Eesti uudised

Liisa Oviir: ministrikoha pakkumine oli täielik üllatus (35)

Õhtuleht.ee, 7. september 2015 20:26
Liisa OviirFoto: Teet Malsroos
Vastne Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ettevõtlusministri kandidaat Liisa Oviir tunnistas, et kui erakonna juht Jevgeni Ossinovski ta teed jooma kutsus, siis ta tegelikult ei aimanud, et talle ministrikohta pakutakse.

"Ma pigem eeldasin, et on juttu mõnest muust teemast – nii et see oli mulle sel hetkel täis üllatus ja ilmselt oli see ka mu näost näha," rääkis Liisa Oviir ETV "Ringvaatele".
Saatejuht Marko Reikop uuris, kuidas Tallinkis ja Eesti Energias juhtiva juristi koha peal töötanud Liisa Oviiri arvates nende töökohtade hea teenistus sotsiaaldemokraatlike vaadetega kokku lähevad. On ju nendel töökohtadel väga palju raha käes võrreldes nendega, keda sotsiaaldemokraadid esindama peaksid. "Minu hea kolleeg ütles selle kohta, et kes ei ole nooruses olnud sotsiaaldemokraat, see on südametu. Kuna ma ei ole südametu, siis ma olen sotsiaaldemokraat," vastas Oviir. "Igas ettevõttes on kasuks sotsiaalselt teadlik lähenemine."

Samal teemal

Liisa Oviiri sõnul sai ta ema, kogenud poliitik Siiri Oviir teada ministrikoha pakkumisest kohe samal õhtul. "Ta oli üsna üllatunud," rääkis Liisa Oviir. „Ta ütles, et "räägime hommikul". Hommikune vestlus oli juba sisukam. „Mõlemad lubasid toetada ja ütlesid, et kui sa tunned, et oled valmis, siis loomulikult – see on ainulaadne võimalus," rääkis Liisa Oviir.

Kommenteerides erakonnas toimuvat arvas Liisa Oviir, et erakonna juht peabki edasi minema endale kõige sobivama meeskonnaga. Ka kiitis ta Ossinovskit vastutustundliku teo eest: "Jevgeni Ossinovski tegi väga vastutustundliku teo, et ta nägi, et valitsuses on naisi väga vähe, et naised on selgelt alaesindatud ning selletõttu on mõistlik tuua võimalusel naine valitsusse."

Ministeeriumisse minnes ei karda Liisa Oviir, et ta jääks majandus- ja taristuminister Kristen Michali n.-ö abiministriks. "Kui daam tuleb ministeeriumisse, siis oleks mõistlik anda ju talle see suurem kabinet," rääkis Oviir. Ta lisas, et mingit võimuvõitlust muidugi ei tule: "Niipalju, kui ma olen kuulnud, härra Michal on olnud mu ema õpilane ja et ta on väga sümpaatse ja lahke loomuga poiss."

Samal teemal

16.09.2015
Ossinovski tulekuga valitsusse muutus peaministri asendamise kord
16.09.2015
Ettevõtlusminister: Eesti maksukoormus tuleks ümber jagada
14.09.2015
Sotside ministrivahetus läheb riigile maksma üle 50 000 euro
07.09.2015
Sotsid vahetavad ministrid välja