EMi maskott FrankieFoto: Aldo Luud
Merili Luuk, Riia 5. september 2015 10:59
Loomulikult käib iga suurvõistlust külastava fänni elamuse juurde ka üks korralik suveniiripoe külastus. Eile hilisõhtul pandi Arena Riga halli üles suveniiripoodi ning otsustasime uurida, mida põnevat pakutakse.

Pilkupüüdvaimad on loomulikult maskotid, kelle nimeks Frankie. "Üks maskott maksab 19,99 eurot. Ilmselgelt läheb see lastele hästi peale," sõnas kaupu üles panev Maris.

Suurimaks probleemiks oli aga, kuidas paigutada fännisärke. Nagu juuresolevatelt piltidelt näha, oli esialgne kombinatsioon Läti-Eesti-Leedu. Miks Eesti keskel on, mitte nagu Balti riikide kuju - Eesti-Läti-Leedu? "Vot selle peale polegi mõelnud, kuidagi sujuvalt jäi Eesti keskele," muigas ta.

Paigutamata olid aga Ukraina, Tšehhi ning Belgia koondise fännisärgid. "See ongi probleem - tean ju, et nende fänne siin palju kohal ei ole. Balti riigid on ennekõike esindatud. Aga samas, mõni võiks ju üleval olla, siis inimesed teavad," arutles Maris.

Kõikide särkide hinnaks olenevalt suurusest on 12-25 eurot. Aga hind võib veel vahetult enne fännide kohalejõudmist muutuda. "Meil on pood ka õues (Arena Riga juurde püstitatakse fänniala - toim) ning kunagi ei tea - kui on hea müük, tõstetakse ja langetatakse hinda vastavalt vajadusele," arvas ta.

Lisaks võivad fännid endale soetada nokkmütse ning salle. Pastakad ja võtmehoidjad jäävad sel korral kõrvale - kui just viimases hädas neid ei tellita. Aga mis siis kui kaup on niivõrd populaarne, et poest otsa saab? "Siis tellime kohe juurde. Ega EM siis iga päev Riias toimu!"