Maailm

GALERII | Tuhanded migrandid jõudsid Ungarist Austriasse

Toimetas Geidi Raud, 5. september 2015 11:55

43 KOMMENTAARI

j
ja viinis/ 5. september 2015 20:50
viiakse nad ooperit vaatama
k
keegi küsis riiete kohta/ 5. september 2015 20:12
Antud videos püüab autor näidata õiglasemat pilt toimuvas - kuulab, mida räägib inimõiguslane ning näitab, mida tema näeb. Inimõiguslase jaoks on pilt kohutav. Filmija nägemus aga erinev. Muuhulgas ta näitab, mida migrandid oma teel ära viskavad. Ilmselt visatakse mustad riided lihtsalt minema. Huvitav oleks teada, mis sellel retkel vahepeal toimub. Nas näevad sellise rännaku kohta kuidagi väga head välja - tõepoolest puhtad ja söönud. Riided on ka parajad ja üsna korralikud ning et vaevalt humanitaarabi. Ilmselt ikka mingi varustamine tee peal käib. Vabandust kui eksin. Äkki on küsimus jumes. Eks seda infot võib-olla esitatakse valikuliselt või tükeldatult. Nt vaesed migrandid pidid jala Astriasse minna. Tegelikult leiab ka infot, et Ungari saatis appi terve busside kolonni. Arvestades kogu seda absurdi ja tegevusetust, ei usalda enam seda, mida näidatakse. Mõned on 5-6 riiki läbinud? Imikud kaasas ja näevad välja nii puhtad ja nunnukad. Kui ma oma lapsi meelde tuletan, siis musti riideid ja pamperse oli ikka kuhjaga. Aga noh, mida mina tean.
Inimõiguslane soovitab humanitaarviisat, mille abil saaks igasse riiki liikuda?
https://www.youtube.com/watch?v=TjJQtPZmV-M
p
Privet, druzja!/ 5. september 2015 18:22
Meeie Internatsonalse Rinde veteranid oolema vjäga vaimustatud, et meeie ideed ikka eelavad ja võõidavad. Meeie soovime paalju eedu "Saaliva Estonia" noortele, kes on nõõuks võõtnud meeie ideid eedasi kaanda. Meeie tuuleme oomme kõõik Võidu vlaljakule nende kontserta kuulama. Ja liisaks seellele otsustasime meeie vjalja aanda rjäändpriz või auuhind, aasta kõõige sjuuremale internatsionalistile. Ja selleks oon meeie legendarse juhi Jevgeni Kogani kargud!
k
5. september 2015 19:11
Kas teeije kjõik laaulama Internatsionaali ?
n
Nu ja,!/ 5. september 2015 22:09
Sjee juuba Komiterni ajast meie gimn. Njuud vjeel juks uus gimn olema. Eile ooli siin. Nu vot otsisin vjalja.
„Salliva Eesti hümn
Meil pole maad ja rahvustki.
Ei tea, kes meie isegi.
Meid loon´d kas punaoravad
või sotsid, salakavalad?
Refr: Me sallimatud sallijad
ja eesti rahva killijad.
Me lä´eme läbi tulest, veest.
Te hoidke kõik nüüd meie eest!
Meil hambad suus on teravad
ja taskus rahapatakad.
Meil silmist paistab kiskjaläik,
kuid näos meil malbe puudrivaik.
Ref:
Meil jutus ainult salliv toon,
kuid see ei ole meie joon.
Kui usud meid vaid sõnaga,
saad ikka petta poolega!
Refr:
Me laastame nüüd Eestimaa
ja viime rahva nälgima.
Kui selleks jõudu napib meil,
küll siis on liigikaaslasteil.
Refr:
Me armastame murjameid
ja kõrbekitse panijaid.
Neid toome siia tuhandeid.
Las sügavad siin munandeid.
Küll eesti rahvas toidab neid!
Refr:
Ja pepupoisid toredad,
nüüd kohe paari heitku nad!
Siis saavad nadki sünnita´a,
veel oma kõhunahaga.
Refr:
Las jääda vanad pensita,
ja sandid abirahata.
Las jääda vaesed kodutuks
ja põllumehed rahatuks.
Neil kõigil näitame me ust!
Sest oleme küll sallivad,
kuid ennekõike valivad.
Refr:
Kui keegi meid vaid tülitab,
me nime tühjalt kasutab.
Siis lä´eme kohe kittuma
ning istub vangikongis ta,
koos noore Madisoniga.
Ref:
k
6. september 2015 10:21
Kõõõik kalhoosirahvas tuulema kaasa. Eedasi koogu iiinimkoonnna heelgele tuulevikule! Aaau Suurele Sjeptembrile, mjis paani aaluse uuele aaajastule iiinimkonna aajaloos. Uuutmine jäätkab Leenini suurt üüritust, Oktoobri üüritust! Võõidelge revolutsioonilise jeneergia jaa vjeendumusega üühiskonna eelu kõõigi küülgede uuendamise eeest!
j
Juulius/ 5. september 2015 16:17
Aidata tuleb tôelist abivajajat. Kas vajab abi pogenik, kellele ei sobi Ungari, kes karjub, et tahab ainult saksamaale, kel pihus kallis nutitelefon ja kes on heas vormis meesterahvas aastates 20-30, kellele ei sobi paari päeva pärast aeguv söök, ei sobi punase ristiga pakk, kes nôuab ja nôuab? Ei tekita empaatiat.
v
5. september 2015 16:03
vägisi jätab organiseeritud ja saksa vastase mulje. sakslased loodavad, et ungari jt. võtaks neid kvootide alusel vastu, aga kuidas neid krahve vägisi keegi vastu võtta saab ! kreeka on ennegi sakslastele natsikahjusi maininud, eks nad nüüd kõik võtagi neid inimkaubandusega tagasi. igal pool on need pütid ise süüdanud, nüüd vaoski nagunii, aga meie arulagedad pugejad kukkusid kohe rahvast vihakuritegude eest vangi panema kõiki. ei taha siingi need pagulased , meil pole sellist elu, nagu neile sobiks, kuigi algul, kui 8 tonni pidi kätte saama, siis ehk on vähe rahul. ungarlased ega teisedki rahvad neid saksa fritse vaevalt pooldavad... hea meelega saadetakse ülbed ahvid saksamaale.
k
5. september 2015 15:47
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
l
5. september 2015 17:07
lõpeta viiruste levitamine !!!
k
kass/ 5. september 2015 15:22
Kuidas nad nii puhaste riietega on, kui on tuhandeid kilomeetreid kõndinud, aerutanud, sõitnud, maganud lageda taeva all, kusagil telkides kuid ööbinud....? Nad näevad ikka väga puhtad ja kasitud välja. Ma küll nii puhtaks ei suuda jääda, isegi 2 päeva on liig mööda Eestimaad sõita samade riietega, sest ikka mõned plekid ja määrdumised. Lastest ei maksa rääkidagi. Aga nemad: valged särgid, kallid teksad - kõiki on nagu äsja riietatud?
s
5. september 2015 15:43
Samas võiks küsida, kust nad neid tuhandeid ja tuhandeid dollareid ja eurosid võtavad, et vahendaajatele Euroopa reisi eest tasuda, samas teevad näo, et nad on näljas ja ei suuda hambaidki omale suhu panna.
l
5. september 2015 17:13
Lugesin M.Lotmani blogi ja seal on kirjas, et neil põgenikel võib raha saamiseks olla selline võimalus, kus vahendajad annavad ning kohale jõudes nõuavad hiljem intressidega tagasi.

e
EM/ 5. september 2015 14:25
t
tiroollaste rõõmujoodeldused/ 5. september 2015 14:24
kaiguvad varahommikust saati ja Salzburgi rongijaama ründavad kohalikud bürgerid, et oma kringlikeste ja viini kohviga tulijaid wilkommida!
Võtke eeskuju, matsid!
a
arvaja/ 5. september 2015 14:23
Jõudsid jah kohale. Westbahnhof on täis kasimata ja hullu pilguga (põhiliselt mehed) inimesi. Väljas hulk kiirabiautosid ja toimub kõikvõimalike asjade korjandus - vesi, toit, riided, jalanõud, tekid jne. Täielik baabelisegadus!
m
mida/ 5. september 2015 14:21
vaatasin, isegi et ilusad moodsad riided, ehted naisel käepeal... et mida krdit???????????
s
5. september 2015 15:00
Sõja põgenikul ei või ehtoisen olle ve? debiil
e
5. september 2015 15:01
l
Londonist/ 5. september 2015 14:07
pani moslemi naine oma 4 lapsega Süüria poole teele-ei olegi see UK Imedemaa-
Aga politsei nabis Türgi piiril kinni ja kujutage ette , tõi taas "vangimajja "tagasi.Teadmata on , mis on nõudmised, sest tasuta elamine ja abirahad ei ole ikka päris see, mis moslemile onne ouepeale toob
Vaja on natuke action!Igav on
o
oot oot/ 5. september 2015 13:45
nuud algab uus vaatus.Sihtkota on valja pressitud ja sakslased ei olegi vabastanud elamispindu vaid elavad ise majades.Aga seda neile on lubatud- majad, autod.Kuhu nuud edasi?
e
Eeskuju nakkab./ 5. september 2015 13:39
Läheks Lätimaale ja nõuaks eluaset ja toitlustamist ja kohe?!
p
Poolas/ 5. september 2015 16:16
on väga head söögis ja teenindus,isegi hostelites ja pole sugugi kallis.Lähen nõuan tasuta.
a
a/ 5. september 2015 13:32

r
raha eest müüvad end ja oma rahvaid ja riike/ 5. september 2015 13:20
ja-ja võeti aga altkäemaksud kergeusklikult vastu nüüd näevad mis selle taga tegelikult on.. Mingist vastastkust austust sel olla ei saa..kõik petavad kõiki. Isegi tavainimene saab aru, et pole olemas mingeid põgenikke, on soojamaapoiste küüditamine , meelitades neid valede ja priske pirukaga. Kui nad tõesti niiväga ise tuleksid, saaks neid kohelda nagu kõige tavalisemaid pätte-piiririkkujaid.
r
raha eest müüvad end ja oma rahvaid ja riike/ 5. september 2015 13:20
ja-ja võeti aga altkäemaksud kergeusklikult vastu nüüd näevad mis selle taga tegelikult on.. Mingist vastastkust austust sel olla ei saa..kõik petavad kõiki. Isegi tavainimene saab aru, et pole olemas mingeid põgenikke, on soojamaapoiste küüditamine , meelitades neid valede ja priske pirukaga. Kui nad tõesti niiväga ise tuleksid, saaks neid kohelda nagu kõige tavalisemaid pätte-piiririkkujaid.
p
pilt nr. 4/ 5. september 2015 13:05
suits suus ja mobiil käes...
e
Ei tohi rääkida?!/ 5. september 2015 12:54
See lõpeb Euroliidu täieliku hävinguga.50-100 miljonit on täielik piir.Hea,et me 5 rikkama hulgas ei ole ja "suusailm" toetab õnneks ka! Meil on tulekul veel ida "gurmaanid" lastega loomulikult! Norrasse juba venemaa kaudu minnakse.
n
Nüüd on sadadest tuhandetest/ 5. september 2015 12:52
migrantidest mõned lapsed ka üles leitud ja fotografeeritud, et kaastunnet kerjata. Kerige persse.
i
irw/ 5. september 2015 12:51
Ühel pildil eidel käed kulda täis ja see on siis vaene põgenik.
j
Juhan/ 5. september 2015 16:00
Pilt nr.x15. Mis on pildil valesti? Mehed istuvad telgis vihmavarjus, naised on väljas. Ilus ja armas ja ôige nende kultuuri kohaselt.
j
jep/ 5. september 2015 12:39
paljudel eesti lastel pole võimalus süüa banaani ja olla nii riides nagu see poiss pildil. Paljud isegi töötavad-mitte alkohoolikud- vanemad ostavad riided nn kaltsukast lastele. Mida põrgut poputada nn pagulasi kui omad lapsed virelevad ja vanemad vaatavad kuidas leib laual ja õpikud ostetud. Vot see ajabki inimesed vähemalt mind tigedaks. Rabame tööd , ajuti aitavad vavavanemad et ots otsaga kokku tulla. Tuuakse sisse -riided korralikud ja banaanid pihus,toit laual. AGA KELLE ARVELT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????????????
k
5. september 2015 20:51
KUKU Keskpäevatund oli täna väga "valgustav". Nimelt Indrek Tarand Europarlamendi liikmena soovitas neil, kes ei soovi siis mugavuspmigrante, "panna end põlema"! SUUR TÄNU soovituse eest Eesti inimeste enamikule.

a
austria / 5. september 2015 12:34
söök kohe sobis ,aga poolakate oma visati ära.
a
Au ja kuulsus kuulsus sakslastele !!!/ 5. september 2015 12:33
Praktika on tõe kriteerium. Venemaa imestab,et isegi Soome peaminister pakub oma isiklkku maja põgenikele....
j
Juhan/ 5. september 2015 16:05
Suure isamaasôja ajal oli üleskutse, et emake kodumaa kutsub. Vist varsti on üleskutse anda oma korterid ja majad pôgenikele. Osad edumeelsete maade poliitikud on juba algust teinud sellega. Aga sina, eestlane? Kas sa ei taha ühineda? Ja mitteühinemist ning kodus pôgeniku majutusest keeldumist hakatakse vaatama kui reeturit.
m
Mjahh/ 5. september 2015 19:14
Arvata on, et ega ministril pole see ainuke maja.
Soomlased peaksid ehk terasemalt vaatama, kelle etteotsa valivad, napakatega kaugele ei sõida.
k
kuidagi imelik ei tundu see sõjas peksa saamise kannatunu luuletus./ 5. september 2015 12:27
Uskumatu võitlus vaim on neil põgenikel peale tulnud siin euroopas, ühinevad kohe ja ei karda mitte kedagi.
e
eks/ 5. september 2015 12:29
see ongi propagandasõda, edasi tuleb päris sõda, kui inimeste ajud on piisavalt pehmeks taotud.
v
võib/ 6. september 2015 17:03
tekkida küsimus kust nad relvad saavad kogemata teatud kohas on valveta ladu
a
A.H./ 5. september 2015 12:03
Ei ole enam üht kuulsat austerlast, kes neile sooja vastuvõtu korraldaks. :(