Tarbija

Hoolimata meie sealihatootjate raskustest müüvad kaupluseketid ikkagi välismaist liha (90)

Toimetas Kristin Aasma, 6. september 2015 09:06
SealihaFoto: Tiina Kõrtsini
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldas 5. septembril Eesti suurimates toidukauplustes vaatluse, mille tulemusel selgus, et vaatamata Eesti sealihatootjate keerulisele olukorrale müüb mitu juhtivat kaupluseketti kampaania raames välismaist sealiha."Külastasime nelja suuremat kaupluseketti ning pidime kahjuks tõdema, et vaatamata Eesti sealiha turustusraskustele, on kolm kaubandusketti neljast otsustanud kampaania raames müüa imporditud sealiha. Arvestades Eesti sealihatootjate olukorda on see äärmisel kahetsusväärne,“ selgitas põllumajandus-kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.6. augustil teatas maaeluminister Urmas Kruuse, et ta võttis jaekaubandusettevõtete ja toidutöötlejatega toimunud kohtumiselt kaasa teadmise kaubanduse ja töötlejate valmisolekust arvestada sealihasektori raske olukorraga."Eesti võime varustada oma tarbijaid kodumaise värske sealihaga on tõsise löögi all. Paljud seakasvata

Selveri Torupilli kauplus, kes oma turunduses soovitab Eestimaiseid tooteid, müüb kampaania raames soodushinnaga hoopis Hispaania sealiha.

Ka Viimsi Maximas on müügil soodushinnaga Hispaania liha, kuid Maxima kampaania raames müüakse siiski ka Eesti sealiha.

Sikupilli Prisma müüb soodushinnaga kodumaist sealiha ning üldiselt domineerib seal kodumaine sealiha. Kõige odavam jahutatud sealiha maksab hetkel 2,99 eurot/kg.

Samal teemal

30.09.2015
TÜLI SIGADE PÄRAST: Rakvere lihakombinaat hakkas sigu importima
23.09.2015
PÕLLUMEES PÄRAST SEAKATKU: tühi tunne tuli peale, kui hukatud sead ära viidi
18.09.2015
Valitsus eraldab põllumeestele täiendavalt 7,6 miljonit eurot
10.09.2015
VTA: septembri jooksul lõpetab seakasvatuse 90 farmi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee