Eesti uudised

EL välisministrite põhitähelepanu Luksemburgis oli idapartnerlusel ja rändel

Toimetas Kristin Aasma, 5. september 2015 17:38

16 KOMMENTAARI

j
just minu mõte/ 6. september 2015 11:13
Meile ei ole vaja mingeid tulnukaid,kes end pagulasteks nimetavad, kui nad ise pole selleks lillegi liigutanud, et siia tulla ja siin vastavalt meie sedaustele elada ja töötada.
k
kai/ 6. september 2015 10:34
Kas pr. Kaljurand ei lähe oma ütlemistes üle piiri? Minski lepingut eirab täielikult Ukraina, miks süüdistada Venemaad? Venemaa osa selles on vaid läbirääkimistel, aga kellega, kui Porosjonok ei võta kedagi kuulda. Mitte AINUKEST punti pole Ukraina valitsus täitnud ja Kaljurand süüdistab Venemaad! Kas välisminister ei peaks olema objetiivne , mitte reffide suuvooder.?
m
6. september 2015 08:00
Meie Internatsionalse Rinde veteranid ooleme vjäga vaimustatud, et meeie ideed ikka eelavad ja võõidavad. Meeie soovime paalju eedu "Saaliva Estonia" noortele, kes on nõõuks võõtnud meeie ideid eedasi kaanda. Meeie tilema tääna kõõik Võidu vjaljakule nende kontserta kuulama. Ja liisaks seellele otsustasime meeie vjalja aanda rjäändpriz või auuhind, aasta kõõige sjuuremale internatsionalistile. Ja selleks oon meie legendarse juhi Jevgeni Kogani kargud!
k
Küsiks veel Kalljurannalt/ 6. september 2015 00:06
Kuidas aidata neid, kes ei taha mingi suvalise EL riigi abi? Protestiks ei võeta toitu ja jooke vastu või visatakse minema. Sõjapõgenikud? Vaadake millise põlgusega nad suhtuvad seadustesse, riikidesse ja abistajatesse. Kas tõesti arvatakse, et see suhtumine saab Saksamaal olema teistsugune? Ei. Võtavad abi vastu aga põlgavad endiselt nii kohalikku rahvast kui tavasid No ei tohi selliseid sisse lasta. Nn majanduspagulastele tuleb öelda kindel "Ei". Piirikontroll kasvõi sõjaväe abil taastada ning selekteerimine teha juba EL piiril, mitte hiljem. Kes tabatakse reeglite rikkumise pealt, otse tagasi. Neile, kes dokumentideta, kohe tagasi. Miks peaks inimene dokumendid ära viskama ning keelduma registreerimisest? Miks peab andma inimestele vale signaali - ainult õigused, mingeid kohustusi. Isegi lapsi ei tohi kasvatada teadmisest, et kõike saab jonniga. Ei saa unustada, et me peame suutma neid inimesi integreerida kasvõi mingil tasemel - nt seaduste järgimise osas. Milise signaali nad saavad? Et kõike saab jõuga ja massiga? Valedel põhjustel tulnud inimestel ei ole siin kohta - nad ei ole rahul, sest nad ei panusta ja ei näe enda töö tulemust; nad ei ole rahul, sest keskkond / kultuur / usk on võõrad (mõne usu jaoks on kohalikud lausa alamrass). Ja mingi üksnes toetustel ja õigustel põhinev mudel ei ole jätkusuutlik - ei ole me suutnud lõplikult vältida majanduskriise jm ebasoovitavaid nähtusi. EL riigid on sellised, sest meid on kasvatatud austama korda, seadusi, kultuuri, traditsioone, looma, õppima, arendama. Miks me ei nõua seda teistelt?
http://www.liveleak.com/view?i=344_1441354394
Väike meeldetuletus selle kohta, kui erinevad me oleme:
http://www.reporter.ee/2010/06/07/kamp-araablasi-tegi-tallinna-arkis-juhiloa-parast-kara/
Lisaks video, mis tõstatab küsimuse, mis toimub migrantide peas? Kas surm või lapse vigastamine on parem kui muud riigid peale Saksamaa? Videos näidatakse inimesi, kes ei soovi rongist maha tulla. Nad on maksnud ning teel Saksamaale ning järsku mingis Ungari linnas (vahetult enne Austria piiri) rong peatati. Üksnes 30 inimest läksid vabatahtlikult end registreerima. Ülejäänud osutasid politseile vastupanu, kui too üritas neid registreerimiskeskusesse viia. Pereisa viskus koos naise ja lapsega protestiks raudteele - nad ei soovi registreeruda Ungaris, sest äkki Saksamaa saadeb Ungarisse tagasi. Inimesed karjuvad - "me ei ole loomad ega kriminaalid, meil on piiriületamise õigus (kommentaar: vehivad tõenduseks piletiga)". Selline tunne, et neid viiakse mahalaskmisele.
https://www.youtube.com/watch?v=HuLw4kJWv4M
Lisaks soovitan vaadata antud video originaali (hoiatan, et seda on raske vaadata). Kui Eesti oleks nende teel, siis oleks reaktsioon tõenäoliselt sama. Kui hull see Ungari neile paistab?
http://indavideo.hu/video/Itt_a_magyarazat_a_bicskei_kepekre?utm_source=flash&utm_medium=watchoninda...
Mõelgem korraks, miks me neid asju nii ajame? Sellises anarhias kaotavad ka tõelised sõjapagulased ning tulevikus meie kõik. Kes andis üldse eesti valitsusele õiguse antud teemat selliselt käsitleda? Miks varjati seda valimiste ajal? Mida veel varjatakse?
k
Kaljurnd/ 5. september 2015 22:54
Miks me peaksime vastu võtma pagulasi, kes ei tahtnud siia tullagi? Neid, kellel oli sihiks nt Inglismaa, Saksamaa, Rootsi ja Prantsusmaa? Ei ole õige neid inimesi siia peibutada ning seejärel saata asumisse riiki, kuhu nad algselt tulla ei soovinud.
Tehke nii, et EL piiri peal võimaldatakse pagulastel valida riigi, kuhu nad soovivad minna. Olgu dokumendid kaasa ning valmis ka registreerima. Enne jagage infot riikide sotsiaalsüsteemide kohta. Siis vaatame, kui palju tahtjaid on. Pakun, et teatud riikide kvoodid jooksevad kohe nii täis, et hakatakse kiiremini liigutama. Ärgem unustagem, kui jubeda mulje Ungari migrantidele jättis. Selline tunne, et nende kodumaa on igal juhul parem kui teel Saksamaale ette jäänud riigid. No ei ole see tõelise sõjapagulase käitumine.
k
Kaljurand/ 5. september 2015 22:37
Küsiks veel, mitu miljonit siiski plaanitakse sisse lasta? Või mitmenda miljoni pealt hakatakse tegutsema? Nüüd kui te olete info juures, siis mis plaanid on rahvusriikidega? Takistavad juhtimist? Milline peab olema eesti tulevikus? Palun kirjeldage oma visiooni. Omades kõiki andmeid ja statistikaid (sh teatud migrantide gruppide seas suurt ülalpeetavate ja töötute arvu), siis kas eesti suutlikust sellega toime tulla on arvestatud? Kas EL isandad teavad, milline on eesti elustandard - mis on arvutatud selliselt, et äärmused (nt miljonärid) on maha võetud. Mul on häbi meie riigi juhtide pärast. Kõige selle keerutamise ja käitumise (sh inimste sildistamise) pärast. Kui ikka midagi on valesti, siis tuleb hakata tegutsema. Kellele veel rahval loota on, kui mitte teile.
k
Kus on lahendused?/ 5. september 2015 22:30
Kaua võib kohtuda, arutada, üles kutsuda? Hetkel võtke Merkel ette - tema annab neid signaale, mis kutsub uusi pagulasi juurde. Ei sobi Ungari, ei sobi Austria ega muu riik. See mull läheb nii või vara lõhki, sest Saksamaa ei suuda neid nii rahuldavalt vastu võtta (vähemalt kõiki). Nad olid nii jube pahased olukorra üle Ungaris (mille ise tekitasid, sest keeldusid registreerumast). Varsti ootavad Saksamaal veel kauem ning hakkavad Austriasse igatsema, kus neid lilledega vastu võeti.
Ma arvan, et Eesti ei peaks vastutama valede otsuste või tegevusetuse eest. Veel enam, et meil on migrantide arv niigi suur (kui arvestada halli passi omanikke).
Vaestel pagulastel on tee peal lausa trükikoda või poed, kus Merkeliga plakateid jagatakse.
Miks Poola esindaja seisukohti ei kuulatud? Kas meil oli mingi seisukoht või lihtsalt üks demagoogiline ei midagi ütlev arvamus. Vabandust, aga pahaseks teeb.
https://www.youtube.com/watch?v=noIjGdnkOlI
u
5. september 2015 22:16
Ukrainlastel on selline ütlemine : "Millegipärast meeldib Venemaalastele oma riiki armastada väljaspool kodumaad .

e
Eedu ./ 5. september 2015 21:13
Nimelt idapartnerlus ! Venelastega võiks sõber olla . Lõputu auk , kuhu saaks oma kaupa müüa . Aga teie lollid, seda ei paista mõistvat !
v
villi/ 5. september 2015 20:58
...ütlesin juba paar kuud taga, et BRÜSSELISSE tuleb saata MART HELME _ temal on vulitused rahva käest...
h
homme/ 5. september 2015 19:31
on siis nagu 1989 aastal,kui Interrinne nõudis eesti rahva hävitamise jätkamist:Aeg on edasi liikunud,homme nõuavad siis eestlased ka seda sama,puhtas eesti keeles ja loosungi ;;Salliv Eesti''all.
t
To:homme/ 5. september 2015 22:04
Minge sinna oma plakatitega! Sellistele internatsidele ja inimsmugeldajate käsilastele peab vastu astuma täpselt samuti, nagu omal ajal Interrindele!
m
Mäkki/ 5. september 2015 19:29
Nüüd mõtlevad kohvri vastu mehe tahtmist vägisi Venemaalt ära tuua.
o
olen pettunud,/ 5. september 2015 18:30
pidasin seda daami targemaks ja asjalikumaks. Annab lipitseja plaani välja.
p
Privet, druzja!/ 5. september 2015 18:10
Meeie Internatsonalse Rinde veteranid oolema vjäga vaimustatud, et meeie ideed ikka eelavad ja võõidavad. Meeie soovime paalju eedu "Saaliva Estonia" noortele, kes on nõõuks võõtnud meeie ideid eedasi kaanda. Meeie tuuleme oomme kõõik Võidu vlaljakule nende kontserta kuulama. Ja liisaks seellele otsustasime meeie vjalja aanda rjäändpriz või auuhind, aasta kõõige sjuuremale internatsionalistile. Ja selleks oon meeie legendarse juhi Jevgeni Kogani kargud!
m
mis sul viga on,/ 5. september 2015 21:31

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee