Eesti uudised

Tallinnas peeti kinni 11 Eestis ebaseaduslikult viibinud Afganistani päritolu inimest (23)

Toimetas Kristin Aasma, 5. september 2015 21:35
Tallinna VanasadamFoto: Teet Malsroos
Täna pärastlõunal kella ühe ajal peeti Tallinna Vanasadama D-terminalis kinni kaks reisijate gruppi, kokku 11 Afganistani päritolu inimest, kes viibisid Eestis ebaseaduslikult. Kinnipeetute seas on kaheksa alaealist ja kolm täiskasvanut.

Sadamasse saabudes esitasid reisijad sadama töötajatele kuus kahtlust äratanud dokumenti, mistõttu pidasid Tallinna kordoni ametnikud kahes grupis reisinud inimesed kinni. Piirivalvurid tuvastasid, et isikud viibisid Eestis seadusliku aluseta ning esitatud dokumendid osutusid pseudodokumentideks, edastas Põhja prefektuur.

Kinnipeetud toimetati esmasteks menetlustoiminguteks PPA kinnipidamiskeskusesse. Kinnipeetute rände teekond ja eesmärgid on selgitamisel.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Raavo Järva sõnul on viimastel aastatel suurenenud ebaseaduslike sisse- ja läbirändajate surve Eesti piirile. "Nende juhtumite tõkestamiseks ja avastamiseks rakendab politsei aktiivselt nii Schengeni kompensatsioonimeetmeid riigis sees kui ka profiilipõhist isikute ja sõidukite kontrolli Eesti väravates," rääkis Järva.

Samal teemal

24.09.2015
Eestist sai lahkumisettekirjutuse 257 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee