midagi olnud ega saa ka olema! See ärritab Ivarit, kes lahkub! Mees tõdeb, et Vika unistab ikka oma kokapoisist!

Maks on kuulanud seda vestlust pealt, voodi taga ja tuleb sealt nüüd välja. Maks ei oskagi midagi muud öelda, kui seda, et kas teil polnudki siis mitte midagi! Vika selgitab, mis tegelikult juhtus ja tal ei ole Ivariga mitte midagi olnud! Maks on nüüd eriti õnnetu ja kirub iseenda rumalust. Vika selgitab, et mingit suhet neil ju Maksiga enam ei ole, pole enam mingit "meid", on Vika ja on Maks. Ühel hetkel on Maks ja Vika jälle voodis! Peab hakkama jälgima, kui palju seriaali tegevusest toimub voodis, kui palju köögis! Äkki peaks seriaalil nime muutma? "Voodi"? Poleks ju paha!

Köögis mõeldakse välja salakavat plaani, kuidas Voldemar Barani karistada, kuid Vika juures ajab naine Maksi enda juurest minema. Maks lubab, et ta tuleb veel tagasi! Tegelikult on Maks ju üsna mitu korda Vika juurde tagasi tulnud. Ta tuleb ka nüüd ja kohe, kuid seepärast, et sokid jäid maha! Maks on nagu Kiir "Kevades", kes oma saapanööpe otsis...

Lõpuks jõuame maailmakuulsa superkoka Voldemar Barani pidulikule raamatuesitlusele, kus tehakse ka süüa. Superkokk valmistab oma lemmikrooga – põdraliharulaadi. Vabatahtlikuks abiliseks kutsub ta Viktor Pauluse. Üritust juhtiv uus restoraniomanik Kristiina naerab, et näete, meie peakokast sai just nüüd abikokk! No Viktorile see nalja ei tee...Ja Kristiina laseb meestel edasi toimetada. Oli vist kohatu nali!

Samal ajal istuvad õues Maks ja baarman Kaspar. Maks kurdab, et Vika ei petnudki teda ja ta ei tea, mida teha. Äkki tuleks suhe Saskiaga lõpetada? Maks lisab, et Vikaga on kõik väga keeruline, Saskiaga kerge ja lihtne. Kuttide juurde tulebki Saskia, kes kutsub Maksi endaga kaasa ja hetk hiljem üritab oma uutes bikiinides võrgutada Maksi! No ja, see tuleb Saskial ka väga hästi välja!

Kuid esitluse juurde tagasi. Viktor saab ülesandeks viia põdraliharulaad ahju. Köögis süstib ta sellesse äädikat ja lõpuks valab äädikat ka sellele lihtsalt peale! Kättemaks peab olema kibe!

Samal ajal lõhuvad köögimeeskonna liikmed superkoka mersut! Väljas askeldavad nii Leino, Fred, Lui (Andres Roosileht) kui ka Sergo (Lauri Pedaja). Vahva on see, et Sergo on seriaalis tagasi! Fred lõhub auto esiklaasi, Lui kirjutab ustele sõna "lurjuss" (just kahe s-iga) ja Sergo, no Sergo teeb oma raskema häda auto tagapingile! Hull värk! Eesti mehed hävitavad konnavägistaja autot!

Köögis on Leino ja sinna tuleb ka superkokk. Voldemar otsib Viktorit ja oma rulaadi! Leino loobib superkokale julmi sõnu – reetur, lurjus, Juudas! Superkokk mõistab, kust tuuled puhuvad ja räägib ka oma loo. Selgub, et Viktor Paulus oli Volodja Baranovi jaoks jumal, õpetaja ja eeskuju. Ühel päeval kulutas Viktor Pariisi kasiinos 10 000 eurot restorani raha, mille eest pidid nad ostma värsket vähki. Oli oht, et lahti lastetakse kogu restorani personal, mistõttu Voldemar rääkis tõtt. Viktor lasti lahti, kuid Voldemar usub, et ta tegi siiski heateo, et Viktor õppis sellest midagi! Ta ei tea, et Viktoril on ikka viinaviga küljes, et ta on käinud kasiinos mängimas jne.

Rulaad on valmis! Seda pakutakse esitlusele tulnud külalistele, kuid selles maitseb ju ainult äädikas! Voldemar kiidab, et selle roa autoriks on tegelikult Viktor Paulus! Geniaalne kokk, suur õpetaja! Superkokk kinnitab, et ta peab kiirelt lahkuma, et lennukile jõuda, sest pariislased ootavad tema valmistatud roogasid! Tänutäheks teeb Voldemar Viktorile kingituse – ulatab meie peakokale autovõtmed! Arvo Pärdi kingitud auto võtmed!

Jõuame lõppvaatuseni! Saskia pakib kohvreid. Helistab Maksile, kas kutt juba varsti tuleb? Maks lubab tulla, kuid kohtub restorani riietusruumis Vikaga, kes kutsub ta enda juurde. Maks lubab ka Vika juurde minna! Maks on nagu Figaro, kord siin, kord seal!
Arvo Pärdi kingitud auto on puhtaks nühitud. Fred läheb ostma uut esiklaasi ja Sergo palub Viktoril osta paarkümmend lõhnaküünalt, et "paha hais" autost välja saada!
Vika on oma kodus. Uksele koputatakse! Kas see on Maks? Maks on trepikojas, koputab uksele! Selle avab Saskia! Maks tõdeb, et tema siiski Küprosele ei sõida...

Ja ongi läbi! Uue hooaja esimene osa oli tegelikult ju päris vahva. Sai nalja, oli situatsioonikoomikat, oli suhtedraamat. Kõike oli ja see ongi ju lahe! Ka näitlejate mäng on jäkuvalt hea – Indrek Taalmaa, Kristjan Kasearu ja ka kõik teised noored näitlejad on igati tublid ja kiiduväärt!

Jääb üle oodata järgmist osa – kes ikkagi koputas Vika uksele, kui Maks oli Saskia ukse taga, kuidas Maksi suhted naistega arenevad, kas Viktor Paulus hakkab sõitma mersuga?