Jevgeni Ossinovski (vasakul) ja Sven Mikser.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Kristin Aasma 5. september 2015 20:38
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus otsustas esitada tervise- ja tööministri kandidaadiks Jevgeni Ossinovski Rannar Vassiljevi asemel, ettevõtlusministri kandidaadiks Liisa Oviiri ja kaitseministri kandidaadiks Hannes Hanso. Senine ettevõtlusminister Urve Palo ning kaitseminister Sven Mikser asuvad tööle riigikogus. 

"Tervise- ja tööministri vastutusvaldkonnas on sotsiaaldemokraatidele olulised teemad ning minu eesmärk on ministrina kujundada Eestist selline elukeskkond, kus kõigile on tagatud võrdsed võimalused töiseks, tervislikuks ja inimväärseks eluks," põhjendas Jevgeni Ossinovski enda valikut asuda tervise- ja tööministriks.

Ossinovski sõnul soovib ta ministrina eriliselt keskenduda inimeste elujärge parandavatele muudatustele. "Tervise- ja tööministrina saan seista selle eest, et alampalga ja tulumaksuvaba miinimumi tõus viiakse ellu," ütles Ossinovski. Lisaks soovib Ossinovski üle vaadata riigi alkoholipoliitika ning rangema regulatsiooniga tagada, et õnnetussurmade arv ja joomisega seotud kuritegevus oluliselt väheneks.

Uueks ettevõtlusministriks otsustas erakonna juhatus esitada Liisa Oviiri (38) ja kaitseministriks Hannes Hanso (43).

"Liisa Oviiri ulatuslikud valdkonnateadmised ja -kogemused teevad temast ettevõtlusministrina hea partneri ettevõtjatele ning tõstavad valitsuses tehtavate oluliste strateegiliste otsuste kvaliteeti," selgitas Ossinovski. Liisa Oviir on aastast 2008 töötanud juhtiva juristina Eesti Energias. Enne seda töötas ta juristina ASis Tallink Grupp ning viis läbi töösuhete ja sotsiaalse partnerluse koolitusi.

"Hannes Hanso on välis- ja julgeolekupoliitika ekspert ning see teeb temast väga hea kaitseministri kandidaadi," sõnas Ossinovski. Hanso on riigikogu väliskomisjoni esimees. Ta on töötanud Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses, Euroopa Liidu diplomaatilises teenistuses Hiinas ja Mongoolias ning olnud Kaitseministeeriumi rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik.

"Soovin tänada Urve Palot, Sven Mikserit ja Rannar Vassiljevit põhjaliku ja hea töö eest, mida nad on teinud valitsuses," ütles Ossinovski. Palo, Mikser ja Vassiljev on erakonna juhatuse liikmed. Pärast uute ministrite ametisse kinnitamist asuvad Palo ja Mikser tööle riigikogus.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu otsustas 30. augustil toetada koalitsioonilepingu uuendamise paketti ning jätkata koalitsioonis koos Reformierakonna ja IRL-iga. Volikogule järgnenud juhatuse koosolekul anti erakonna esimehele volitus pidada läbirääkimisi võimalike muudatuste üle valitsuse koosseisus.

Riigikogu sügissessiooni avaistung toimub 14. septembril ja see on esimeseks korraliseks võimaluseks, et uued ministrid saaksid anda ametivande.