Eesti uudised

Pevkur: kapo ja ministeerium on Kohveri juhtumiga oma õppetunnid saanud (22)

Toimetas Kristin Aasma, 5. september 2015 18:59
Siseminister Hanno PevkurFoto: Laura Oks
Siseminister Hanno Pevkuri sõnul viis siseministeerium seoses kaitsepolitseinik Eston Kohveri röövimisega kaitsepolitseis läbi sisejuurdluse ja on juhtunust oma õppetunnid saanud.

Endiselt ripub õhus küsimus, kas Kohveri röövimist Venemaale oleks kuidagi olnud võimalik ära hoida, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Samal teemal

"Siseministeerium tegi esimest korda 25 aasta jooksul kaitsepolitseis sisejuurdluse ja sellest on oma õppetunnid saanud nii ministeerium kui ka eelkõige kaitsepolitseiamet. Loomulikult kõike kaitsepolitseiametiga seonduvat kommenteerida ei saa, aga olulisim on vast see, et kõik need protseduurid, kuidas üht või teist otsust tehakse, on üle vaadatud ja vajadusel ka muudetud," rääkis Pevkur "Aktuaalsele kaamerale".

Aastaga on Eesti-poolset piiriba oluliselt puhastatud, lisaks piiri tähistamisele ja kõrge piirdeaia ehitamisele plaanitakse tegeleda ka valvesüsteemide tehnilise loomise ning arendamisega, kuid relvastatud piirivalve taastamiseks valitsus vajadust ei näe.

Kaitsepolitsei ametnik Eston Kohver rööviti relva ähvardusel aasta tagasi 5. septembril Luhamaa piiripunkti lähedal. Augustis mõistis Pihkva kohus Kohveri spionaažis süüdistatuna 15 aastaks vangi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee