Maailm

Austria taandub leevendatud piirikontrollist, mis viidi sisse pärast väikese Aylani surnukeha leidmist

Õhtuleht.ee, 7. september 2015 09:50

8 KOMMENTAARI

k
Kas see on arenenud Euroopa? (küsivad pagulased)/ 7. september 2015 15:28
Veelkord üks tõestus, et vastu võtta tuleb õigetel põhjustel tulevaid inimesi. Inimene peab teadma, kuhu ta tuleb ning olema valmis väljakutseteks. Meil on töötus, tööl tuleb käia, soojadele riietele kulub korralikult raha, ei ole purdumägesid ning enamus ajast on ilm kehv. Ma loodan, et meie väljavalitutele seda ikka selgitatakse.
Paraku tormavad EL poole äratinistatud majanduspagulased, kes loodavad jumal teab mida. Ungari oli hea näide selle kohta, et see ei olnud Euroopa, mida nad ootasid. Ja ega paljud ka Saksamaal, Rootsis jne rahul pole.
http://maailm.postimees.ee/3319453/pettunud-migrandid-kas-see-on-arenenud-euroopa
No vähemalt äkki saadavad sõnumi tuttavatele, et ei tasu tulla ja maksta vahendajatele meeletuid rahasi.
v
villi/ 7. september 2015 12:28
...lp. ÕHTULEHT. täpsustame, arvame ja ka muretseme koos!!!
Teie tänase kella 7:00 loos , kus teatate et just SAKSLASED võtsid vastu pagulasi lillede ja hurraahüüetega, minu tagasihoidik ajaloo tundmine ütleb, et SAKSAMAA on juba 40 aastat võtnud vastu migrante just lõunapoolt, ja see number peaks tänaseks olema juba kusagil 6 000 000 ringis(ehk mõni täpsustab), kui SAKSLASED olid lehe andmel vaimustuses, ei taipa miks siis need, kes viimase 40 asta jooksul maabusid- EI OLEGI VAIMUSTUSES???!!!... Kodanik Villi ei kommenteeri vaid kasutab PS tulenevat õigust ARVAMUSAVALDUSELE- arutleme koos!!!
k
Kuidas saab lilledega tervitada/ 7. september 2015 12:02
n
Nt Londoni/ 7. september 2015 12:16
Nt Londoni terrorirünnakuga oli seotud üksnes 4 enesetaputerroristi. Surma sai 52 süütut inimest, vigastada 700.
https://en.wikipedia.org/wiki/7_July_2005_London_bombings
p
Pretsedent/ 7. september 2015 10:45
Pretsedent siiski taaskord loodi ning suured massid on lootusrikkalt teel. Tekkib jälle kuhjumine (nagu Budapestis ja Makedoonias), mis kuulutatakse nn kriisiks ning ollakse sunnitud jälle järgi andma. See kordub seni, kuni ei astuta tõsisemaid meetmeid. Igal juhul saab see protsess olema pikaajaline ja valulik.
j
Ja veel/ 7. september 2015 11:25
Kui Saksamaa valmistub kuni 800 000 pagulase vastuvõtmiseks, siis kuidas nad sinna ikka jõuavad? Vaevalt, et lennukid saadetakse järgi. Ja seni kuni Saksamaa nn kvoot täis ei saa, jätkub see absurditeater. Ainult, et vahepeal surutakse teistele riikidele nn salluvuse üleskutse all veel mitusada tuhat. Seega väga õige kommentaar Prantsusmaa poolt:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/prantsuse-paremaarmuslaste-juht-le-pen-saksamaa-varba...
Saksamaal (Merkelil) on ilmselgelt huvide konflikt mängus. Selle asemel, et tegeleda migratsiooniga kaasnenud probleemide ja töötusega, tuuakse uusi ülalpeetavaid sisse. See on väga vale poliitika tööjõu puuduse lahendamiseks (arvestades, kui suur on töötuse % immigrantide seas - kas usu, hariduse või kultuurilistel põhjustel). Ka Eestil tuleb olla selles mõttes ettevaatlik. Kui inimesed tulevad siia töötama, õppima ja reaalselt panustama, siis on hästi. See mass aga mis laekub ei ole suures osas sõjapagulased ega ka inimesed, kes tulevad siia end üles töötama. EL on andnud lihtsalt vale signaali, mille tagajärjeks on ISISe ja kuritegevuse rahastamine, turvariskid, kultuuri ja usu konfliktid, sotsiaalsed ja majandusprobleemid; demograafilised muudatused ja oht sellisele Eestile, mida me praegu tunneme.
Tõsi, pagulased ei ole veel siia massidena jõudnud. Kuid EL tegevusetust ja Saksamaa käitumist ei näe kuigi ilusat perspektiivi.
Samuti on õige, et kõiki pagulasi ja võõraid ei saa ühtviisi käsitleda. Aga selline anarhia pagulaspoliitikas soodustab ohtlike stereotüüpide tekkimist. Aga kuna selekteerimist ei toimu, oma inimestega ei arvestata ning arvatavasti järgnevad terroriaktid, siis pinged hakkavad kasvama. Ütlen ausalt ei taha seda kõike. Ei taha siia inimesi, kes ei hakka austama meie kultuuri, keelt ja maad ning kes tulevad valedel põhjustel siia. Samuti ei taha , et me peletame hoiakute ja vägivallaga eemale asjalikud võõrad (ja juba integreerunud seltskonna), ning tõelised turistid kellest meil tõesti kasu oleks.
Sallivatel aga soovitan vaadata ja mõelda, kas äärmused on ikka õigustatud? Ärge ajaga sassi neid toredaid võõraid, kellega te kokku puutunud olete, nendega kes massidena üle piiride murravad. Ei ole kõik vaesed pagulased ega ka toredad inimesed. Teatud usulised erinevused (nt moslemid) on osutunud probleemiks - jällegi ei räägi kõigist. Aga kui neid rohkem tuua, siis tuleb arvestada suurte kulutuste ja pingutustega, et hoiduda teisi riike tabanud probleemidest.
https://www.youtube.com/watch?v=KWb-67GwPjg
http://www.ohtuleht.ee/692877/kommentaarid
j
Ja veel/ 7. september 2015 11:41
Usun, et suurt osa rahvast ajab närvi valitsuse käitumine. Esiteks ei olnud valimiste ajal plaanidest juttu. Inimesi ilmselgelt survestatakse aktsepteerima olulist muudatust, mille kohta neilt arvamust küsitud ei ole. Veel enam kavatsetakse kehtestada nn vihakõne seadus. EL riikide näitel käib see kõige kohta, mis sisaldab kriitikat. St ebamugavate probleemide eitamist, nendega mittetegelemist ning sõnumitoojate diskrimineerimist.
Aga kõige suurem viga on see, et ei maandata inimeste hirme. Kus on diskussioon? Kus on jutt tehtavate ettevalmistuste kohta? Nt pagulaste arstlik kontroll, vaktsineerimised, õpetajate ja kasvatajate ettevalmistamine, töökohtade loomine jne. Kus on potentsiaalsete probleemide teadvustamine ning valmiduse näitamine. Kusagil! Ei ainult üleskutsed: "Teeme kooli multukultuurseks, jagame pagulasi, kõik tervitavad ja kes vastu on paha ( koopaelanik (karistame), teeme kontserte jne. Meenutab NSVL aegseid loosungeid ja kaugenemist demokraatiast.
Kui need pagulased on juba siin ja esimesed tulemused on käes, siis hakkab jälle üks hala "raha ei ole" ja kärpimine, maksude tõstmine ning oma rahvale moraali lugemine.
M
!!!/ 7. september 2015 10:38
Mõistus hakkab vähehaaval pähe tagasi tõusma. Ei saa ju ühe Aylani haleda, meedias emotsionaalselt ülespuhutud loo pärast riiki täiesti islamiseerida ja kaosesse viia.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee