Eesti uudised

Täna möödub aasta Eston Kohveri röövimisest (21)

Toimetas Geidi Raud, 5. september 2015 08:59
5. septembril 2014. aastal rööviti Kiislova ja Miikse küla vahel Eesti-Venemaa piiri äärest kaitsepolitseinik Eston Kohver Foto: Aldo Luud
5. septembril 2014 võtsid Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse FSB töötajad kaitsepolitseiniku Eston Kohveri kinni Eesti territooriumil kinni ning viisid Moskvasse Lefortovo vanglasse, kus talle esitati süüdistus spionaažis.

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul tuleb jätkata ja tugevdada rahvusvahelist survet Venemaale, et hiljuti ebaseaduslikult pikaks ajaks vangi mõistetud Eston Kohver vabastataks.

Samal teemal

"Venemaa on röövinud juba aasta Eston Kohveri elust. Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon, Euroopa Nõukogu ja teised demokraatlikud organisatsioonid peavad hoidma teemat tugevalt päevakorras kuni ebaseaduslikult vangi mõistetud Eston Kohver on vabastatud," lisas Paet. "Samuti on vajalik riikide kahepoolses suhtluses Venemaaga seda joont hoida, et inimõiguste rikkumine lõpeks."

Neljapäeval, 10. septembril arutab Euroopa Parlament täiskogu istungil Strasbourgis Eston Kohveri ning Ukraina filmitegija Oleg Sentsovi ja aktivisti Aleksander Koltšenko inimõiguste rikkumist Venemaa poolt. Euroopa Parlamendil on kavas vastu võtta ka resolutsioon.

Pihkva oblasti kohus mõistis 19. augustil spionaažis süüdistatud Kohveri 15 aastaks vangi. Lisaks peab Kohver maksma 100 000 rubla trahvi. Eesti valitsus on korduvalt kinnitanud, et peab Kohveri üle peetavat kohtuprotsessi ebaseaduslikuks.

Reedel jõustus Kohveri süüdimõistmine ja pikaks ajaks vangistamine, kuna ta ei vaidlustanud kohtuotsust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee