Kommentaar

Martin Helme | Vihakõne eesti inimeste vastu (355)

LISA KOMMENTAAR

juss 16. september 2015 16:00
Mind huvitab juba ammu,kas ekres pole yhtegi teist,kes ka söna vötaks ja oma arvamust ytleks.Söna saavad vaid Helme pere ja siis keskoolipoiss,kes ise ju ilmselt veel köike ei jaga,kuid seda oskab rääkida,mida ette öeldakse,sest nii samalaadne jutt iga kord.Muidugi siin panevad miinuseid ainult ekrelased ja ehk söbrad keskist,kuid töepoolest huvitaks?
siin on keegi niigi kirjutatud 16. september 2015 15:57
Noh, EKREkad andke hagu! Kirjutage aga. Peaasi et ei nuta. Teisi eestlasi, isegi EKRE liikmeid (Margus Reemets just kirjutas, kuidas Martin Helme ise olevat ähvardanud talle "füüsilist noomitust" anda) olete agarad küll ähvardama aga õnneks reaalsetes tegudes olete lödid mis lödid. OIen ise oma EKRE austajatest fännidele saatndu kirju, et tule välja, klaarime ära. Millegipärast pole nad eriti aldis seda tegema.
Hooliw 16. september 2015 10:02
Millal te saite endale nutitelefoni.!? Kas kodusõja ajal. Millal meile, Eestimaale, kus mobiililevi maailma esirinnas, püstitati esimene 3 või 4 G mast ja telefonijaam. Äsja. Vaadake neid "sõjapõgenikke". Neil on paljudel uued nutitelefonid ja kõrvaklapid. Nad on saanud kasutusväljaõppe ning ootavad, millal jõuavad Euroopa levialasse. Siis hakkavad nad omavahel sidet pidama ja asukohta määrama. See on tume ja hirmuäratav võrgustik, mis katab varsti kogu väikest Euroopat. Majandus- ja sõjapõgenikke ei hakka keegi kunagi eraldama, sest need, kes meid juhivad, ootavad neid ja organiseerivad nende tulekut. Rahvusriigid on valitsejatele vastuvõetamatud. Rahvuslus on nüüd rassism. Raha võim hävitab rahvuse ja suunab segaverelised valima oma juhtideks hoolimatuid valetajaid.
ei imesta 16. september 2015 16:50
Hooliw vastan :,jah kahjuks see on k6ik ammu plaanitud,mis praegu nüüd ellu viiakse kui on viimaks euroopasse j6uavad 500 000 terroristi siis jäävad ka poliitikute suud lahti,kuna nemad ju omast meelest päästavad teisi,ainult valesid isikuid,kes on saadetud euroopat vallutama,seda hävitama jne. See on k6ik ka piiblis kirjas,need koledad sümbolid,märgid mida paljud ei oska ainult t6si elus seostada,v6ivad teha nii valesid otsuseid,mida kogu euroopa komissioon on tegemas,ise ennast ja valesti juhitud euroopat koos selle rahvaga.
Ärge unustage et nüüd on 21 sajand, ja 2021 aastal on Jumala tagasi tulek,mida kutsutakse. Aga tema tagasi tuleku eesmärk on tegelikult tuleb ta hingede järgi,keda tahab siit maa pealt kaasa v6tta. Soovitan hoolega vaadata youtube ,euroopa vägistamine ja siit saate seeitusi,miks oleme selles supis ,kust k6ik on valesti tehtud ja siiani hoitakse neist kümne küünega veel kinni, Kui on k6rvale t6ugatud arusaam,et inimene on osa loodusest jne. Vaid meid juhitakse täiesti,mitte olemast inimesed.....Nüüd valmistuda selleks,et viimased aastad veel euroopana ja elavana ... ja siis valitseb Islam
metsavend 15. september 2015 21:05
Kui tulevikus luurele vaja minna tuleks,siis ainult Helmetega!
13. september 2015 17:14
6ige 13. september 2015 15:45
oleks sellised aru saajad k6ik poliitikud euroopas,..jääks euroopa ka püsima,kuid kahjuks on paljud neist kahe palgelised ja see on hukk euroopale,kahju.....asemele tuleb islam....
????!!!! 16. september 2015 15:52
Taevakene,tulge möistusele.Kui sellised juhiks euroopat,oleks ammu köik pölvili.Jutt on ilus,kuid Helme vana on ju näidanud,kui oli veel poliitikas ennem,kui ta oleks olnud nii tubli ja edasiviiv jöud,oleks ta juba palju kaugemale jöudnud.Miks ta siis pole elus midagi saavutanud,kui ta teie meelest nii jube tark ja töökas on??
arvaja 12. september 2015 20:19
arvamus 10. september 2015 11:43
Õige jutt. Häirima on hakanud katse rahva arvamusest üle sõita. Süütunde tekitamine on julm propaganda trikk. Las president häbeneb. Lubab president ka ainult seda, mida ei kavatsegi teha. Tema tallu mahuks 10 sulast ... aga tema lihtsalt häbeneb.

Simon 10. september 2015 11:27
Ei ole eriline EKRE fänn, ega ka mitte igasuguse immigratsiooni vastane (liigse Venemaa ja inimeste tümitamise pärast), aga kukalt pani kratsima küll, kui üldse ei oodatud, ega vaevutud Vao põlengu uurimisest jms sellisest üldse rääkimagi, vaid kohe lajatati ühes suunas - kurjad sallimatud panid maja pagulaskeskuse põlema (vähemalt ERRi raadiokanali kaudu oli see nii). Pole näinud/kuulnud ühtki politseiametnikku näinud, kes süütamist uurib. Võib-olla oli lihtsalt hullumeelne, võib-olla provokaator, aga võib-olla kohalik, võib-olla pagulane, kes tahtis lõket teha, võib-olla see või teine. Me ju EI TEA. Mille alusel me siis selliseid järeldusi kohe teeme? Pole just eriline vandenõuteoreetik, aga tundub natuke spin-doctorite tööna.
Ei pea olema EKRE fänn. 10. september 2015 15:21
Arvan vaid seda, et riiki peavad juhtima inimesed, kelle toimetamisest rahvas aru saab. Kui kõrvale jätta vähemtähtis, siis RIIGI JAOKS peamises - RAHVUSLIKUS ISEOLEMISES (koos sõbralike külalistega - et kisa ennetada) - on EKREL selge ja ühene meelsus ja teod. Kui me ei kaitse oma iseolemist, pole ka muul tähtsust. Siis võiks elada tõesti kus tahes ja valitsemise kasvõi "kallile" idanaabrile anda, kel täitmatu ahjualusena maadest iialgi isu täis ei saa.
Muideks, mõtisklege järgmise dilemma üle: vene INIMENE on ju reeglina hea, südamlik ja sõbralik naaber.
MIKS SIIS NENDE RIIGIPOLIITIKAT AJAVAD pehmelt öeldes AHNED KAABAKAD naaberriikide suhtes?
Eesti narratiiv 9. september 2015 20:15
Eestil on lühike ja selge narratiiv: ei poliitkorrektsusele !
Margus Kiis 9. september 2015 14:46
Noh, EKREkad andke hagu! Kirjutage aga. Peaasi et ei nuta. Teisi eestlasi, isegi EKRE liikmeid (Margus Reemets just kirjutas, kuidas Martin Helme ise olevat ähvardanud talle "füüsilist noomitust" anda) olete agarad küll ähvardama aga õnneks reaalsetes tegudes olete lödid mis lödid. OIen ise oma EKRE austajatest fännidele saatndu kirju, et tule välja, klaarime ära. Millegipärast pole nad eriti aldis seda tegema.
A 9. september 2015 15:47
No ,mis sa siis tõmbled siin ,kui nad tegudes`lödid`on -ole aga rahulikult järjekorras
EKRE liige. 9. september 2015 16:01
Ega EKRE liikmed mingid uulitsapoisid ei ole, et iga kraaklejaga kangialuses kaklema kukuksid. EKRE on AATEERAKOND.
Margus Kiis 9. september 2015 18:43
Kui te aateerakond olete, siis ärge ka ähvardage. Hale on neid kirju, kus lubatakse "molli anda" jne lugeda.
Loogik 10. september 2015 15:30
Nõus, eks igas kambas ole omad kahetsusväärsed äärmused. Kui sul normaaljaotusest ja statistikast aimu on.
Samas - igaüks kes parteilasena esineb, ei pruugi seda mitte olla.
Kahjuks on rumalust tõesti palju.. Sellega võitlemiseks tulebki ühineda.
16. september 2015 16:02
No nyyd oled kyll selge ekrelane,sellist jama muud kindlasti ei paneks siia,totu
EKRE valija 9. september 2015 18:56
EKRE fännid lihtsalt ei lasku nii madalale, et asju platnoide stiilis klaarida.
16. september 2015 16:03
ekre oskab töesti vaid kisa teha ja miitinguid orgunnida,mida veel vöiks ette tuua see ekre fänn hiiihiiii
Mrx 9. september 2015 11:02
Vene luure provokatsioon......no anna kannatust. Lolliks läinud.
Patrioot 9. september 2015 10:20
Helmest on saamas rahvuskangelane, sellega on oht, et tekivad ka tema vastu vaenlasi. Olen mures tema julgeoleku pärast!
abd 9. september 2015 10:15
Olen Martini poolt kahe käega...
maamees 9. september 2015 08:27
Tubli Martin! Toetame sind igati. Pea vastu ja võitle edasi!
vot nii 8. september 2015 23:11
demokraatia nõuab rahva küsitlusi et ausalt esitada riigi rahvast!

Murka 8. september 2015 21:15
Ladusalt sõnastatudja klaarid mõtted. Rammu Martinile ja kogu rahvale, keda valitsus kogu südamest põlgab!
Kas 8. september 2015 18:29
eesti rahvas peab nüüd oma kartulikoored ka ära andma !?
Kati 8. september 2015 18:13
Valdav osa eestlasi ei taha siia lisaks ühtki immigranti, ometi ei ole veel piisavalt allkirju referendumi petitsioonile. Mida me siis ootame? Alles räägiti max 150 migrandist, kuu ajaga on see arv suurenenud 2,5 korda , kas nii hakkabki olema? Aga allkirju anda ei juleta, äkki viivad "Siberisse"...Kümne aasta pärast palume, et meid sinna viidaks!
mart 8. september 2015 19:15
kus neid allkirju anda saab? Miks nii vähe reklaami on? Äkki peaks mingid ettevõtted, kes ei poolda murjamite sisserännet, kaasama?
õige jutt! 8. september 2015 17:54
alles oli kui viibutati näppu, et ei tohi tänavatel meelt avaldada, nüüd siis juba ei tohi suud ka lahti teha! Kuidas siis end teatavaks teha?Või valitsus arvab, et ei peagi?
8. september 2015 17:10
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
vanamees 8. september 2015 17:38
aga sa minegi sinna eetiliste inteligentide juurde elama - kao siit persevest ja reetur!
san 8. september 2015 17:38
to juwwarra
aei tea kus euroopa riikides sina olid kuid ise tulin just saksamaalt -leverkusenist.olen seal käinud 3 aastat ,peale kella 22 seal ei kohta ühtegi valget tänaval,ainult araablased ja neegrid isegi kreeklased ja venelased ei julge seal enam hilis õhtul väga käia.mul tütar ilus blond sportliku kehaga pidi 2 korda nuga näitama neile ,mida ta ohutuse pärast kaasas kandis,korra aga piiras 4 neegrit teda pargis,hea et enne kohale jõutsin kui kõige hullemaks läks,olek ma tiba väiksem olnud poleks nad ka nimuga arvestand,hea et loodus mulle suht retsi näo on andnud ja hea füüsise.sama jama on ka hollandis ,taanias ,belgias.soomes vägistati gruppiviisiliselt(neegrid) minu tütre sõbranna,jah ka eestlaste seas on vägistajaid ja pätte kuid siiski on neid vähe.kas sa oled siis õnnelik kui meil ka 20 prossa naisi saab vägistatud nagu rootsis või hakkad rääkima et rootsi valetab statistika suhtes.
kuule jura-mura 8. september 2015 18:28
palju sulle ka makstakse lausvaletamise eest? Kus kohas ja millal sa Aafrikas olid? Mina muide olin ja võin väita täie tõsidusega, et siin sa valetad. Hullemaid tapatalguid, kui moslemid seal kristlastele korraldavad, pole kunagi mujal maailmas olnud. Ma olen nõus sinuga silmast silma kohtuma ja vestlema sellel teemal, mis seal toimub. Ja mitte ainult seal. Oma ameti tõttu reisin ma väga palju ja olen ka väga palju näinud, seega on millest rääkida. Ja rääkida ausalt, mitte valetada nii nagu sina siin teed. Väga alatu. Ja ära palun nimeta ennast eestlaseks.
pakkuja 8. september 2015 21:21
Tere Aafrikas käinu. Miks sa vaid selle yuwarraga tahad kohtuda. Ka meie tahaks sellest kuulda, mis võib meid tabada..... Tänapäeval on kaamerad, FB, igasugused keskkonnad... Räägi otse koos nimega oma info ja pane üles. Meie võime levitada. Igasugune tõene info oleks ju abiks, mitte umbmäärane, et Rootsi 20% olla vägistataud.
vanamees 8. september 2015 16:26
Arvaja. 8. september 2015 16:11
Venelased meile ei kõlvanud, aga nüüd saame omale tõelised kaasmaalased. Eesti astus ühest liidust välja, selle asemel astus s...a sisse. Ega me ei oska vabad olla, ikka peame kellegi orjad olema.
Mis vahet on siin enam RAHVUSEL? 10. september 2015 15:33
MEILE EI KÕLVANUD, EI KÕLBA JA EI HAKKA KÕLBAMA tegelased, kes tulevad siia midagi saama ja veel hullem, hävitama.
Küllap on Eestiski veel peremehi ja Riigimehi - pane oma mana omale suhu tagasi.
xxx 8. september 2015 15:33
Sellist võtet, mida kasutab Martin Helme, nimetatakse demagoogiaks.
Hallooo 8. september 2015 17:14
Temagoogia on : nagu me kõik teame, nagu me oleme õigesti aru saanud, nagu te kõik kindlasti teate. Küsin kes küll on see kõige kõige meie mõtete teadja? Meie suur juht hr Rõivas!
Äkki valgustaksid täpsemalt - 8. september 2015 20:09
et siis millist võtet?

olevister 8. september 2015 14:41
Võime vaid oletada missugused hakkavad väljanägema tulevased üldlaulupeod! Pooled esinejatest on ülalt tulnud salajaste korralduste tõttu mustad, isamaaliste laulude repertuaar viiakse miinimumini. Kes selle vastu sõna võtavad, saavad süüdistuse vihakõnes ja lähevad trellide taha. Poliitiliseks repressiivorganiks muudetud õiguskaitsesüsteem hakkab vajadusel nägema igas arvamuseavalduses üleskutset vägivallale ja muud ohtu ühiskonnale.
Coudenhove Kalergi plaani euroopast valge inimene hävitada viiakse punktuaalse täpsusega ellu.
jah 8. september 2015 16:11
Moslemid ei armasta väidetavallt muusikat (sh pillimängu, tantsimist, draamat). Tõlgendusi on erinevaid, kuid osade arvates on kindlasti tegu patuga. Mõned on tolerantsemad, kuid ikkagi on teatud piirangud - peab olema kooskõlas islami usuga (st keelatud kõik islami usu kohaselt "amoraalne" ehk "keelatud".
Igal juhul võid arvestada, et osa tunneb end solvatuna ning kes teab, mida ette võtab.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1291218/Muslim-pupils-taken-music-lessons-Islam-forbids-play...
http://www.quora.com/Is-music-prohibited-in-Islam-Why
http://freethinker.co.uk/2010/06/03/why-do-muslims-hate-music/
https://www.youtube.com/watch?v=TbQd2m708kQ
http://www.islamawareness.net/Music/prohibited.html
Igal juhul Inglismaal nõudsid moslemite esindajad (mingi org-n), et koolide (kus on ka moslemist õpilased) õppesüsteem viidaks kooskõlla Sharia seadustega. Et oleks keelatud tants, draama ja muusika. Muusikatunnid tuleb asendada koraani õppimisega. Pakistanis ja Iraanis on tapetud lauljaid ja näitlejaid (sh toimunud aumõrvad).
Ka kultuurimälestiste hävitamine toimub teatud usulistel põhjustel.
Ma ei ole ekspert ning oleksin tänulik, kui keegi korrigeeriks.
jah 8. september 2015 16:29
Tahtsin öelda, et kui moslemite osakaal kasvab ning siin tekib radikaalsem suund, siis võidakse avaldada pahameelt laulu- ja tantsupeo tõttu.
mis pahameelt, 8. september 2015 17:57
moslemid näitavad kiirelt ette, kuidas ehtne vihakõne välja näeb.nemad juba ei karda.
Juwarra 8. september 2015 17:14
Sa pead ikka päris idioot ja paranoiline olema, kui sa nii arvad. Ei tasu ise mitte mõtlevates inimestes sellise lolluse kirjutamisega paanikat tekitada. Näiteks Sõbraliku Eesti kontsert - enamus repertuaarist oli Eesti keelne ja vägagi Eesti kultuuri osa, ning seda nautisid nii Eestlased kui ka sisserännanud.
to: Juwarra 8. september 2015 21:04
kulla Juwarra, Rootsis on lasteaedades juba jõulupeodki keelatud... mis Eesti "sõbralikust" kontserdist sa ajad.. varsti sa ei taha ise ka seda näha mis toimuma siin hakkab
parim pala kontserdilt 8. september 2015 21:49
kus planeedil elad?? 9. september 2015 07:22
soomes tegid moslemid juba 4 a tagasi sõjakisa,et miks peetakse juhanupäiva ja jõule,see pidi nende üle irvitamine olema
imelik 8. september 2015 14:08
et eesti valitsus on nii hullusti juba oma rahva vastu läinud . juba sedavõrd. et toimuvadki "põlema-panemised " jne. kas oleme teel Putini Venemaa jälgedes ?
Jürgen 8. september 2015 13:55
Järgmistel (kohalikel) valimistel läheb protestiks minu hääl EKRE-le just "tänu" sellele ajupesule mida üleöö hakati valistusest ja meediast tegema. See on öökimaajav - kuidas saab inimesi üle kallata ühesuguse infoga kui selgelt näha et enamus inimesi vastu, Eurobaromeetri järgi 70%. Mulle pole vastuvõetav et kasutatakse samu võtteid mida Putin oma inimeste "zombistamiseks" kasutab.
EKRE pole küll majanduspoliitikas kõige nutikamat juttu ajanud kuid kohalikul tasandil teised teemad ning ajaga ehk satub ka mõni majandusteadlane nende ridadesse, kes seda suunda edasi arendaks. Jõudu ajupesuga võitlemisel!
Soovitan 8. september 2015 16:06
Kui Sul öökima ajab, siis võibolla oled roiskunud toitu söönud või ehk eilse ohjeldamatu peo tagajärg. See on ravitav.
Mida aga teha Sinu kasina mõtlemisvõimega? Selles ei oska soovitust anda.
EKRE kamba tegutsemine pigem laastab riiki ja on tüki kahjulikum kui meie praeguse riigiaparaadi tehtud möödalaskmised kõik kokku.
To "Soovitan" 8. september 2015 20:26
Kas lisad mõne mõtte või argumendi ka oma tühja väitesse või oled vaid järjekordne pealiskaudne motiveeritud refikommar?
Rauno 8. september 2015 22:31
Tundud kuidagi Luisa moodi!?
No valimistel tuleb 8. september 2015 20:22
valida selle järgi, mis on kõige tähtsam (ei hakka üle kordama, vt Põhiseaduse preambula).
Kuidas saaksin valida parteisid, kes ei saa aru või nimme eiravad, et käimas on karm hübriidsõda ja lähenevad poliitikale nn lamba positsioonilt huntide või kavalate rebaste seas.
parteivahetus 8. september 2015 22:57
Olen täpselt samal arvamusel Jürgeniga, et on aeg teist parteid toetada. siin ei olegi enam midagi kaotada. Oma kodumaad kaitsvat rahvast pidevalt rassismis ja vihakõnes süüdistavad president ja reformarid on lõpuks "vindi üle keeranud" Aitäh selle eest, et silmad avasite ja ühel hetkel on karikas üle voolanud....
see lugu 8. september 2015 13:55
See põleng on nii läbipaistev valitsuse organiseering ja organite poolt läbi viidud.
Mõned ausad julgevad seda ka öelda.
Kes ehitusest midagigi teab, teab, et sellisest kohast ei saa betoonist ja kivist maja süüdata, küll saab tekitada suitsu-tossu. See oli pesuehtne labane pokazuuha, millist isegi koolipoisid suudaks paremini teha.
Põletaja süüdanuks trepikoja seina või akende lähedalt, mis aga samuti ei oleks mingitki tulemust andnud. Selline hoone väljast ei põle. Provokatsioon oli, kuid mitte rahva poolt.
Penosoojustusseinas 8. september 2015 15:02
Peno just põleb-sulabki sarnaselt. Betoon ja kivi on põlenud/sulanud soojustuse all ja seal pole midagi ära põlenud. Ja valitsuse/organite seotuse jutt viitab paranoiale!
kaie 8. september 2015 13:05
Eesti rahvas peab tõusma,maha raputama ahelad...
Reformierakonna vihaõhutamisest saab lahti kui e-valimiste tagaukse kaudu kirjutatud hääled 8. september 2015 12:22
ära jäävad.
Kas keegi veel usub, et kiirelt hävitatavate tulemustega e on refpättide marionettide administreerimisel aus?
8. september 2015 12:36
Sinusugune uhuuu muidugi aru ei saa.Siin Saksamaal on nii puudus just e- asjaajamisest.Kui oleme palju teistest ees,siis sellised,kes ei oska ega taha arvutit pöhjalikult öppida,pole ka siin mötetult öiendada.Mine ja arene ja tule siis siin ekrelasi kiitma oma rumaluse pärast.Selliseid ei lasta kusagil valitsuse lähedalegi.Ja kes siin pildil taas söna vötab,eks ikka see,keda erakonnas kiidavad ja siis poiss tuleb oma heade ideedega ,mida normaalsed inimesed kunagi pole millekski pidanud.No ei saa vötta töena mingit keskooli poissi,no ei saa
12.36 8. september 2015 20:33
Mida sa valetad...siin Saksamaal...ära nüüd nii üle ka paku.Selliseid tolasid sinna ei võetagi, või kui siis juhmi pagulasena saad sealka rahva käest kolki.Merkeli ajupesu on õige pinnase leidnud, mille tuules omade kallal ilkuda.Keskkooli poiss???..sina oled sündinud haige vanamehena, kellel kaks klassi külakooli tänaseni pooleli.Keda su tobe mula huvitab, jääjuba ükskord vait.
8. september 2015 12:38
Helme helme,kahju sinust,aga teie erakonda kohe ei saa vötta tösiselt.Eks te papaga ikka yritate lehte sattuda,kuid milleks?
n.75 8. september 2015 13:18
Huvitav kas + ja - seid ei osata ka lugeda,kelle kasuks.
Soovitan 8. september 2015 16:09
See plusside ja miinuste ladumise mehhanism töötab teil küll hästi. Kuid see on ka kõik, mida te hästi oskate.
Sitt katse, refitroll! Milleks? 8. september 2015 20:35
Et linnuke kirja saada? Või oled otse mõne välisriigi leival - "jaga ja valitse"?
Nii see on 8. september 2015 12:39
Olen õnnelik
Ometi mõistab Eesti rahvas meie panuse vajalikkust pagulasvõitlejate paigutamises meie austatud isamaale. Meie valitsejad on sooja südamega ja vaatavad kalgi pilguga nende poole, kes seda heaks ei kiida. Roopa liidu asju peab südamega lahendama, muidu nõutakse veel meie käest Randpere elamiskulud Rootsis välja kah! Tema oli komsomolipagulane ja tuli tagasi sobilikuna riikigoggu.
Meil peab olema südant, et mitte teha vihakõnesid. Ka mitte telefonis! Hinges vaid oleme me veel vabad.
Üleilmne kalifaat:
http://www.ohtuleht.ee/687909/islamiriik-kes-on-allahi-vastu-see-tapetakse
PM ja kommid 8. september 2015 12:15
Kui Postimehes on tekkinud nagu värskem tuulepuhang siis kuskil mingid lavatagused asjapulgad on seda nullimas . Kõik laiemat üldsust puudutavad teemades on rahva kaasarääkimine võimalus viidud nulli lähedale . Selleks et kodanik saaks oma arvamust riigi olulistes teemadel väljendada , peab ta pugema läbi uss-i või nõelasilma. Ja isegi kui püüad sisse minna Feissi või G –kontoga , see üldjuhul ei õnnestu. Kas selle kohta oleks võimalik saada mingit vastust või põhjendust asjasse puutuvatelt instantsidelt? Miks teisi väljaandeid on siiski võimalik vabalt kommenteerida aga PM on ette ehitatud tarad ja tõkendid? Kas kuskil on kellelgi nii suur kabuhirm rahva arvamuse ees?
8. september 2015 12:41
Kui kirjutad normaalselt ja oma nimel,siis ei kustuta keegi.Tundub ,et sinusugune vigiseja ja viha kylvaja on hoopis körvale töstetud ja öige ka.Milleks seda lollust iga päev lugeda ja sellest ei tule kellegile mingit kasulikku teavet.Aitab jamadest,elage ise ja laske teistel elada.Muidugi ekrelaste kommijad tahaks ikka kövasti öelda ja vigiseda
8. september 2015 13:12
Ja sina kirjutad oma nime all siin öhtulehes?
Gunnar Stahl 8. september 2015 13:50
Kirjutan oma nimel, kuid enamus komentaare kaob just Teiesuguste eestivaenulike refide valvsa tegevuse tõttu.
naelapea pihta 8. september 2015 23:09
Sa tabasid tuuma - ongi kommentaariumid suletud. Ametlikult. et ei saaks teistsugust arvamust levitada. kuidas sellist riiki nimetatigi, kus demokraatia kadus, rahvast asutakse represseerima ja suletakse suu? Diktatuur vist? Oleme pärale jõudnud!
Vihakõnedest. 8. september 2015 12:12
Kõik see jutt siin on õige. Kuid , kes täna hommikul Terevisiooni vaatas ja kui saatejuht Viirpalu luges ühe vihase kommentaari Urmas Reinsalule ette ja küsis, kas see ongi vihakõne ja toob kaasa edaspidi karistuse, siis Urmas Reinsalu ütles väga tabavalt, et siis me peaksime lausa politseiministeeriumi looma, kui iga kommentaari juurest hakkaks otsima vihakõne. Arvamust on alati õigus avaldada ja mingi ebatsensuursete sõnadega arvamus ei ole vihakõne. Vihakõnega on tegu siis, kui see toob kaasa mingi organiseeritud vägivalla ja on alust arvata, et sellega kaasneb kuritegu. Urmas Reinsalu on terve mõistusega ja tubli mees, tema ei lähe kaasa selliste spekulatsioonidega, et nüüd teeme sellise seaduse, mis igasuguse kriitilise arvamuse ära keelab,selles osas pole vaja küll karta.
aga 8. september 2015 13:58
Tänu vihakõnele,tekkis ka eesti vabariik,sest vägivalda kasutades eralduti ebaseaduslikult vene impeeriumist,sest ei tehtud isegi mingit referendumit!?Elagu vihakõned ,mis on suunatud eesti rahva vaenlaste ja reeturite vasu!
Palun ärgem allugem provokatsioonidele ja 8. september 2015 20:49
ärgem üldse kasutagem seda imelikku uudiskeele sõna "v...kõne"!
Mida see tähendab?! Kas keegi täpsustaks seda mõistet?
Oleme õnneks nii nutikad, et Orwelli teostes hoiatatud uuskeelest hoiduda. Kasutagem ikka selge tähendusega sõnu, nagu "rumalus", "teadmatus", "väide", "mõttevahetus"...
marten 8. september 2015 21:10
Eesti Vabariik tekkis tänu Vabadussõjale, mitte mingile vihakõnele. Eesti rahva vaenlane ja reetur on pigem see, kes kirjutab Eesti Vabariik väikeste tähtedega (see pisendab meie riiki) ja ei tunne meie ajalugu, nagu eelnev kommentaatot.

Kosher mula tuleb ööd ja päevad... 8. september 2015 11:33
Vähemalt laupäevitigi andke rahu !!!
plääd 8. september 2015 11:27
Vabaerakond on täiega mõttetu rühmitus, täiesti selgrootud olendid seal.
Ei tea kas see oli nüüd vihakõne äkki...
andree 8. september 2015 11:08
Süütamine ja pöletamine on iidsest ajast Eesti vabadusvöitluses tähtsal kohal.Nagu sotsiaaldemokraatlik kirjanik Eduard Vilde romaan "Mahtra söda"teatab: " Möisad pölevad, saksad surevad, mets ja maa saab meitele".
Kas minister reetur Urmas Reinsalu saaks selle kirjaniku ära keelata? Vilde muuseumist pagulaste korterid?
susi 8. september 2015 11:46
ma vana mees aga arvan nii . süütamine (ka võib-olla pime juhus ) on oma eesmärgi täitnud ) me eestlased (ma mõtlen kolmanda eestit ,sest tulevased teise eesti kodanikud lükkavad meid kolmandaks ) ei saagi kunagi tõde teada .
.. 8. september 2015 10:42
Valisin viimastel valimistel EKRE ja valin ka järgmisel korral. Mõtlesin ka Vabaerakonna peale, kuid see erakond tundub olema tuulelipp, mis puhub sealt kus tuul.. elab näeb. vaatan nii riigitelevisiooni kui Tallinna TV-d, propagandat on mõlemas kuid Tallinna TVs on väga hea saade "vaba mõtte klubi" . Soovitan vaadata!
... 8. september 2015 10:59
Valisin ka EKRE ja mõtlen samamoodi
Mats 8. september 2015 12:24
Valisin Reformi ja kahetsen sügavalt. Varem oli neil vähemalt tugev majanduspoliitika.
sdfh 8. september 2015 14:33
8. september 2015 12:45
No kui kiidad Tallinna tv ja ekrelasi,siis on kyll parem kooli minna vöi tutvuda vanade ajalehtedega.Kahju sinust,aga eks propaganda ju sinusugustele olegi,seda nägime palju palju aastaid ja möni naudib veelgi sellist jama
.. 8. september 2015 12:59
Tundub, et propaganda on hoopis 12.45 kommenteerija alla neelanud.. Kui pidevalt ainult üht asja kuulata, siis nii juhtubki. Tasub lugeda ja kuulata lisaks meie riigi meediale ka teiste riikide uudiseid ja siis kujundada oma arvamus. Ja ajalugu tasub ka tunda. Edu!
Huvitav, kas oled ise koolis käinud? 8. september 2015 21:02
Kui oleksid, teaksid sa hästi, et "jama" ei tähenda tõtt otsivas väitluses üldse mitte midagi.
Samuti ei tõmba tark inimene endale ise "infokotti pähe", välistades mõned (olulised) teabekanalid. Ära karda teadmisi omandada - Tallinna TV läheb üha paremaks JA EI HAMMUSTA :)
mart 8. september 2015 19:19
mul on väga hea enesetunne, olen uhke oma valiku üle, valisin Martin Helme EKREst viimastel valimistel! Parim tekst mida siiani olen poliitiku suust kuulnud! Ja Mats, tänud sulle lammas, sinusuguste pärast me oma riigist lahti saamegi! Tubli töö! Enne valimisi oli juba selge, kes eestit müüma hakkavad! Enne valimisi oli uudis, et sostid ja reformid tahavad eestisse 50tuh immigranti!
oh õudust, kus me küll elame! 8. september 2015 10:13
See on kohutav, mis toimub, Kaljurand jätkab sama rida-te peate tahtma põgenikke.Ei sõnagi oma rahva kehvast elust, vaevu toimetulemisest.Kiita Saksamaad-on see võrreldav Eesti majanduse ja elujärjega?Selle kõige taustal süüdistada veel rahvast, anna kannatust tõepoolest.Ilves kisab vaid oma rahva peale, aga kilekottide sisu jätab tema täiesti külmaks,teadagi miks.
Kindel 8. september 2015 10:38
Sa vaata pisut tagasi ,mis rahvusest Kaljurand enne oli, siis mõtle edasi kelle poole ta hoiab. Hunt vaatab ikka metsa poole ,toida teda kuidas tahad! Veri on paksem kui vesi jen.
JUST 8. september 2015 10:54
Tean muidugi kes ta on, aga poleks arvanud, et nii kähku see välja lööb...ja veel presidendiks!!Ükskõik siis kustpoolt see laviin tulema peaks-peate tahtma.Ei teaküll, kes meid peaks veelkaitsma tulema, kui rahvas ise ei kaitse,nüüd kaitse juba "omade" eest eelkõige.
Juwarra 8. september 2015 17:36
tundub jah, et peab omade eest kaitsma.. kaitsma selliste silmaklappidega inimeste eest, kes ei saa aru, et EKRE toetamine tähendab ainult avasüli konservatiivsuse vastu võtmist... vabaduste ja võrdsuse kadumist, korda mis sarnaneb igas mõttes kunagse natsi Saksamaaga, kus on ainult üks õige viis elada, ainult üks õige rahvas jne.
8. september 2015 18:37
tegelikult-sööda hunti palju söödad karu oma on ikka suurem
Vaata "kallis" Juwarra, 8. september 2015 21:11
strateegiast oled midagi kuulnud? Või käimasolevast sõjast? Saad üldse aru, mis me ümber toimub?!
Vaat, ja kui aru saad, peaks selgeks lööma, et LIBERAALID ongi ainult LIBERAALID, mitte Riigi Mõte ja lõppeesmärk. Samuti on KONSERVATIIVIDEGA. Sestap ei tasuks karta, kui eri etappidel võtavad üle selles etapis juhtima sobivad poliitikud.
Sinu vabaduse ja võrdsuse võivad aga kaotada need, kellest sa seda kõige vähem ootad!
17.36jura, mittejuwarra 8. september 2015 21:33
Ja sinusuguste reformitrollide eest kaitsemegi endid ise,kasvõi s..a hargiga.Sinu ajud on orava kaka suurune,hävitab end ise punaparunite kiidulaulu saatel.Kus sul see vabadus ja võrdsus praegu on?Eurotoetus põllumeestele on ELiidu kõige väiksem, kasud-keelud Brüsselist-kus kohas see oma riik veel on???Ära aja haiget iba ega teeni kannuseid,võta punalipp selga ja mine Putini juurde, kui oma rahvast vihkad.
mina ise 8. september 2015 13:20
Küsin ka - kuidas see kõik, mis praegu toimub, saab võimalik olla? Pettunud Euroopa liidus, ka meie valitsuses ja pr. Kaljurannas.
EKRE ongi ainus, kes räägib asjadest nii, nagu nad tõeliselt on. Kui on sõnavabadus (kui on?) siis ma ütlen, et ei taha migrante ei Eestisse ega ka mitte Euroopasse. Aga ega rahva arvamus ei lähegi ju võimu juures olijatele korda. Ilmselt me ei saa kunagi ise asjade üle otsustada, alati peab alluma teiste tahtele. Väga kahju!
Ära nüüd nii pessimistlik ka ole - 8. september 2015 21:14
küllap on eestlastegi hulgas "munadega" liidreid, kes oma rahvust ülivalitsejate ees maha salanud pole!
arvaja 8. september 2015 09:53
võtan sõna ka 10-nete tuhandete sigade hukkamise kaitseks.mis katk see on kui metssead karjade kaupa ringi jooksevad aasta ringselt,laibameri peaks metsades olema.poes on SAKSAMAA hakkliha,mida koer ka ei söö.tervetelt sigadelt oleks võinud tapetult proovid lihast tegema või mõnes farmiski katsetada,palju üldse sureb.koertele kas või konserve teha tervetelt.
8. september 2015 09:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
sirts 10. september 2015 18:33
Mis õigusega EKRE siin rahva arvamusega lehvitab! Mina ja minu lähem tutvusringkond pole midagi kuulnud sellest, et EKRE oleks neilt midagi küsinud. EKRE ikka rohkem selliste bussijaama - ja poetaguste arvamuse levitaja. (kõnepruuk ka suuresti sarnane)
mees 8. september 2015 09:45
Tore on lugeda positiivseid kommentaare EKRE kohta, olen EKRE `t algusest peale toetanud ja rääkinud ka tuttavatele ja sugulastele sellest. Ometigi hääletasid paljud minu tuttavad isamaaliidu ja sotside poolt. Kõige hullemas olukord on muidugi nurides kollektiivides, kus töötatakse riigiasutuses ja on välja kujunenud stamp arvamused, kedagi valitakse tema tuntuse põhjal, mitte tema maailmavaate ja aususe pärast. Oli ju EKRE ainuke partei, kes ütles et Siim Kallse 10 miljoni teema tuleb avalikkuse ette tuua, mitte salajas hoida, nagu see asi on praegu 75 aastaks salastatud.
Eve 8. september 2015 10:35
Andsin isegi viimastel valimistel hääle EKRE-le ..... sellepärast magan nii hästi.
Tore, aga hääle andmisest üksi ei piisa. 8. september 2015 21:17
Harige end, inimesed, et teaksite, mis teie ümber tegelikult sünnib ja oskaksite propaganda läbi näha. Olge uudishimulikud, sõbrad!

Kutt 8. september 2015 09:23
See Vao põleng . Mida rohkem sellele mõtlen seda enam tekib mulje, et see oli mingi nigel lavastus. Selle kiviseina vooderdise süütamine, see ei oleks tervet maja maha põletanud , tossu ja kära seeest sai küllaga. Sobiv et hiljem ennastunustavaid kogu rahvast süüdistavaid kõnesid pidadad ja kahetsusest nõudvaid etteheiteid teha. See oli kuidagi liiga sobiv et olla juhuslik. Selle Vao tuules on ju kohe niikui varnast võtta paras moment ära kasutada demokraatiale päitsete pähe panemiseks ja kodanike vaba sõna võimaluse äravõtmiseks. Vihakõne seaduse vaiba alt väljatoomiseks. Tore intsident varjutanmaks ka Sadama skandaale, mille kohta presudent stoiliselt vaikib .
irv 8. september 2015 10:04
Praegu juba püütakse selgeks teha, et Vaos ei toimunudki vägistamist.
8. september 2015 10:40
Naisterahvas loomulikult ei tunnista, et magas põõsas täis peaga nii et teda vägistada sai.
bõder 8. september 2015 11:10
Aga sina tead, et toimus? Kust sa tead? Olid ise juures?
Juwarra 8. september 2015 17:42
miks sa nii kindel oled, et toimus. Kas sul on mingeid kindlaid tõendeid, et toimus? minu teada oli see asi kohe algusest peale väga kahtlane.. tundus kohe, et rohkem mingi kuulujutt kellelgi käima lastud.
8. september 2015 10:22
Blondidele ju meeldib teha provotseeringuid, et rahvast lollitada ja nautida selle tulemusi. Nii nad lausa julgelt on tunnistanud...
Vanemad inimesed ei käi öösiti kondamas.
Ja üleyldse, miks ajakirjandus sellest enam juttu ei tee?
Oldi ju oma vihjetes lausa kindlad, kes olevat teinud.
kribu 8. september 2015 21:27
Olen sinuga nõus, aga tegelikult ei näe inimesed puude taga metsa. Pagulaste kisa ja kära varjus on orava sabaga rottidel hea lasta sadama raha jama vaikselt hääbuda. Ükski oravast minister kohalt ei lenda, kuigi sadamat sisuliselt juhitud 10 aastat. Pagulaste teemal saab tükk aega jaurata ja lõpuks ei mäleta keegi, kes kellele raha andis.
Suur tänu Helmed! 8. september 2015 09:16
Minu mõtted ühtivad Teie mõtetega. Ma ei ole rassist, ma lihtsalt armastan oma lapsi ja lapselapsi, oma sünnimaad , rahvast ja keelt. Ma põlga oma rahva ja sünnimaa mahaparseldajaid. Seisan ühel joonel oma sünnimaad, keelt ja rahvast armastavate inimestega.
olen 8. september 2015 18:08
suur Helmede toetaja ja ka valija.Kui eesti rahval ja valitsejatel vähegi mõistust oleks, oleksid ka. Helmed oskavad näha oma ninaotsast kaugemale, mõtlevad rahva tuleviku peale.Ainuõige oleks praeguses olukorras korraldada referendum. Praegusel juhul sõidetakse rahvast teerulliga lihtsalt üle
meelis 8. september 2015 09:14
Olen pidanud lastele ühiskonnaõpetuse tunnis rääkima demokraatiast, sõnavabadusest, tsensuurist ja muudest teemadest. Võttes aluseks lihtsad põhikooli õpikud, siis isegi laps saab aru, et praegu toimub Eestis sõnavabaduse piiramine peaaegu täielik tsensuur meedia üle antud küsimuses ja kõik see on ümbritsetud populismivahuga valitsuse poolt. Eriti pani nördima eilne AK. Kas meil mõnda munadega poliitikut ka veel on lisaks Helmetele, kes julgeks välja öelda ja tegutseda Eesti rahva püsimajäämise nimel. AK näitab lapsukesi ja süütuid mosleminaisi pearättides, kes piiril ootavad. Neid me ei karda. Aga näidake uudistes moslemite protestimarsse Euroopa suuremates linnades, kus loosungitel on dzihaad, mittemoslemid tuleb tappa, politsei tuleb tappa. Lisaks ei tule need inimesed siia tööd otsima - vaadake saksamaad, madalmaid, rootsit, taanit. Nad tulevad kerjama sotsiaaltoetusi, rajama oma kogukonda, eirama ja vihkama kohalike kombeid. Nad ei tee tööd nad lihtsalt vegeteerviad. Häbi meie poliitikutele, kelle silmakirjalikkusel pole piire ja kellel munad puuduvad. ahhh...
Ajurakuke 8. september 2015 11:10
Eesti on vastu võtnud sõjapõgenikke Ukrainast. Kas valge sõjapõgenik ei lähe arvesse? Peab olema araablane või must? See on diskrimineerimine, kui ukrainlase elu ei pea riik päästmise vääriliseks. Pealegi on seal päris sõda, mitte kriminaalide omsvaheline mahalöömine.
Aino 8. september 2015 09:01
Mina olen ka multkulti ja massilise sisserände vastu. Ja arvan, et piirid peavad pidama.
AGA.
Asi on selles, et Eestit ei ähvarda ei multikulti ega massiline sisseränne. Pigem ei õnnestu meil isegi kvoodijagu vabatahtlikke leida. Kõik need "metslaste hordide rünnaku" hirmud ja müüdid on täiesti absurdsed.
Ja Helmed, Ojuland, Reitelmann, Võrno & Co on isiklikult kaasvastutavad iga Eestis tumedanahalise või pearätti kandva isiku vastu tehtud verbaalse või füüsilise rünnaku eest. Sest nemad avasid selle ussipurgi ja jätsid rumalatele, harimatutele, ärahirmutatud inimestele mulje, et nüüd niimoodi võibki. Oma komplekse, hirme, alaväärsust välja elada kellegi peal, kes on nendest justkui veel alamaks tehtud.
Ootan Martin Helmelt, et ta oma elektoraadile selgeks teeks: vägivald ja sõim lihtsalt ei ole õigustatavad ega vabandatavad. Ei valitsuse poliitikaga ega "nemad teevad ka" argumendiga.
Moskiito 8. september 2015 09:34
"...vägivald ja sõim lihtsalt ei ole õigustatavad ega vabandatavad. "
***
Vaata aga! Mis siis rahva veel üle jääb,kui teda kuulda ei võeta,kas massiline enesetapp, et parasiitidele teed teha? Sinusugused pimedusega löödud on ikka eriline klikk inimesi,kes ei näe,kuidas lood on maailmas nende parasiitidega!
Rahvast üle sõitmine, temaga mittearvestamine lihtsalt ei ole õigustatavad ega vabandatavad. vot nii käib see lause! Valitud valestartidele järgneb eluaegne kimbatus!
pff 8. september 2015 11:12
Sa arvad, et kui minna Tallinna kesklinnas pearätiga naise (kelle esivanemad on võib-olla neli põlve Eestis elanud, kes käib tööl, maksab makse, austab seadusi jne) kallal tüli norima, siis saab rahva hääl kuuldavaks? Kellele? Kuidas?
Aju 8. september 2015 11:27
Miks sellist lolli küsimust esitada?
Eva 8. september 2015 10:20
Eesti on nii tilluke, et meie üksi ei saa olla ja jääda Euroopas euroopalikkuse kantsiks. Lõpuks jõuavad kõik Euroopas toimuvad arengud ka meile. Ka meie keeldumine ja protestid annavad ainest aruteludeks ehk suuremas plaanis. Pealegi, ärgem unustagem, et meil on juba ca 20% rahvastikust migrandid, kes ka ei ole kohandumisest eriti huvitatud (pole nii suur probleem nagu aafriklased oleksid, sest erinevused ei oli nii üüratud, aga sellegipoolest).
8. september 2015 10:27
Kuule sina "elektoraat", missugusesse kategooriasse sinu vihakõne peaks liigitatama?Kas valetamine ja varastamine oma rahva rahakotist on kiiduväärt, mille kohta ei tohigi keegi kobiseda, kohe on vihakõne.Ja see tuleb seadusega keelata.Meie ja maailm, pööbelpole keegi, kelle raha te seal üleval kandite siis???See häbematus sunnibki hangud haarama, mis sinu jaoks alusetu viha on.
Segaduses 8. september 2015 11:14
Poliitik võtab altkäemaksu ja sina maksad selle häbematuse eest kätte, minnes hanguga tõmmude inimeste kallale?
Selgus 8. september 2015 21:44
teemaväline küsimus.
Muti 8. september 2015 10:50
Mis nad siis sõimavad oma inimesi rassistideks? See ei ole kohatu?
Ajurakuke 8. september 2015 11:23
Nüüd on nii, et need, kes nimetatud, ei ole ju mingit purki avanud näit. Rootsis, kus rootslaste partei SD, on tõusnud üheks rootsi suurimaks. Inimesed lihtsalt armastavad oma kodumaad ja rahvast, pole tapmisgeeni, et kõik teised omal maal maha lüüa, kõik maha põletada, hävitada. Kurb, kuid tõsi. Kahjuks leidub paras ports oma rahva reetureid ja kaasajooksikuid neile. Ja neil pole häbi.
Mainitud inimesed ei avanud 8. september 2015 21:39
midagi ja valijaid ei tasu pidada lollideks - see on küll mõne teise partei või usundi moodi...
Samuti ei tasu üritada kiilu lüüa (kellele on kasulik eestlaste "jagamine/valitsemine"?) komplekside-hirmude pinnal, mis ei küsi parteilisest kuuluvusest.
Ja nüüd kõige tähtsam - õnneks on meil VEEL SÕNAVABADUS! Ja keegi ei tule mulle oma Orwelli uuskeelt peale suruma, KUI MA RÄÄGIN ASJADEST NII, NAGU MA ARVAN! Ja kui soovid ARGUMENTEERITULT VÄIDELDA, siis oled teretulnud seda tegema, MITTE LAHMIMA MINGITE TÄHENDUSETA SÕNADEGA, JA TEMBELDADES (nt "V...KÕNE") MINU SÕNAVABADUST PIIRAMA!
Väitlust ei sünni, kui hakata lahmima. Luban ka sind mitte "L...IKS" nimetada :)
uku 8. september 2015 08:58
järgmistel valimistel saab 100% minu hääle ekre!
Tore, 8. september 2015 21:46
jääb vaid küsida, miks sa neid juba möödunud valimistel ei valinud?
mina 8. september 2015 08:52
ei vihka kedagi,aga kurb on,et osadele poliitikutele on soojad kohad ja papp TÄHTSAM kui meie riik ja meie inimesed.KAHJU!
Pension@r ( EKRE asutajaliige P@rnust ) 8. september 2015 08:46
Vaid nii palju lisaksin Martini jutule juurde, et meiesugustelt pension@ridelt, keda Eesti valitsus inimesteks ei pea, viib pagulaste Eestisse lubamine IGASUGUSE LOOTUSE veel enne surma veidikesegi inimlikku elustandardit n@ha. Muidu 100 % 6ige jutt.
Kreeka inimestest 8. september 2015 08:12
Kas me tõesti tahame seda siia? Kahju ei ole kohalikest?
https://www.youtube.com/watch?v=kg2lKT_Jr8E

Jaak 8. september 2015 08:09
Meie valitsuse lipitsemine EU korruptantide huvides, oma rahva arvel on õõvastav.
8. september 2015 08:27
Ära siin kirjuta rahva nimel.Köik pole sinusugused,eestlane on alati kedagi aidanud.Inetu ,kui sinusugune mötleb ainult oma heaolu
8.27 8. september 2015 10:39
Kus siin mingi heaolu on, ära aja iba.Ja olemegi kõik rahvas, kellel ka on õigust elule.Inetu on valitsuse tegude õigustamine ja rahva mõnitamine.Häbi sulle!
Ikka rahva - 8. september 2015 21:49
LIPITSEMISEL pole midagi ühist AITAMISEGA.
Kas sa VÄÄRIKUSEST oled midagi kuulnud?
8. september 2015 07:57
Taevakene,mis inimesed sellised siin on,kes ekrelasi suudavad kiita?!Nemad ju hakkasid oma kisaga kylvama viha ja segadust.Helme oli see,kes lehes kirjutas,mitmeid kymneid tuhandeid siia pagulasi kohe hakkab tulema.Nyyd aeg mööda läinud,pole veel keegi tulnud.Miitingute korraldamine ei aita midagi.Mäletan,kui närviline oli Helme,kui temalt midagi kysiti ja ta ei osanud vastata.Nyyd topib ekre ette seda hariduseta inimest,kelle suhtes ei saa mingit usaldust ja lugupidamist olla,kui tal pole seni muud,kui jamasid.Kuidagi ei saa usaldada sellist erakonda.
8. september 2015 08:25
võta tabletid ära, sul on ülevalpool lootusetult midagi sassis.
Ei hullusele 9. september 2015 00:45
Olgu või vanakuradi vanaema. Toetan ükskõik keda, kes selle hulluse (migrantide laine) peataks!
Minna 8. september 2015 08:37
Tuletame siis meelde RE vihakõnesid enne valimisi - suurelt ajalehe esikaanepilt, kus väideti, et valides KE saame Putini käsilased ja Eesti tulevik on must, pidevad rahva hirmutamised Savisaarega ja Venemaaga.Mis kõnedega esines meie peaminister enne valimispäeva televisioonis ja kui väidetakse, et ühe erakonna esimehega mitte mingil juhul läbirääkimisi ei peeta nagu oleks tegemist pidalitõbisega, siis kas see pole rahva seas viha ja vaenu õhutamine?
tõsi 8. september 2015 19:19
Vihakõned ja laimamine saidki alguse ameerika moodi presidendivalimistest, kui poliitiline klikk kartis, et rahvas annab oma hääle Rüütlile...Varasematel presidendivalimistel sellist asja ei olnud.Lennart Meri sai presidendiks vastakandidaati laimamata.
Õnneks Eestis pole inimesed lambad - 8. september 2015 21:59
Orwellilik valitsejate huve kaitsma loodud uudiskeel pöördub bumerangina viskaja vastu...
7.57 8. september 2015 11:44
Usalda aga vargaid ja pätte, siis oled õige hariduse ja mainega.Mäletad, kui Pefkurilt küsiti Vao süüdlase kohta, tema kukkus kokutama, et vihma sadas jne.Ja nii ongi kogu Eesti rahvas süüdi olematus kuriteos.Kõigile pole antud õigust ja õiglust näha, nii ka sinule-mis teha.
vaata, 8. september 2015 14:00
asi on esiteks selles, et valitsusparteide välistel tulebki enese kuuldavaks tegemiseks kõva kisa teha (ning seegi ei aita iga kord), sest punaoravate ja sotslibedike teerull on alati stardivalmis. ja teiseks: kui me tahame teiste riikide kogemustest õppida (eksole, tark õpib teiste vigadest...), siis pole mingit mõtet oodata seni, kui probleemid ka meil üle pea kokku löövad, mõttekas oleks mõningane ennetav tegevus.
Taevakene, milline lihtsameelsus! 8. september 2015 21:55
Sellise tühja VIHAKÕNE (kui tsiteerida "klassikuid") peale ei oska kohe midagi öelda :)
Sellele oled mõelnud, et äkki tänu Helme teavitusele polegi tulnud pagulasi?
Elu ei ole nii lihtne, kui propagandamasin näitab! Taevakene :)
Andres 8. september 2015 07:54
Ilves käitub nagu sadistlik kurjategija eestlaste suhtes, olgugi et on vannet vandunud. Eesti energia lülitas maksujõuetul perel elektri välja ja põlesid majja ema kehe eestlasest lapsega. Seda ta ei näe, aga aafrika neegri katku levitab igal võimalusel, narvast saaremaani.
Arne 8. september 2015 07:01
täiesti nōus!
Ainult, et see valitsus kurssi ei muuda. Kuidas siis edasi?
No refi ja irli lolli järjekindlusega valimine 8. september 2015 22:01
ilmselt asja ei muuda?
ELAGU EKRE 8. september 2015 06:41
AINSAD KES KAITSEVAD MEIE KODUMAAD.OLEN EKRE VALIJA JA SOOVIN, ET HELMED SAAKSID RIIGI VALITSUSES ETTEOTSA.
Tuleb tugev kosher koalitsioon... 8. september 2015 06:49
Helmed,ossinovski,grjäsin,lotman jne. Vot see saab olema " valitud rahva" valitsus....
nipikas 8. september 2015 08:55
mõnita terviseks, sulle endalegi teadmata käisid päris hea kompoti välja, igatahes magusam kui see praegune käärinud ollus
8. september 2015 07:59
Oh oh,maga seltsimees kaineks.Siin kirjutiste järgi näeb,et ekrelased täies hoos kirjutamas
MÕTLE ENNE 8. september 2015 09:59
Kui EKRE saaks võimu, siis oleks paari aasta pärast politseiriik, kus teisiti mõtlejad ei kommeteeri enam, kuna on kas vanglas või hävitatud.Teistsugused on sund ravil, sest kõik peavad olema ühesugused, nagu oli õitsval Nõukogude ajal. Mina seda ei soovi.
Mõtle uuesti 8. september 2015 12:05
Et siis see, mida sa kirjeldad, on nagu praeguse valitsuse suund
Kust sa seda võtad? 8. september 2015 22:05
Soovitaks rumala jutu suhu tagasi panna!
Ühesugused on varsti need, kes loovad uuskeelt ja lahmivad selle sõnadega nagu "v...kõne", mille abil vältida informeeritud väitlust riigile tähtsate küsimuste üle.
juht 8. september 2015 01:47
Edu Teile , tublid mehed - isa ja poeg Helmed ! Püüan ka oma neljale lapsele selgitada , kuidas on õige , kuidas hoida oma Eestit puhtana värvilisest rämpsust ning nende pooldajatest , kuidas käituda kokkupuutel ohtliku saastaga .Nad on väga tublid , õpivad lennult . Ja EKRE valime ka järgmisel korral.
Shalom !!! 8. september 2015 05:19
Helmed on kosher asja ajamisel järjekindlad. Selline paebki olema meie poolt juhitav "rahvuslik" liikumine. Midagi pole uut siin ilmas.
Kumb siis 8. september 2015 11:43
Shalom või allah akbar?
Provokaator? 8. september 2015 22:06
Ei lähe kahjuks läbi :)
Soovitus 8. september 2015 22:52
Tubli, juht. Katsu ka valgest rämpsust eemale hoida. Seda liigub siin ka na palju.
jep 8. september 2015 00:43
Unimüts 8. september 2015 00:35

arutleja 8. september 2015 00:23
Mitteametlikult momendil EKRE toetus 14%.
Konrad 8. september 2015 00:20
Sellele polegi palju lisada. Samas on terve rida detaile, tähelepanekuid, fakte ja ütlemisi, mis vajaksid tasakaalustatud arutlust. Eesti meedia poolt kord avatud ja siis jälle suletud, pidevalt tsenseeritud ning registreerumise nõudega kitsendatud foorumid selleks ei sobi. Kas on kusagil netiavarustes tekkinud või tekkimas sellist "planku" kuhu iga kodanik, keda probleem puudutab, saab omaenese sõnastuses kirja panna oma emotsiooni ja arvamuse?
8. september 2015 00:05
Juba mitmendas videos nad kordavad samu sõnu: "Me oleme inimesed. Jne. " Nad on koolituse saanud - stamplaused.
https://www.youtube.com/watch?v=_IcGtUzze5w
Piiril 8. september 2015 09:00
Olen olnud korduvalt Kreeka-Türgi piiril, mõne korra ka Bulgaaria-Türgi piiril ja kaitsnud Euroopat selle eest, mis meid täna ründab. Isegi saanud siseministri tänukirja selle eest, et olen kaasa andnud panuse euroopa välispiiri kaitsele ja tugevdamisele ja täna lihtsalt lastakse suure kaarega pähe ning antakse mõista, et ise olid loll.. Teeneid Eesti riigile veel? Miks peaks.. Kui paljud on öelnud, et enne, kui tahad midagi riigilt saada, siis tee ka midagi selleks, et sul oleks midagi oodata. Täna ma ootan, kuid olen näinud, et see on vaid kauge häma ja hähu, mis kunagi ei selgine. Kahju, et meie "armas riik" oma endi kaitsjaid niimoodi kohtleb!
pille 8. september 2015 09:03
vene uudistes imenduti pagulaste ketti ja tuli välja, et neil ongi isegi mingid brosüürid antud, et kuidas käituda tolliametiga ja mida ütelda ja oli näidatud ka kuidas osad oma passe katki rebisid.. näitemäng, osavamaid valetajaid kui moslemid annab ikka otsida
7. september 2015 23:59
kas need üldse ongi inimesed,kes oma maad ja rahvast maha parseldavad? Kes sildistavad vihaärgitajateks kodanikke,kel mure oma isamaa ja emakeele pärast? Kel pole muud kodumad peale selle pisikese ja vaese maalapi,mis on meid toitnud,kaitsnud aastatuhandeid ja nüüd vaba ,iseseisva riigi ajastul,kipuvad mingid valitsevad monstrumid o aenda riiki ja rahvast hävitama? Kus nüüd on demokraatia,sallivus,arvamuste paljusus? Kui ei ole nõus valitseva ,ütleks lausa pugejaliku kliki nõudmiistega,sii oled vaenlane? Kuidas saab olla vaenlane oma kodus ja kelle vastu? Om arahva vastu? ! Tundub tõesti,et meil on siin inimesed ja tulnukad fooliummütsides, kelle aju on kosmosesse hõljunud.
nojahh 8. september 2015 00:32
Eks praegu toimubki terade ja sõkalde, sikkude ja lammaste eristamine. Kes hoolib vaid asjadest ja ideedest, ehk tähtis on vaid maa ja virtuaalne konstruktsioon nimega rahvus, kes aga teistest inimestest. Nende esimeste jaoks on ka eestlane inimesena tegelikult null.
mortale 8. september 2015 08:47
kui kunagi vaja, seisad sina koos moslemitega eesti riigi eest? aga milleks üldse küsin. sind seal nagunii pole, sest maa, asjad, idee, rahvus pole sinule tähtsad. need on virtuaalsed asjad. kui jalgealune tuline paged koos oma sõpradega uut reaalsust otsima.
Nii alusetuid väiteid ja sellist teadmatust annab ikka välja mõelda! 8. september 2015 22:32
RIIK pole eestlaste leiutatud - rahvale on see möödapääsmatus elu kaitseks ja orjastamise vältimiseks. Samuti pole Eesti Riik ammu üksnes "virtuaalse konstruktsiooni" teenistuses.
Ja veel - oskad sa arvata, mis juhtub nii "sikkude kui ka lammastega" huntide keskel?
Sa vist ei adu käimasoleva kogu ulatust ja mõtet?
See on EL suur riikide eesmärk Suursuguse Saksama juhtimisel. 7. september 2015 23:50
Meie sigade katk on samuti tekitatud Euroopa liidu poolt, hävitad Eesti põllumajandus. Ma olen täiesti kindel, et Euroopa liit tahab Eesti rahvast teha sõltuvaks ja sundida ostma Saksamaa ja teiste Euroopa suuriikide liha tooteid, et riisuda raha meie Eesti inimestelt Euroopa suurriikide taskusse. Hakkas kõik suhkru trahvidest ja Euroopa nõuetest. See lumepalli efekt Veereb aina edasi ja edasi, litsudes kõik väike riikide iseseisvad majandused laiaks. Tehakse sõltuvateks ja orjastatakse. Hommikust õhtuni sunnitakse vabatahtlikult sunniviisiliselt tööle miinimum palga eest tööle, et teenitut töö tasu eest saaks inimene vaid süija ja kuidagi ära ennast vaevaliselt elatada, kuid mitte midagi enamat.
Tsitaat Hitlerilt 7. september 2015 23:49
Kui teil on kodus rotid , ei kutsu te kohale puhkpilliorkestrit vaid ikka kahjuritõrje.
Joss. 8. september 2015 08:24
Samalt isikult parafraas.Valitsejate ÕNN,et rahvas ei mõtle.
Kas keegi oskab seletada 7. september 2015 23:49
Miks on rassism, kui ma selliseid nn põgenikke siia ei taha? Tõesti ei taha, miks seda ei mõisteta?
https://www.youtube.com/watch?v=fZZY8AWajUk
https://www.youtube.com/watch?v=gqCRvl7nMHs
https://www.youtube.com/watch?v=TDMdtbfMnVE
https://www.youtube.com/watch?v=88G3KxnvqQ0
Ma ei välista, et nende seas on õigustatud pagulasi. Aga sellist märatsevat massi (enamus mehi) siia ei taha. Miks märatsevad? Aga seetõttu, et tingimused ei sobi ning vastuvõtt on halb või keegi nõuab neilt seaduste täitmist.
Kas tõesti arvate, et need massid ei jätka sama tegevust EL-s? Muideks politsei ja võimuorganite eiramine ja ründamine on radikaalse islami tunnus - kehtivad üksnes sharia seadused. Selline käitumine on geto tunnuseks.
Somm 7. september 2015 23:49
Tühikargaja Tarad ütles et massiimmigratsiooni kritiseerijad võiksid ennast põlema panna. Minu meelest see on alles vihakõne.

Eestlane. 7. september 2015 23:34
Väga täpselt ja õieti öeldud Lp Hr helme poolt. Seda nad seal Toompeal just hauvad. Kuid nagu näha siis need rahadega sahkerdamised vaikitakse maha ja öeldakse, et asi on aegund. Nüüd peab kiiresti rahvas tegutsema ja kõvasti protesteerima. Sellest saab toetust meie Eesti meelsed patriootlikud poliitikud nagu Lp Helme kes takistaksid koruptsjooni, riigi raha vargusi, meie Eesti Vabariigi majanduse hävitamist ja pagulaste siia toomist, et nad ei saaks hävitada meie Eesti rahva traditsjoone, kultuuri, keelt jne. Meie Eestlased ei tohi anda alla ega tõmbuda tagasi, et meid sõimatakse rassistideks . Las sõimavad ja süüdistavad kuidas tahavad ja kelleks tahavad, kuid meie ei tohi neile Brüsseli poliitpätidele ja nende siinsete juudanahast sabarakkudele alla vanduda. Hetkel praegune valitsus on oma rahva vastu ja seda praegune valitsus ei varja seda.
Mulle sobib 8. september 2015 12:03
Rassistiks nimetatud saada tundub juba auasjana, näitab su julgust hakata vastu globaalsele ajupesule ja oma rahva reetmisele. Rassistina oled aus ja uhke oma päritolu üle! Mulle tundub, et edaspidi tutvustangi end rassistina, olles selle üle tõeliselt uhke! Reeturit minust ju ei saa.
A 7. september 2015 23:31
Sirget selga Martinile Reeturite Nimekirja pasasajus
A 7. september 2015 23:22
Vastupidamist Martinile Reeturite Nimekirja pasasajus !
df 7. september 2015 23:16
Nõus 100% Martin Helmega. Eks see shõu selle süütamise pärast üks välispoliitiline tants ole. Kujutan ette, milline hirm tegelikult selle taga on (ja milline esimesemailik loosunglus asjal juures on), kaotada kas töökoht vmm, muidu oleks asja uuritud nagu iga teist süütamist ja vaolase vägistamist kui iga
muud vägistamist.
7. september 2015 23:11
Ja ehk on asi ka selles , et nad ju sigivad hullu moodi. No võtame siia pere. Ja siis. Paari aasta pärast on neid nagu lutikaid. Ja ega need inimesed tule ütleme meie Sindi linnavalitsusse miskit küsima. Kohe kindlasti nõudma ja kui ei saa viskab naise ja lapse aknast välja ja ise hüppab järgi. Kuna ma töötan kahe kohaga ja miskit 14 tundi päevas, siis päris Aasiasse ja Lääne-Euroopasse pole mul asja olnud ,aga no Soome ja Rootsi on ikka hullupööra ära solgitud. Aga jah samas kindlasti me võtaks oma perre orvu või ema lapsega kellel tõesti on häda käes.
Vana mees 7. september 2015 23:03
EKRE on ainuke erakond kes julgeb rääkida asjadest nii nagu need on.. Tublid Eesti rahvas on teiega..
nojahh 7. september 2015 23:51
eks iga rahva hulgas leidub need ca 8 protsenti kaake... kas seda just rahvaks nimetada, on iseasi.
to: nojahh 8. september 2015 11:03
väga hea, et ennast positsioneerisid!
7. september 2015 22:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
rrrr 7. september 2015 22:51
Jahh, enamus rahvast vastu - ehitame Eestile trellid ümber?
See on siin küsimus ,kes trelle vajab? 7. september 2015 23:18
Sind ennast tuleks sellise viha õhutava vihast pritsiva ja haigust peegelduva kommentaari taustal sinna haigemaija saata .
8. september 2015 08:10
kui see ei ole REHVIDE VIHAKÕNE, mis see siis on???

MATS 7. september 2015 22:46
Brüsseli ees koogutavad poliitikud on veendunud, et mitte mingit diskussiooni, ammugi mitte veel referendumit ei ole tarvis. Et meie rahvas on infantiilne ning debiilne. Et vaid parteipoliitikud, targad isakesed teavad, mida rahvas tegelikult vajab. Ja viivad seda joont teerullimeetoditel ka ellu. Ideaaliks näib olevat iidne diktaatorite retsept: keelan, käsin, poon ja lasen! Kõigil teisitimõtlejail aga lõuad karistuse ähvardusel kinni!
Kellamees 7. september 2015 22:35
Sutti, sutti, loke !!! Vabaduseloke !!! Ka vao kularahvas pulbitseb vabadusepuue mis murjamite väevoimuga sissetoomisele on lämmatatud.... Nii lihtne see ongi ....
rrrr 7. september 2015 22:32
Vihakõne oma rahva ja riigi vastu tuleb kriminaliseerida samaväärselt rassismiga.
to: 22:32 7. september 2015 22:38
Pagulaste vastu vaenu õhutajad - KOHTU alla!
rrrr 7. september 2015 22:45
Aga mitte mugavuspõgenike vastu vaenu õhutajad.
lugedes 22,32 7. september 2015 22:50
Abtiss Magdalena von Zoege (Viimasest reliikviast) Võtke kinni see põrgukoer! Lööge ta risti, tõmmake rattale!
to Ega 7. september 2015 22:25
meil pole toesti pagulasi - kelle maja siis polema pandi ja vaata Tallinna linnapilti oled tynnis kasvanud.
rt 7. september 2015 22:23
"Konservatiivid on lakkamatult hoiatanud selle eest, et rahva tahte vastaselt ellu viidav immigratsioon rikub kogu ühiskonnas rahu ja sidususe, õõnestab kohaliku kultuuri kestmist ning viib vältimatult vägivallani."
Ega need inimesed kes seda euroopas organiseerivad ei ole rumalad - see ongi nende eesmärk. kui lugeda Guy Verhostadi rahvustejärgse Euroopa manifesti, siis seal on ju kõik kenasti kirjas - et lõppeesmärgiks on rahvusriikide kadumine ja euroopa ühendriigid
https://www.tarand.ee/wp-content/uploads/2012/12/e_manifest_prn-1.pdf
lk 24-25 Ilma liikmesriikideta, kes kaikaid kodarasse
loobiksid. Konkreetsemalt öeldes peame muutma Euroopa
Komisjoni nii kiiresti kui võimalik Euroopa valitsuseks.
Ministritega, keda me täna nimetame volinikeks. Kelle
järele valvaks Euroopa Parlament, millel on senisest enam
volitusi. Sealhulgas volitus algatada ise seadusi.
eesti 7. september 2015 22:22
kui tiit madisson oleks ekre ridades, siis poleks mul üldse mingit kõhklust ega kahtlust ekre püüdluste suunal, ega ka arvamuste avaldamistes, kuid ikkagi, midagi kripeldab, midagi kahtlast on helmedes, mis tõuseb samuti ojulandi kuulates, lugedes üles. päris ei usalda, ei usalda.
kuulasin nõmme raadiot, kus t. madisson mainis, et soovis ekre ridadesse astuda, kuid öeldi ära. tekib küsimus, miks? madisson pole kunagi olnud omakasupüüdlik. ta on seisnud eesti rahvuse ja kultuuri säilimise eest, on südand valutanud ja raamatutes eestlasi hoiatanud, kuid ikkagi, miks ei sobi madisson, kui ekre seisab eesti rahvuse ja kultuuri eest. madissonil on suured teadmised ja elukogemus, nüüd peab paguluses hispaanias viibima. sellele küsimusele tahaks küll ausat vastust saada!
aga noh, tiit madissonile edu ja tervist hispaaniasse! nõmmeraadio kuulaja poolt!
Sulle eesti 8. september 2015 01:33
teadmiseks, et Madisson oli KGB kaastööline, kes oma toimikuid päästes riskis jalaluude murdmisega aknast välja hüpates ja ka paras provokaator. Nii et mõtle, miks ta EKRE ridadesse ebasobilik oli.
sulle Sulle eesti 8. september 2015 01:46
Ei imestaks kui palling või rosimannus ise süütasid, et saaks lällata 7. september 2015 22:02
Ilmselt Putleri koolitused seljataga
väike ajaloo tund neile ,kes siin räägivad stalinismist ja natsionalismist . 7. september 2015 22:01
dzugsvili jossif -kaukaasia pooljuut ashkenaaz ,sama oli nii beria kui enamus represiiv organite juhte ,1917-1936 moodustasid nsvl juhtorganid 98% liselt judaistliku ideoloogia sionistliku revolutsiooni elluviijad ehk veerand ,pool ja täsi juudi rahvusest degeneratiivsed kõiksugu erinevate psühiliste häiretega inimesed,kes oma vere ja geneetika põhjusel olid kas vaese rüütli või napoleonikomplekisga või siis põdesid suuruse hullustust rääkimatta kõikidest muudest hälvetest mida põdes nii stalin ,kui beria, kui läti-poola juut dzerzinski,1937 aastal hakkas stalin oma judaistliku kompleksi tõttu mida nimetetakse ´´madu ,kes hammustab ennast oma enese sabast´´hakkas massiliselt hävitama nsvl -juute,neid ta tappis massiliselt ja see ei jäänud milleski alla sellele mille korraldas 6aasta pärast tema vihatuim vastane adolf hitler-sheckelgrüber,kes ka omakorda oli veerand juut oma isa ema ,ehk vanaema poolt ,kes oli noorena uhe rikka juudi kaupmehe teenija tüdruk ja keda väsgistas selle kaupmehe poeg ja mille tagajärjel sündis adolfi isa ALOISE SHECKELGRÜBER,kes muutis oma nime oma austria sugulaste järgi Hitleriks! Nimelt maksis 14 aastat see juudi kaupmees Adolfi vanaemale alimente ,et see ei kaevaks võimudele ,et ta poeg teda vägistas! See kõik sai ka teatavaks ka veerand juudile Adolf Hitlerile! nii aga läeme edasi natis partei põhi ideoloog Rosenberg kes oli pärit muide Eestist ja õppis GAG-is oli puhas pooljuut ,mees kes lõi natsionaal sotsialismi oli pooljuut -jätke see meelde ,lisaks sellele Herman Hess ,kes oli nooruses Adolf Hitleri seksuaalpartner oli samuti pooljuut ja partei hierarhias 2 mees natsiparteis,mees ,kes oli kaugelt sugulane pool juut Britannia peaministri Winston Churcilliga ,kes oli pooljuut ema poolt ,kes oli USA-st pärit rikkast juudisoost Jenny Jerome!!!! ka see on olnud aastaid suur saladus ja keegi ei räägi sellest !aga läeme tagasi natside juurde ,võtame suurima juutide hävitaja Adolf Eicmanni,kes mõtles välja kuidas juute paremini hävitada .nüüd kuulake oli ise 100% juudirahvusest! juute hävitasid juudid ise ja täna maksavad selle eest tavalised sakslased ja kanatavad tavalised mitte juudi rahvusest inimesed.! ainuke sakslane -kõrgemas natsipartei hierarhias ,kes polnud juut oli riigimarssal Herman Göring,-aga see mees oli abielus rikkast perekonnast juudi naisega nii,et ka tema teenis sama soo Toora ja Talmudi Jahwe sugu!sama ju tegi hiljem Boriss jeltsin ,kelle naine oli Naina Jelsthina ,kes tegelikult oli 100% juudi rahvusest ja seetõttu jällegi kogu revolutsioon mis 90ndatel venemaal toimus ,-toimus jällegi sama JAHWE RAHVA heaks ,kogu venemaa jagati juudi -oligarhide vahel ,mille all venemaa piinleb tänaseni ,venelased ei valitse oma maad ja sama tahetakse teha ka nüüd meil siin Eestimaal! inimesed natuke mõelge ,mõelge ,kes siin käsutab ja toimetab vaadake meie presidenti uurige mis rahvusest ta tegelikult on ,mis on tema ema rahvuse juured ,vaadake nägu ja peakuju siis leiate vastused ,uurige ,kes on meie valistuses tegijad uurige ,kes oli Taavi Rõivase vanaisa? mis rahvusest -otsige vastuseid ja saate aru ,kes juhib seda mängu mis praegu siin Eestis toimub! mõelge! kuidas juudid mässavad ja teevad revolutsioone ,jagavad omavahel maid ja varasid ja kogu selle mässu ja riikide kukutamiste taustal kannatavad tavalised Eestlased,tavalised Russisthid tavalised Sakslased ja muud valged inimesed ,kes peavad nüüd seda USA imperialismi ja juudi pankade vallutus poliitika tagajärjel kannatama seda rahvuste hävitamis poliitikat !!! inimesed mõelge ,pange 2+2 kokku ja sate vastused ,kes seda mängu mängivad ! edu ja soovin et EKRE ja tõelised Eesti inimesed ei lase ennast hävitada lihsate ja labaste meedia ajupesu ja provokatsioonide taustal!
omad 7. september 2015 22:17
Väga asjalik ja õiglane artikkel ,aga sulle kahjuks ei lase plusse panna.
mortale lisab 8. september 2015 09:02
Venemaal avalikustati esimest korda tõendid Vladimir Iljitš Uljanovi (Lenini) juudi päritolust. Nõukogude Liidu looja Vladimir Lenini (1870–1924) emapoolne vanaisa oli Ukraina juut, selgub Moskvas Punasel väljakul asuvas muuseumis esimest korda avalikkusele näidatavatest dokumentidest, vahendab YLE Uutiset. Muu hulgas näevad muuseumi külastajad Vladimir Lenini õe Anna kirja Jossif Stalinile. Selles 1932. aastal kirjutatud kirjas teatab Anna juudist vanaisast ja palub Stalinil lõpetada juutide tagakiusamine. Stalin jättis Anna palve tähelepanuta ja juutide represseerimine jätkus.

Vägev 7. september 2015 21:58
Andsin oma hääle Ekrele ja olen ülirahul!
Eks 7. september 2015 22:59
sa siis ole tark ja sure välja!
Tv 7. september 2015 21:57
Ei ole midagi musta mehe vastu, olen hoopis selle väikse pundi vastu,kes otsustavad kogu Eesti rahva eest. Saan aru,et neid on valitud sinna "pukki" otsustama ja tähtsaid asju arutama, aga ma tahaks näha, kas need samad jorsid saavad ka järgmistel valimistel soojale kohale. Ja kui saavad, siis võiks terve Eesti põlema pista, sest siis on päris kindel, et siin riigis elab ainult kamp lambaid ja tulevikku meil nii või naa ei ole.
Ega 7. september 2015 21:56
see, kui 152 inimest panevad Helme monoloogile plusse, ei tähenda, et Eesti rahvas üksmeelselt toetabki Helmet. Helmede ja EKRE toetusprotsent on 7 ja nii on. Kisa on kõva, aga tolku ei midagi. Mida te halisete, et on ära võetud vabadus netikommentaariumites lolli iba ajada. Olge mehed ja ajage ka 3000 inimest Vabaduse Väljakule kokku ja avaldage avalikult oma meelsust. Huvitav, palju neid muidu ässasid kohale ilmub? On EKRE ju proovinud meeleavaldustega ja end naerualuseks teinud. Kõik kommentaariumid tuleks mõneks ajaks kinni panna ja teatud isikutele eetrikeeld, et lõppeks see Eesti rahva lõhestamine. Ja ei ole need kommentaariumid suletud midagi sellepärast, nagu keegi kardaks midagi. Pole ju midagi kartagi. Ainult mingi harimatu seltskonna räuskamine on seal, muud midagi. Eestis pole veel ühtegi pagulast, aga kisa on, nagu juba oleks ja hullud teodki toime pandud.
Äsperkäri 7. september 2015 23:13
Twitteri avangard on rääkinud, hau !
Ahsoo 8. september 2015 00:09
Olge mehed ja ajage ka 3000 inimest Vabaduse Väljakule kokku
Mis seal Toompeal siis paari kuu eest tehti??? Oli EKRE, oli ka rahvas, avaldati arvamust.
Keda aga polnud, olid pagulasi maaletoovad poliitikud.
Haa 8. september 2015 12:49
Haritud ei alavääristada teisi harimatuteks, nii et...mõttepaus
Keda siis veel, kui mitte Helmeid :) 8. september 2015 22:47
Hädakisa kostub nüüd küll natuke teisest suunast!
Meeleavaldusel Toompeal, kus mh oli EKRE, käisin minagi ja see õnnestus igati!
Neid, kes EKREt naerualuseks ihkaks teha, on PALJU. Aga see ei õnnestu, sest propaganda, pooltõed ja emotsionaalne demagoogia nähakse läbi.
orav 7. september 2015 21:45
teisitimõtlemine on jälle varsti keelatud:)??
Suuremat SAASTA kui reformierakonna pätid pole olemas 7. september 2015 21:44
Loodetavasti nad kukuvad lõplikult sel aastal
pauno 7. september 2015 21:36
ekre tiiva all on ju ka vana reformar ojuland,staarkesik lall,lasten...a steinfeldt-lähen ma jeelastetr..aga ühte paati. Aga äkki sihib joel helme lapsi,tal neid palju?
Vao ??? kas blondid neiud olid öösel jalutamas? 7. september 2015 21:35
Delfis pöörati tähelepanu teadlikule provotseerimisele, millega meie mõned "sallivad" tegelevad. Küsiti, kas ikka tasub seda teha.
Ning blond neiuke vastas:
Miks ei tasu siis ? Ainult selle pärast tasub, et sinusugust pidurist närvihaiget veelgi lollimaks ajada ja tsirkust tulemusena nautida.
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?90,13747275,page=5
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?90,13747275,page=5
pauno 7. september 2015 21:33
tädi Maali 7. september 2015 21:42
Loomulikult ainus argument Helme sõnade vastu - ole vait. Aga sellisest vaikimasundimisest ta ju kirjutab
kle pauno 8. september 2015 09:38

Mann 7. september 2015 21:29
Ei saa aru, miks see nii küll on, et rahva poolt valitud esindajad tegutsevad rahva vastu
pann 7. september 2015 21:48
kes ütles, et rahva poolt valitud, ah?
e-valimiste tagauks ja sohk pole rahvas 7. september 2015 21:50
Kas usub veel keegi e-valimisi kui nad sellised superpätid on ???
Ei 8. september 2015 01:49
ole ju rahva poolt valitud, vaid igatsorti paunode poolt.
VABAMEES 7. september 2015 21:29
Martin Helme eesti presidendiks jummala õige juttu ajab mees.
st 7. september 2015 21:20
kui oleks võimalus siis lööks riigikogus platsi puhtaks ja valiks sinna uued ajudega ja täie mõistusega inimesed. esmalt laseks lahti pääministri rõivase selle vao külas toimunu pärast. häbi tal olgu. kuda ta sai nii madalale langeda. lapsik käitumine tema poolt.
7. september 2015 21:20
Aga TV3 reporter Sven Soiveri üle võib küll uhkust tunda kuna mees oskas oma küsimustega Salliva Eesti Pallingu nii paika panna,et tollel jooksis juhe täitsa kokku ja ainult kokutas. Tubli mees Sven.
Kusjuures 7. september 2015 21:26
Sallivuskõne taustaks näidati ikka räiget pagulaste endi viha eurooplaste vastu - pool linna peksti puruks aga Palling jahus ikka midagi sallivusest ja kui toredad inimesed nad on.
vaatasin 7. september 2015 21:41
inimkaubitsejate toiduahelas olesklev parteibroiler palling on jõudnud lõugu lõksutades juba kõhukese üle püksivärvli kasvatada
matsikene maalt 7. september 2015 21:14
...aga kus on, näha, et tegemist on riigitelevisiooniga, riik ainult finantseerib ...
???? 7. september 2015 21:12
Kui poleks olnud nn. vihakõnesid poleks Eesti saavutanud 1918 a iseseisvust ning taasisesisvunud NSVL rüppest. Nüüd aga oravateks maskeeriunud endised kommunistid ja nende jüngrid tahavad uuesti meil iseseisva mõtlemise keelata...Tekib küsimus mille poolest erineb praegune peavool juunikommunistidest?
ilves kardab koolilapsi 7. september 2015 21:02
saaremaal ei lubatud lapsi ilvest tervitama - turvarisk,ÄKKI ON VIHAMÕRVARID
Kartus pole alusetu 8. september 2015 13:52
Resident on ju ise kah pagulasena Eestisse tulnud.
Ehk kartis, et lapsed küsivad tema käest, milliste sõjakoleduste eest tema Eestisse põgenes, varjupaika, eluaset ja (palgaks nimetatavat) sotsiaaltoetust taotlema?
Ja siis ta oleks ehk pidanudki tunnistama, et tuli välismaal töötuks jäänuna ja mitte kellelegi vajalikuks osutununa organite komandeeringuga täiesti vastu oma tahtmist siia vaid majanduspõgeniku rollis - head elu otsima - mida see kohtlane Eesti rahvas, kelle vastu ta järjekindlalt igal võimalikul ja võimatul juhul vihakõnesid peab, talle ka võimaldas ja mingi täiesti arusaamatuna tunduva totaalse meeltesegaduse ajel jätkuvalt võimaldab.
Miks küll? Miks seda paadunud vihakõnelejat koju tagasi ei saadeta? Las ta vihkaks Eesti rahvast kuskilt ookeani tagant edasi, kui ta just teisiti ei saa.
Nojah, tal vaesekesel polegi ju kodu kunagi olnudki ja ehk just seepärast ta ka mainis Medvedjevile, et temal on juriidiline õigus Vene kodakondsusele. Venemaa võtab kõik oma "lapsed" oma rüppe, eriti, kui nad on kasaaria kaganaadi alamatest pärinevad või vähemalt telekaamerate ees tantsu vihtuda viitsivad.
Ehk saab koguni mingi Peterburi kuberneri koha, kui kah ülakeha paljaks võtab ja murutrimmeri abil mõned Balti mere heeringad õiges suunas ujuma õpetab?
Vihakõne 7. september 2015 20:59
Vaba ajakirjandus ja sõnavabadus Eesti moodi. Kui ikka ei ole kooskõlast ametliku peavoolusuunaga, siis on see vihakõne. Tülgastav topeltmoraal, sest Venemaa ja Putini vastu on mistahes "vihakõned" lubatud, sest see on kooskõlas ametliku Venemaad mõnitava peavoolu suunaga. Putini Venemaa mõnitamine on soovituslik ja see ei ole vihakõne vaatamata sellele, et viimane ei too Eestisse sisse illegaale, ei tõsta aktsiise, ei toeta Kreekat jms., mida Eesti valitsus teeb. Vot siis ei ole kellegil sellise Eesti eest "häbi!"
tädi Maali 7. september 2015 21:47
Tegelikult on meie meedia täiesti arenemisvõimeline. Kui esiti pagulasi näitavad videod ja pildid näitasid kogu massi (noori täies elujõus ""abitukesi"), siis nüüd on pildid zuumitud juba naistele-lastele, kuigi tegelikult neid väheseid on raske pildile saada ilma meesmassita tagapõhjal.
mortale 8. september 2015 09:21
vaatasin ka just ühte videot Ungarist kus oli säärane stiil kasutusel naine meeste mõllus on moslemi jaoks mõistusevastane. nüüd on üha rohkem näha naisi seismas, laps süles, esiplaanis. euroopa juurutab juba eos oma tõekspidamisi.

helme 7. september 2015 20:58
See ikka tippude tipp :) 7. september 2015 20:54
PS! Tänastes kanal 2 uudistes (või oli kolmes) näitas pallingut ja seda kuidas isand kutsus ERR ja teised meedia tegelased vaibale ja esitas NIMEKIRJA ja NÕUDED!!!!! KUIDAS ERR TOHIB käsitleda PAGULASTEEMASID ja vastavaid aspekte!!!!!
Vaadake kindlasti (netist ju saab) ja küsige kas teie tahaksite olla poliitik :))))
Minul oli üksiti piinlik ja lõbus :)
Rudi 7. september 2015 21:00
Kolmes oli . pallingu vastused :ääää...öööö...äää...ma ei tea...ääää mul pole andmeid....ööö...äää (eestlastest rahvatantsijate öömaja süütamisest)...
kustutati minutitega 7. september 2015 20:50
kirjutasin: Helme jutt on igati sümpaatne aga EKRE tõrvalärakaks meepotis on igal üritusel kekutav kesikkloun neemelall, ta on aastaid ja aastaid igal kesikute guljaaniel võimelnud... miks EKRE lubab seda provokaatorit enda sekka
muigaja 7. september 2015 21:06
samas oli see lalli tola nii alandlik jaana toomi vastu savisaare kom-bäki üritusel 20. augustil
Lugege , mida pakutakse! 7. september 2015 20:49
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/euroopa-riigid-voivad-ennast-pagulaste-vastuvotmisest-va...
------------------------------
Mulle tuli kohe meelde, kuidas omal ajal sai mees pruudi, härra käest, esimese öö õigusest, vabaks osta. Nüüd näivad härrased Saksamaalt ja Brüsselist pakkuvat sarnast asja.
Muhv 7. september 2015 21:17
See on ju katusepakkumine(racketering). Ning sedagi ajutiselt..
Maksa uuesti või muidu....
7. september 2015 20:47
Sõbralikud täna Kreekas edasitungi nõudmas. See vool karmide vastumeetmeta ei lõppe.
https://www.youtube.com/watch?v=gqCRvl7nMHs
Saidki laevale ja 2000 on jälle juures
https://www.youtube.com/watch?v=M8W0ylGMGfo&list=PL3ZQ5CpNulQk-z1KFGyJAI7f5c-UQwefA
Varsti 7. september 2015 21:05
Varsti on see kari Ungaris ja möirgab :"Džöömeni, džöömeni!" Mul on tunne, et kui Merkeli mutil kohe käsi raudu ei panda, jääb tal üle ainult ennast üles riputada või näljas pagulastele ohverdada, nagu seda tegi tsiviilpolitseinik Bretschneider, kes lasi ennast, Švejki poolt pähe määritud koertel, ära süüa.
eestlane 7. september 2015 23:02
Jube! Iga päev nii Kreekasse kui ka Itaaliasse tuhandete kaupa.
Mjahh 8. september 2015 06:04
Mul on jäänud tunne, et EL lõunapiir Kreekas ja Itaalias jäeti meelega väljaehitamata ja ka mehitamata - muudkui wilkommen, Aafrika sõbrad.
fifw 7. september 2015 20:46
See on eestyi mees kes meid esindab ja ma julgen arvata, et Helme on Eestimeelne mees ja toetab oma rahvast miljon korda rohkem kui Rõivas või president ilves.Jlvese kohta võib veel seda mainida,.et ta on kõige viletsam ja eesti inimese vaenulikum president peale iseseisvumist olnud.
7. september 2015 20:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Urrr 7. september 2015 21:02
Sina aga ruigad seal arvutitaga pihku pekstes hullemini....
Urrile 7. september 2015 21:20
Võta vabalt! See on Salliva-Sõbraliku Eesti tervitus Helmele! IRW!
Aino 7. september 2015 20:44
Otse loomulikult ei saa (Tallinna Sadamas) üksikisikute tegusid laiendada ettevõttele, sest ahne käe sirutab välja ikka ja alati üksikisik. Ja tikku tõmbab ka alati üksikisik. Kes paraku võib olla üles köetud ja üles ässitatud mingite huvigruppide poolt. Kelle taga pahatihti omakorda seisavad mingid üksikisikud oma huvidega. Näiteks poliitikas oma nišši otsivad politikaanid.
Kogu see pagulastehüsteeria Eestis ongi käima tõmmatud nende paari politikaani poolt nende omakasupüüdlikes huvides. Eestit ei ähvarda ettenähtavas tulevikus mingid sisserändajate massid. Siin lihtsalt pole midagi, mis neid tõmbaks. Pigem võib tekkida raskusi meile EL poolt antud vabatahtlike ümberasustatavate kvoodi täis saamisega. Olgem ausad, kui naabruses on Soome ja Rootsi ...
Muide, mina küll ei kuulnud, et keegi oleks Vao põlengus eestlasi süüdistanud. Öeldi: kes iganes seda tegi, see on tülgastav ja lubamatu tegu. Ja nii ongi.
Sa võid olla kuitahes immigratsioonivastane, aga see vastasus ei tohi muutuda vihaks inimeste vastu. Paraku, paraku. Ja selle vohava inimvihkajaliku vihakõne eest lasub vastutus täielikult nendel arvamusliidritel, kes esimesena lubasid endale avalikul tribüünil väljendeid nagu "murjan", millest tänaseks on saanud juba "prussakad", "inimrämps", "kahju, et sisse ei põlenud" jms.
7. september 2015 21:07
aga ühel hetkel hakkame EL ühiskassasse rohkem obrokit maksma,et kogu seda mugavuspagulasi ülal pidada,sest olgem ausad ükski riik ei suuda iseseisvalt seda koormat kanda ja kui keegi on nii sinisilme ja usub,et magulased peale seda potitamist tahavad tagasi minna siis nende naiivsus on otsatu.
/ 7. september 2015 21:50
Kas Eesti maksab EL ühiskassasse? Või siiski saab sealt toetust?
to 21.50 8. september 2015 09:14
oma naiivsust ei pea sa küll demonstreerima avalikult
7. september 2015 21:15
"Muide, mina küll ei kuulnud, et keegi oleks Vao põlengus eestlasi süüdistanud. Öeldi: kes iganes seda tegi, see on tülgastav ja lubamatu tegu. Ja nii ongi. "
.
"Gaspar Šabad: Vao süütamine TÕESTAS, et mingi hetk muutuvad sõnad ka tegudeks.
Mingi hetk võtab keegi nendest tuhandetest parempoolsetest endale pühaks missiooniks «probleemiga» vägivaldselt tegeleda (nagu siiamaani vaid kommentaariumites lubatakse) ja siis ei ole enam vahet, kas tegemist on päriselt pagulasega või kellegi teisega, kirjutab Reformierakonna Noortekogu juhatuse liige Gaspar Šabad."
.
SIIT EDASI LOE JA PANE TÄHELE KONTEKSTI:
.
"Antud olukorras ei olnud süütajaks mõni hullunud püromaan. TEGEMIST OLI VÕÕRAVIHAST tingitud kuritegeliku ja üdini pahatahtliku teoga, mille toimepanijaks võib olla kes iganes - sinu korstnapühkija, reedeõhtune taksojuht või tuttav perearst.
Kõige kurvem aga on see, et märgid võimalikust massimõrvast olid juba eelnevalt olemas ning kaalutlevate ja pragmaatiliste «tolerantidena» ei lugenud me seda muuks kui paremäärmuslaste räuskamiseks."
.
Kas jäi veel midagi arusaamatuks? Gaspar seega juba teab ette, kes oli süütaja....
http://arvamus.postimees.ee/3316095/gaspar-sabad-vao-suutamine-toestas-et-mingi-hetk-muutuvad-sonad-...
/ 7. september 2015 21:59
Oleks tõesti väga kena uskuda, et seda tegi hoopis häiritud psüühikaga vaimuhaige püromaan, kes ei tea pagulastest midagi ja kujutas oma luuludes ette, et teeb jaanituld vms
mugavushulkurlus 7. september 2015 21:21
Mis siis, kui prüssel saadab nad siia suunamisega, nt. 5 aastaks? Kui Rootsi võimud sellise leiavad, saadavad jalamaid Eestisse tagasi. See tekitab mugavuslutikas frustratsiooni, et ei saa Rootsi heaolu imeda, hakkab eestlaste peal oma pettumust realiseerima. Kui selliseid saab palju, saab pronksimässust igapäev.
no 7. september 2015 22:02

7. september 2015 20:44
Kui oldi juba nii kindlad, et teati kes tegi siis paluks see süütaja avalikustada!!!
Muhv 7. september 2015 21:09
Kahtlane on juba seegi ,et pole siiani avalikustatud otsingu pilti nn süütajast.
Keksis ju Ida prefekt ,et videopilt on olemas.
Muidu on iga pisikese poevarga pilt järgmisel päeval lehtedes.
Vöi kustutas keegi "kogemata" selle pildi ära.....
ne ponimaju 7. september 2015 20:43
govorite po russki.....ja miks oleme pagulaste vastu??!!
kommijad, 7. september 2015 20:38
boikoteerige kõiki delfi artikleid!
7. september 2015 20:44
õige mõte. ma enam ei loegi neid.
pole probleemi 7. september 2015 20:50
ega ma vanasti vremjat ka ei vaadanud ;)
mõttekaaslane 7. september 2015 20:56
juba tehtud, milleks seda tänapäeva pravdat tarbida
Ka nõus! 7. september 2015 21:11
Massoon Hans imegu käppa!
maakas 7. september 2015 20:37
olen 100% Helmega ühel meelel.
Mul on täiega häbi meie riigikogu ja valitsuse pärast.
Häbi nii koduste eestlaste kui ka kogu maailma ees.
Kuidas nad võivad olla nii oma rahva vastu ja lipitseda võõraste ees, eriti veel mustade...
meh 7. september 2015 20:37
demagoogiline pläma. Paraku tundub see tuhandetele inimestele sulaselge tõena.
Ma ei ole massimigratsiooni pooldaja, aga mind ärritab kui argumenteerija jutust rohkem kui 30% on demagoogia, heietamine ning pooltõdede esitamine.
argument 7. september 2015 20:49
No, kui sa oled sellisel arvamusel siis palun argumenteeri milline osa Helme jutust on demagoogia? Sooviks sisukat vastust!
Palgalised trollid jäävad nälga! 7. september 2015 20:35
Kui suletakse delfi kommentaariumid. Kõik, kes eestlasi, euroopat ja ameerikat vannuvad 24 h päevas ja saavad nt. rubla kommis on ju varst näljas. Kas see on hoolimine. Peterburis pidi ju V kordne maja olema täis teotahtelisi mehi, kes tõestavad kui palju on elu parem euraasias, kui mädanevas läänes.
puhastage ridu 7. september 2015 20:35
Helme jutt on sümpaatne aga EKRE meepotis on lärakas tõrva kesikprovokaatori neeme lalli näol, nähes seda klouni aastaid ja aastaid igal kesikute korraldatud guljaaniel võimlemas siis ei mõista miks EKRE-lased sellist oma üritustele lubavad
ilves 7. september 2015 20:35
presidendina on igati tasemael kui ta veel selle jobu peaministri ka välja vahetaks!

Tubli oled Helme ! 7. september 2015 20:32
Oige sõnavõtt oigel ajal
Shalom !! 7. september 2015 20:37
Ainult kosher udu võib avaldada. Helmed on peale kõige ka Tallina TV tähed. Midagi pole imestada.
TTV on hetkel ainus 7. september 2015 20:49
Eestikeelne kanal, kust avalsdatakse tegelikku tõde ja paljastatakse lääne kõrilõikajate kuritegusid! Ülejäänud on kõik USA raha all!
Püha jumal 7. september 2015 22:01
mis meist küll saab, kui Tallinna TV peetakse ainukeseks ja õigeks kanaliks! Vaesed ajupestud, kes seda jura usuvad.
täpselt 7. september 2015 22:10
to püha jumal,kel ongi ajud pestud 8. september 2015 09:03
TTVongi ainuke kanal, mis ei ole riigi võimurite poolt hirmu alla surutud,ega sõnu suhu pandud.Kogu err.i kanalid levitavad viha ,väärinfot ja ei võta neid enam ammu tõsiselt.Kui eetrisse tulevad kooli,lobjaks ja kes need kõik veel olid nn.arvamusliidrid,keeran hääle lihtsalt kinni,sama ka telekas.Ükski võim ega isehakanud võimurid ei saa minu suud sulgeda,ükskõik mis seadus vastu võetakse.Kui mulle valitsuse tegevus ei meeldi ütlen selle ka ausalt välja,liigitagu seda siis vihakõneks,rassismiks natsismiks või mida iganes.Vangi ei jõua nad meid kõiki panna ja trahvide mittemaksmisel peame olema kõik kindlad,seisma oma õiguste,demokraatia ja sõnavabaduse eest.
TTV vaataja ei USU, ta OTSIB INFI, 8. september 2015 22:54
et selle põhjal oma arusaam kujundada.
Samuti vaatab ta KÕIKI TEISI meediakanaleid.
PS. 7. september 2015 20:31
vasaktwitterdaja :))
Hästi õeldud, Martin!!!
!!! 7. september 2015 20:29
Martin Helm - jätan nime meelde, saad häöäle järgmine kord!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
no nüüd 7. september 2015 20:27
Helme jun püüab oma demagoogiaga jälle endale ullikeste juures kannuseid teenida. Ei usu ühtki Helmede pundi sõna. Kui keegi on püüdnud loogika aspektist pjkukese sõnavõttu analüüsidaI, siis on ju sapienti sat. Inimesed, kas tõesti on stalinismi ja natsionaalsotsialismi valusad õppetunnd täiesti
ununenud ja inimlikkust peetakse nüüd rahvavaenulikuks?
to no nüüd,nii rumalat juttu pole ka mõtet ajada ! 7. september 2015 20:43
Olgem hea, tutvuge uuesti ajaloo sündmustega ja ärgeim rääkigem siin asju, millest olete ainult kuulnud ja ei tea sügavuti suurt miskit ,kui väidate ,et EKRE ja Stalinism ja Natsionalism on omavahel seotud olevat!!?,Antud juhul on teil kõik segi ,nagu pudru ja kapsad! Minu teada seisab Ekre ,kui maailmavaade just vastu natsi ja judaistlikule puna sionismile mille 1917 a,neile iseloomulikul moel läbi sionistliku riigipöörde -mässu tulid võimule 98%selt juudi taustaga toora ja talmudi kummardajad -ehk degeneraadid 1.nüüd tahavad uuesti maailmas ja ka meil uuesti võimu haarata degeneraadid 2,ehk mina väidan teile vastu et Ekre seisab just nende väärtuste eest ,et Eesti rahvus ja maa, kui selline säiliks ja need samused kellest teie mainite siin meid hävitada ei suudaks -tehke ikka asjad omale selgeks enne kui midagi välja paiskate mõtlematta millest räägite!
7. september 2015 20:48
inimlikkust eelkõige oma inimeste suhtes.
väga mõtetu jutt 7. september 2015 20:51
kui midagi väidad siis proovi sellest ka midagi teada !
xxxxx 7. september 2015 21:03
Ole salliv või muidu saad vastu molli,demokraatia Euroopa moodi.
ei ole ununenud 7. september 2015 21:13
_kas tõesti on stalinismi ja natsionaalsotsialismi valusad õppetunnd täiesti
ununenud_
nukuvalitsus tuletab meile stalinismi õppetunde hästi meelde. Näiteks süüdistas nukuvalitsus juba enne uurimise lõppu Vao tulekahjus kõiki, kes on julgenud migrantide teemal oma suu lahti teha. Kollektiivne vastutus kuulub nimelt bolševike repertuaari. NB! nn. "vihakõne" seadus on juba valmis. Kas seadus tehti tõesti paari päevaga valmis või ootas juba ammu sobivat hetke?
Jehh 8. september 2015 06:24
Nad ise ka meedias tunnistasid, et seadus oli juba varem valmis. Ootas ainult põhjust, et see käiku lasta, kuna põhjust nagu ei olnud, siis tekitati see Vaos.
Ainult et just.minister põtkib praegu selle vastu, aga küll ta varsti tasalülitatakse.
Kalju 7. september 2015 20:21
Eestlaste vastu pole ainuüksi vihakõned vaid sooritatakse mõrvakatseid mida riigitoolilt ametikohti kuritarvitatakse. Mõrvarterroristlik riik ,kus varastatakse ja väljapressimised on igapäevane tegevus.
Kalju 7. september 2015 20:21
Eestlaste vastu pole ainuüksi vihakõned vaid sooritatakse mõrvakatseid mida riigitoolilt ametikohti kuritarvitatakse. Mõrvarterroristlik riik ,kus varastatakse ja väljapressimised on igapäevane tegevus.
Referendum 7. september 2015 20:21
Nõuan referendumit - las rahvas otsustab!
jajah 7. september 2015 21:22
sellise targa otsustamise juurde ei tohi lolli pööblit lasta!!!!Samamoodi nagu surmanuhtluse kaotamine,presidendi valimine ning vandemeeste kohus!!!!Kas oled totakas vä?!
jajah 7. september 2015 21:22
sellise targa otsustamise juurde ei tohi lolli pööblit lasta!!!!Samamoodi nagu surmanuhtluse kaotamine,presidendi valimine ning vandemeeste kohus!!!!Kas oled totakas vä?!
Muri 7. september 2015 20:20
See valitsus peab tagasi astuma.

Laulupidu ja Baltikett 7. september 2015 20:12
absoluutselt nõus - riigitelevisioon on väga erapoolikult käitunud pagulasteemat käsitledes. Aga võtku teadmiseks - nad ei esinda eesti rahvast, neil ei ole õigus olla erapoolik (ja valitsuse suukorv!). Olen ise kahekordse kõrghariudsega, kõrgharidusega on ka kogu minu sõpruskond ning ükski meit ei kuulu ühtegi poliitilisse fraktsiooni. Aga me ei taha pagulasi siia!! Minu arstist mees ei taha, meie arstidest, ajakirjanikest, IT-tehnoloogist, koolijuhtidest, advokaatidest, pedagoogidest, jne koosnev kogukond ei ole üldse nõus sellega, mida kuulutab president, valitsus ning ETV!! (eritiAK!) ning üldine meedia. Väga üllatav ja ärritav!! on kuulda ja lugeda, kuidas meie nimel kõneldakse või meid noomitakse! EI, ei, ei - ei saa poliitikud, ega meedia nende kannu aru, et neil ei ole selleks õigusi! See on meie kodu, meie eestimaa! Ja me oleme maailmas väga regulaarselt ringi rännanud - pole vaja rääkida kogemuste puudumisest või võõravihast! See ei ole viha, mis meid oma kodu kaitsma paneb! See on oma kodu, rahvuse ja kultuuripärandi austamine ning armastamine!
Viimane aeg! 7. september 2015 20:19
Viimane aeg on haritlastel kogu riigiaparaadist ja -võimust ennast taandada, neid täielikult boikoteerida. Sel juhul ei pea see süsteem enam kaua vastu ja kukub kokku, nagu ussitanud puravik või omaaegne NLiit.
Volli 7. september 2015 20:10
Tubli Helme-ELAGU EESTI JA EESTLASED...!!!!:)
N B ! 7. september 2015 20:40
Helmed küll eestlased põle. Nemad ajavad kosher asja nagu kuulda ja näha olevat...
JA KES EI AJA seda sinu "kosher asja" siis? 8. september 2015 22:57
Juhan 7. september 2015 20:07
Nõus, kuigi Ekrestei pea suurt midagi. Nõus ka Kalle Muuliga, kes kirjutas Läänlases, kuigi ka Muulist ei pea suurt midagi.
Privet, druzja! 7. september 2015 20:06
Meeie Interinde veteranid tuuneme sjuurt hiameelt sjelle jule, et internatsionalizmi ided eelavad ja võõidavad. Toore ooli eeile Võidu vjaljakul nääa nii paalju internatsionaliste! Ja toore oon, et paaljud koodanlikud natsionalistid nagu seeltsimehed Ilves, Linna, Tsahkna ja teeised on ooma viigadest õõpinud ja meeiega liitunud. Njuud meeie taahamegi vjälja aanda rjäändpriz või auuhind aasta sjuurimale internatsionalistile. Ja seeleks on meeie legendarse juuhi Jevgeni Kogani kargud!
7. september 2015 20:19
Väga kohane 8. september 2015 22:59
errare 7. september 2015 20:05
Ma ei vihka karusid, aga oma aeda ma neid siiski ei taha. Vihakõne? Eestlaste süüdistamine sallimatuses nende poolt, keda rahvas on valinud - see on vihakõne oma valijate, oma rahva vastu. Rahvas ei eksi kunagi, eksida võivad valitud juhid.
Helmele astuvad nüüd vastu kõik jõud, sest "pagulasi on meile vaja". Kommentaaridele antud hinnangud on siiski toeks. 7. september 2015 20:03
Oma inimeste enneaegne "manitsemine" ja kurjadeks tembeldamine on võtmepostsioonidel olevate inimeste poolt VÄGA RÄNK SÜÜDISTUS! Minge ära, PALUN, sest teie ei märka oma inimeste muresid ja paljude perede vaevlemist!!!
Lühidalt! 7. september 2015 19:58
Hetkel on valitsuse otsutega tegemist lihtsal kujul kodumaa reetmisega!! Aga kes ütles et Simm tegutses üksinda???
ove 7. september 2015 19:57
Edu vaid sellele mehele.Oleks vaid sihukesi seal mäel rohkem...

Andrus (andrus2000@gmail.com) 7. september 2015 19:53
asi on selles, et rõiva partei on eestist teinud eurotoetuste narkomani ja saksamaa lubas nende riikide eurotoetused tühistada, kes ei võta niinimetatud pagulasi vastu.
Kui aga eurotoetused ära peaks kaduma siis tuleks ju reformarite hädine "riigi juhtimine" ilmsiks. Eks nad sellepärast siis räuskavadki.
ma tõesti loodan, et kunagi hakkatakse nende üle ka kohut pidama, ka nende üle kes siit juba vaikselt on ära hiilinud ehk siis ansipi ja kallase üle.
... lubas eurotortused tühistada ... 7. september 2015 21:43
kas ÄHVARDAMINE ja VÄLJAPRESSIMINE on tõepoolest EUROOPALIKUD VÄÄRTUSED???? EL juhtkonnal on viimane aeg aru saada, et KOHE on vaja TÜHISTADA migrantidele antavad toetused. Siis lõpeb migrantide vool.
jerre 7. september 2015 19:50
mina toetan igat sõna mida räägivad isa ja poeg HELME konkreetsed ja julged mehed ning samuti peaks olema nende toetajaskond ka eesti rahvas kes ei taha et nende kukil tantsitakse!!!
ja nagu martin ütles et riik see oleme MEIE !! ei mingi rõivas, pevkur, paet või ilves
Kosher tegelased on keerutamises ületamatud... 7. september 2015 20:13
Pealegi kiitmist ei saa teistele usaldada. Nuta või naera ???
küsimus 7. september 2015 19:49
Kas nn."vihakönede" autorite jaoks loodakse koonduslaagrid, kuna meie eurovanglad vaevalt neid mahutada jöavad? Varsti selgub, kas pöliselanike jaoks luuakse rervaadid vöi törjutakse lihsalt meid kodudest välja.
Kristiina 7. september 2015 19:45
Hea oli lugeda Martin Helme teksti, tõeline kosutus hingele pärast seda lõputut ajupesu, mida praegu meedias tehakse eesti rahva vastu. Meie oleme siis nüüd kõik suured kurjategijad ja vihkajad- aga milleks me siis NLiidu vastu astusime ja tahtsime iseseisvust? Kas selleks, et nüüd see inimmass Aafrikast meid enda alla uputaks?
Aga me pole NIII lollid, Martin, palju jõudu!
valgus 8. september 2015 13:37
just 7. september 2015 19:42
aga kui mõni aeg tagasi surid tulekahjus ema ja tema kaks väikest last, sest neil oli elekter välja lülitatud võlgade tõttu ja põlevast küünast süttis maja, kus sii oli president? kus siis oli peaminister? miks siis ei käidud isaga, kes tööl oli ja seetõttu ellu jäi, kätt surmas? MIKS?
häbi, nii kuradi häbi on nende liberastide pärast, kellepärast euroopas sõda tuleb. uskuge, ei lähe kaua ja kogu euroopa põleb maha. need ajudeta neegrid ja eriliselt pahatahtlikud muslimid korraldavad selle ära, saate näha. kurb, aga tõsi.
tõesti 7. september 2015 19:58
nii kuramuse valus on mõelda selle tragöödia peale, väga valus, väga valus! ebaõiglus, reetmine, valetamine, nagu rotid veavad träni urgu, süüdimatult rõve! ja siis öeldakse pange ennast põlema! selge, kus tulega mängitakse, pole vaja olla hiromant, et sellest aru saada!
õigesti ja ausalt kirjutatud, aitäh!
apua 7. september 2015 20:52
uskuge jah selle nihverdise juttu, tahab lihtsalt kannuseid teenida ei muud. raha ja võimu juurde vingerdada.
7. september 2015 20:54
ilves ei ole eesti president! ta on reformikate käpiknukk.ilvesest pole mingit tolku.
7. september 2015 19:42
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
urmas 7. september 2015 19:59
sa sõbralik ei saa kuidagi läbi ilma sõimamata,aga see ongi sinu ja sinusuguste tase,kellel arusaamine toimuvast täielikult puudub.
dfwed 7. september 2015 20:01
Kallis sõbralik eestlane sinu tekst liigitub ju vihakõne alla.
Siin on sinusuguste kohta vist kõik öeldud. 7. september 2015 20:02
Salliva Eesti hümn
Meil pole maad ja rahvustki.
Ei tea, kes meie isegi.
Meid loon´d kas punaoravad
või sotsid, salakavalad?
Refr: Me sallimatud sallijad
ja eesti rahva killijad.
Me lä´eme läbi tulest, veest.
Te hoidke kõik nüüd meie eest!
Meil hambad suus on teravad
ja taskus rahapatakad.
Meil silmist paistab kiskjaläik,
kuid näos meil malbe puudrivaik.
Ref:
Meil jutus ainult salliv toon,
kuid see ei ole meie joon.
Kui usud meid vaid sõnaga,
saad ikka petta poolega!
Refr:
Me laastame nüüd Eestimaa
ja viime rahva nälgima.
Kui selleks jõudu napib meil,
küll siis on liigikaaslasteil.
Refr:
Me armastame murjameid
ja kõrbekitse panijaid.
Neid toome siia tuhandeid.
Las sügavad siin munandeid.
Küll eesti rahvas toidab neid!
Refr:
Ja pepupoisid toredad,
nüüd kohe paari heitku nad!
Siis saavad nadki sünnita´a,
veel oma kõhunahaga.
Refr:
Las jääda vanad pensita,
ja sandid abirahata.
Las jääda vaesed kodutuks
ja põllumehed rahatuks.
Neil kõigil näitame me ust!
Sest oleme küll sallivad,
kuid ennekõike valivad.
Refr:
Kui keegi meid vaid tülitab,
me nime tühjalt kasutab.
Siis lä´eme kohe kittuma
ning istub vangikongis ta,
koos noore Madisoniga.
Ref:
Lauri 7. september 2015 20:07
Helmest peetakse lugu ja seda saad sa näha kui vaatad + ja miinuseid. Pagulasi puudutavas osas oli suurim vahe, mis tänases ühte artiklit saatvas kommentaariumis, oli 2,6% vs 97,4 ja seda ca 1400 hääle andja juures (gallupi algandmeid ületav arva)! ilmeslt olid EESTI inimesed sõltumata parteilistest eelistustest ühtsed ja seda massimmigratsiooni vastastena. 1400 on arv, mis ei ole kuidagi vaid rumalate kommijate antud. Siin vast ka mõni tark hulgas.
Siin vast suhe nii suur ei ole kuna parteiline kuuluvus võib üht teist muuta kuid juba hetkelgi on artikli toetus suurelt positiivne. Ei ole ju tegemist parteipoliitikaga vaid murega EESTI saatuse pärast!
Maire 7. september 2015 20:18
sõbralikule eestlasele
olen kogu aeg imestanud, miks minusuguseid rassistideks ja vihaõhutajateks nimetetakse, kuigi armastan ja hoolin eestimaast, nüüd sain aru, sõnade tähendus tänapäeval on muutunud: sõbralik on hoopis teiesugune "väga ärritunud" inimene
Hm 7. september 2015 19:42
Huvitav, kas me saame kunagi teada, mis tegelikult juhtus?
Põhimõtteliselt võis ka olla et mingi idioot, purjus peaga sai mingi erilise lollusega hakkama, mida ta kaine peaga ehk ei mäletagi korrektselt. Nüüd kogu võimuladvik ja ajakirjandus on tagajalgadel: kõigil on arvamus, nähakse pidevalt mingit metatasandit, semiootikud tegelevad ainese süvaanalüüsiga - mis märki kannab petrooleum. Ja siis on mingid kes õitsevad kogu selle pasa hunniku otsas.
Ma ei oska jagada ei Helme, ega ka peaministri vaateid. Ometi on fakt see, et kui mingi võõrseltskond põlema pannakse, siis see müra kostub oluliselt kaugemale, kui vaid meie konnatiigis. Põletamine meenutab vähe haritumas seltskonnas kohe terminit holokaust (tõlkes põletusohver), millel on euroopas väga tugev mek man. Samuti põletamine ja mustade mehed meenutab 19 sajandil laialt levinud valgetes "päkapikumütsides mehikesi", kes panid riste põlema.
Kokkuvõttes leian, et vaata sa ühte või teist pidi, seis on sittu. Siiski kutsun kodanikke üles mitte põletama (sellest ka mööda vaatama, kui nii tehakse, põhjendades, et meil on hullematki) kõiki, kes ei meeldi.
pagulased 7. september 2015 20:20
jõudsid ungariski juba oma telgid põlema panna
Helmed ei usalda isegi ennast... 7. september 2015 19:40
Miks siis kõrvalised peaksid USKUMA ??? Olen kindel,et kui need kaagid peaksid abi vajama saab kisa kostma taevani... Samas ei usu,et nad on ise kunagi kedagi aidanud.
evik 7. september 2015 20:10
minu meelest aitavad nad kogu eesti rahvast oma julge ja õiglase meele ning käitumisega. aitäh teile, Helmed!!

guvernvr 7. september 2015 19:35
See pole ainult meie probleem, et kommida ei lasta. Ma leidsin ühe meeleheitel sakslanna kommi ühest inglise Express UK foorumist. Teen copy-paste´i :
PetraWimmer 4 hours ago
PetraWimmer4 hours ago
I am from Germany and I cannot stand this absolutely weird situation in Germany any longer....95% of the newspapers in Germany do not allow any comments! and, if the remaining 5 % allow comments, the comments will be censored! The common German is not allowed to criticize the government and the refugees, otherwise you are a Nazi. We have to work and pay tax, now 300.000 flats must be built new every year for the immigrants (they are no longer called refugees)
Mrs. Merkiel has achieved her objectives, a new German Democratic Republic. Freedom of speech?? Forget it, not for the Germans. Today , the chairman of the Central Council of Muslims in Germany said, that the Islam in Germany will be much more influenced by the Arabian Islam in future, but he is sure, that his 'brothers in the faith' will be very understanding with the "unbelievers" (he means the Germans..)
Germany is lost. I hope you are not gleeful.
90 % of the refugees in the refugee houses in Germany are young men. My 16 year old daughter feels harassed when they at her, no respect, nothing! For the 'refugees' Germany is the paradise, for the Germans it's a nightmare...A policeman said that it will come to a Civil war, if the madness cannot be stopped.
Ja siin siis üks asja vägagi puutuv oht peale nakkushaiguste : http://www.express.co.uk/news/world/555434/Islamic-State-ISIS-Smuggler-THOUSANDS-Extremists-into-Eur...
Very sad indeed 7. september 2015 20:10
Europe is assuredly on a path to self destruction. Here in the US we are also facing serious problems with criminal illegals and other race issues, but at least the USA is a very large country where one can freely move away from blighted areas to better areas to live, work, and raise families. On the topic of censorship, yes I noticed that now the Estonian news media has also curtailed free speech and opinion. I understand pulling absurd inflammatory comments, but to totally shut down public forum and commentary is a blatant move to silence people while continuing to publish propaganda articles. I guess this will negatively impact your standing in the freedom index. This is a sure step towards only making the situation worse. Estonia is very unique in that it faces persistent intense pressure and threats from the east and also from a cabal in Brussels that demonstrates questionable values and agendas. I am very concerned over what is trending. My parents both departed Estonia in 1944 as adults and based on my upbringing it's with sorrow that I have to say I am relieved that they are no longer alive to witness what is happening. Best of luck, but I am afraid that in many ways Europe has now passed the point of no return.
PALUN 7. september 2015 20:53
väike ümberjutustus eesti keeles!
tahaksin ka väga teada, kuid ei oska inglise keelt!
aitäh!
No nii 7. september 2015 21:02
Jube kahju, et saksamaa, inglismaa jne ise lasevad toota radikaalseid islamiste. Lastele tehakse ajupesu juba lasteaedadest alates, sh mittemoslemitele. Probleemiks vihakõne, keelatud õpikud, järelevalve organite ja riigi suutmatus probleemidega toime tulla.
Mitte midagi ei tehta radikaalsete islamistidega. Ja mis on radikaalsete moslemite eesmärk?
Saksamaa: islami radikaliseerimise kohta (üksikud näited).
https://www.youtube.com/watch?v=86s-UWQ1DSI
https://www.youtube.com/watch?v=fzp4iDjsMjU
https://www.youtube.com/watch?v=moAfhkMJk5g
https://www.youtube.com/watch?v=zar0STpWrYc
https://www.youtube.com/watch?v=aw12f0jN_6I
https://www.youtube.com/watch?v=AyKuSHU8CJY
https://www.youtube.com/watch?v=polIh3uhweI
Austria (43% õpetajatest radikaalsed):
http://www.rt.com/news/208387-austria-islam-kindergarten-muslim/
Inglismaa: 2 aastat tagasi hinnati, et 100 000 last on radikaliseerumise ohus
https://www.youtube.com/watch?v=86s-UWQ1DSI
https://www.youtube.com/watch?v=95GxhqjHZ3E
https://www.youtube.com/watch?v=uRH6EV5rRMU
https://www.youtube.com/watch?v=fcad8TLK4HE
https://www.youtube.com/watch?v=S98W0fn-8-Q
http://www.headlinepolitics.com/muslim-woman-tries-bring-sharia-classroom-interviewer-destroys-arguments-video/
https://www.youtube.com/watch?v=NObYdFbK2KY
Kas meile on neid nähtusi vaja? Need esinevad enamus EL riikides. Neid noori on väga kerge ära kasutada. Lisaks tuleb juurde nn immigrante, kelle taust on teadmata. Saksamaa enda võimud (ülevalt II link) kardavad, et 2014 aasta lõpuks on saksamaal 7000 moslemist ekstremisti. Kui kasvatada targalt valijaid, levitada varjatult ja avalikult islami propagandat (eriti nende seas, kes ei ole rahul), mis need tulemused ükskord on? Ma imestan, et ollakse niivõrd tolerantsed, et ei suudeta lahendada getode probleeme. Igasugune võimude rünnak ja raskem või korduv kuritegevus peaks lõppema maalt väljasaatmisega.
nipitiri 8. september 2015 13:49
Lugedes neid artikleid võib öelda, et asi on omadega päris p....s. Kas EL-i riikide poliitikute pööningul üldse enam midagi on peale raha numbrite? Kogu EL peaks sellisel juhul ikkagi ühtselt mõtlema ja kaitsma oma piire. Aga selleks on juba liiga hilja :( Kõik immigrandid tuleks koheselt piirilt tagasi kodumaale saata, siis enam nii väga siia ei kipu.
Ülle 7. september 2015 19:33
Pean järjekordselt tõdema, et valitsusest ja riigikogust on targad inimesed välja jäänud.
Möla selle vao põlengu üle peab nüüd varjutama sadama, EE ja teised afäärid? Kui lolliks rahvast ikka peetakse?
Tundub .... 7. september 2015 21:07
.....,et hoopis sinul on vaja iga päev tablette manustada !Üllel on täiesti õige mõtlemine ja arusaamine!
igatahes 7. september 2015 19:32
brussel kotib meid meie riigigoebelsite abiga eestlasi nii et aitab, lõpp okupatsioonile, eesti taas iseseisvaks
Joss. 7. september 2015 19:30
Olen nõus Martiniga.Meie valitsejad pevad oma kohtadelt lahkuma ja ei tohiks kunagi poliitikasse naasta.Niimoodi ennast täis lasta,no see on oskus.Refid,kasutate rahva raha ja vihkate meid peale selle.Müüdavad nahad.
SUUR, SUUR AITÄH! 7. september 2015 20:13
Suur aitäh kõigile sallivatele kaabakatele, kes te eile Vabaduse väljakule tulite ja Eesti rahvast mõnitasite! See oli vist nüüd see viimane piisk karikasse või täpp I peale!Sest vaata mitte ainult valitsev võim ei vaja vaenlase kuju. Seda vajab ka rahvas! Niikaua, kui see vaenlane on mingi võõramaalane või nende grupp või liikumine, on kõik korras. Kui aga selleks saab valitsev jõud ise, on asjad ikka kehvasti küll! Siis on valitsusel viimane aeg peeglisse vaadata. Igatahes veelkord palju tänu meie valitsusele ja nende poolt kokku klopsitud "Salliva" Eesti lastejõugule selle eest, et te nii suure ohvri tõite ja selleks vaenlaseks hakkasite! Meile muidugi pole tähtis, kes on vaenlane ja kus ta asub. Meile on tähtis, et ta meid ühendaks ja meie moraali ning eneseteadvust ning eneseusku tõstaks!
Toetan samuti 7. september 2015 19:48
Ja valitsust peaks hindama esmalt põhiseaduse järgimise seisukohalt, mis seab riigi peamiseks ülesandeks RAHVUSE SÄILITAMISE. Selle alateema on rahva elatustaseme ja rahulolu tõstmine.
Kusagil ei ole juttu pagulaste ega võõrpankade ümmardamisest.
Kodanik 7. september 2015 19:26
"Eesti inimesed ei vihka võõraid. Me lihtsalt ei soovi neid siia. "
Huvitav, et ma olen põline eestlane ning sel suvel tugeva päevitusega. Mind on võõrad inimesed solvanud, immigrandiks kutsunud ja otse välja ütlenud, et nad vihkavad mind. Äkki oleks aeg vaadata peeglisse ja maha rahuneda.
Miks küll nii tume? 7. september 2015 19:59
Mõni nõuka piirivalvur tegi su sinu emmele? Kusagilt Kesk- Aasiast?
kastan 7. september 2015 20:55
ÄRA VALETA!
Ma olen eluaeg olnud IGAL suvel tähelepanuväärselt tugeva päevitusegs, lisaks veel tumepruunide silmade ja lokkis tumedate juustega ja mitte iialgi, saad aru-mitte iialgi ei ole keegi püüdnudki solvata, veel vähem sõimata.
Hoia oma märg unenägu endale ja lõpeta bluffimine!
7. september 2015 19:23
Jah õiged mõtted, täna hommikul oli juttu. et põles kuskil Valgamaal vist Pukas ka mingi vanadekodu või midagi sarnast, seal pidi süüdi olema alkohol ja suitsetamine. Ei mingit presidendi või peaministri hukkamõistu, kuigi ka seal olid vanurid suures ohus.
Minu Nimi 7. september 2015 19:29
No aga pole ju kommuni: Märka vanainimest. Kas parastatakse? Küsin teistelt kommenteerijatelt jah-ei küsimuse: kas oli normaalne, et maja põlema pandi?
7. september 2015 19:22
sigade massimõrvadest oleks ka võind mainida - ka puha viha eestlaste vastu. kui mõistlikud inimesed tapavad vaid haigeid sigu, siis siin ebanormaalsed reffide juhtimisel mõrvavad kõik sead igal pool ja ka sea kahtlusega inimesi. miks ei näe viletsus palki enda silmis ? illegaalseid immigrante, isise mõrtsukaid vihata siia nuumata tuua ei tohtivat, aga süütuid sigu siin tappa koos eesti rahvaga on - kõik lubatud.
false flag 7. september 2015 19:21
probleem-reaktsioon-lahendus...
Jagan seisukohta:
Liiga profilt oli see Vao süütamine tehtud! Esiteks kasutati petrooleumi, mis aeglaselt süttib ja ei plahvata ning ka jälituskoerad ei suuda siis jälge üles võtta. Ja teiseks näitab selline välisseina süütamine, et tegelikult kedagi tappa ei tahetud. Ning kellel on üldse veel kodus PETROOLEUMI? Meil oli viimati 30 aastat tagasi, kui sai vahel põletatud petrooleumilampe, sest vooluga oli jamasid pidevalt. Tahetigi lihtsalt tähelepanu tõmmata, et siis saaks pori loopida ja illegaalide vastastel käsi väänata. Üldiselt kuulub see samasse kategooriasse ja on ainult tobe järg neile
kaakidele, kes Breiviku pilt särgil, motomehi mõnitama saadeti või siis kui palgati kodutu, pandi talle selga särk, kirjaga "Neegrid ahju!" ja saadeti EKRE meeleavaldusele. Nii, et lugupeetud eestlased,
olge valvsad! Tegemist on ülisuure afääriga, kus inimelud, nagu isegi näete, ei maksa midagi. Ja kahjuks on selle kuritegeliku afääriga seotud ka kogu meie valitsus!
Vihakõne seadus sai valmis ja nüüd oli vaja põhjust , et seda parlamendis läbisuruda ning rahvas suukorvistada ja muidugi sadas "kingitus" otse taevast ja õigel ajal...muidugi oli see nii...irw...Kui kaugel on uurimine, mis välistab faktipõhiselt valitsuse "tellimustöö" ? Vihakõne tähendab seisukoha teavitamist ja levitamist , mis ei ühti valitsuse omadega...
Jah, 7. september 2015 20:38
kui "eliit" muudmoodi oma tahtmist ei saa siis kasutatakse vana head meetodit provokatsioonide näol!
Jah 7. september 2015 21:07
Väga tõenäoline seletus olukorrale!

Ellujäämise õpetus 7. september 2015 19:21
Viha on teadvustamata reaktsioon armastuse puudumisele sõltumata sellest, mida see inimene armastuseks peab.
Viha saab alati alguse hirmust, et mind ei armastata. Väga paljud eitavad oma hirmu, sest:
http://www.luuleviilma.ee/index.php?id=7864
Luule Viilmaa / Ellujäämise õpetus
7. september 2015 20:41
Ja moslemid tulevad omale armastust Euroopast otsima?
Sina oled ainus 7. september 2015 19:20
kes on veel meie poolel. Kuidas polenguga siis on ka. Turvakaamerad olid ju yleval Ok selel maja nurga taga ei pidavat olema aga ega siis voimalik syytaja ei lasknud ennast taevast alla tulek oli ju fiktseeritud . Oli kosutav lugeda Lenta.ru st palju on isise voitlejaid eu.s ja kuulata raadiost euroopas Eestit esindava inimese soovitust et Eesti inimesed pangu end polema.
kahju 7. september 2015 19:18
mis teah nn rõivas
tankist oma võlgade katteks müüb vist isegi oma vanaema maha rääkimata riigist
kahju jah 7. september 2015 21:05
OK! Pätsi ärist võib hea tahtmise ja pingutusega veel aru saada:EESTI riik oli Pätsi pensioni sammas-pensioni kindlustus!EESTI riik&inimesed kuldse vanaduspõlve vastu vene sanatooriumides(tänapäeva mõistes siis SPAdes)Rõivas ju noor mees?!
jah 7. september 2015 19:17
olen Martiniga 100% nõus. Huvitav,et mõtlesin ka samu asju,kuigi pole bakalaureus,ega magister,vaid tavainimene. Ja üks asi veel,kui Tarand jne... lubavad omale koju võtta pagulasi,siis miks nad ainult lubavad aga ei tee seda, Vao ju on ülerahvastatud ja palun näidaku,et sõnad ja teod käivad käsikäes.
AntsPomm 7. september 2015 19:32
Selle juures on veel nüanns ,et nnad peavad ka vastutama nende inimeste eest keda nad võtavad. Aga vastutust sellised inimesed kardavad nagu tuld ja tõrva
No jaa 7. september 2015 19:55
Soome riigitegelane tahtis ka endale 17 aastase pagulase koju vôtta. Ilus . Aga mis välja tuli - valetas, risu sihuke, sünniaeg 17. nov. 1995 ja mis ilusaid jutuajamisi mees veel sotsiaalmeedias pidas. Usalda, aga kontrolli. Loodan, et sellest vôetakse ôppust.
Jajah 7. september 2015 22:43
Ma arvan ka,et kui Tarandil sooja&tasuva koha peal Brüsselis istumisest villand,ärgu lihtsalt enam kandideerigu!Milleks selline lõpp?!Sama kehtib terve karja riigiogulaste ja muude valitavate liiga suurte muulaste sõprade kohta!!!!!Teid enam sellistesse ametitesse ei valita!!!Lollid eestimaalased lihtsalt tahavad teistsugust tuleviku eestit!!!!!!
SV 7. september 2015 19:12
isegi AK uudised kajastasid Vao põlengut üldsegi mitte erapooletult nagu ühele riigitelevisioonile oleks kohane.
KM 11. september 2015 13:21
no ei, seal oli liberast Vend