Eesti uudised

Jahimees saab katkusea matmise eest hüvitist (4)

Teet Teder, 5. september 2015 07:00
Jahimees saab katkusea matmise eest hüvitistFoto: Aldo Luud

Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna toiduhügieeni büroo juhataja Ingrid Vesmes ja veterinaar- ja toiduameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Maarja Kristian selgitavad, miks on terve sea liha märgistama peab ja kas jahimede peavad ikka oma kuludega loomi matma.

Miks võetakse Aafrika seakatku ja trihhinelloosi testimistulemusi erinevalt, ehk ühe negatiivse proovi puhul ei tohi ulukit töödelda, teise puhul aga võib?

Trihhinelloos ja Aafrika seakatk on täiesti erinevad haigused. Trihhinelloosi põhjustab parasiit, mis levib loomade seas toidu kaudu (näiteks metssiga sööb teiste loomade nakatunud liha). Üldjuhul on loomad Trhichinella kandjad ja seetõttu nad ei sure. Aafrika seakatku põhjustab väga nakkav viirus, mis põhjustab sigade suremust kuni 100%. Teised loomaliigid ja inimesed sellesse ei haigestu, kuid nad võivad viirust edasi kanda. Et viimane on vastupidav, säilides näiteks külmutatud lihas mitu aastat, siis tuleb võtta kasutusele kõik abinõud, et viirus edasi ei kanduks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.09.2015
Iga jahimehe kohta tuleb lasta kaks metssiga
11.09.2015
Saaremaalt leitud metssiga ei olnud seakatku nakatunud
05.09.2015
Jahimees: kas riik tahab, et kütiksime või hävitaksime sigu?
02.09.2015
Toomas Paur | Seakatkunäolise vikatimehe koputust kuulati hilja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee