Eesti uudised

Piiskop Joel Luhamets: Vao süütamine oli provokatsioon

Sander Silm.ee, 5. september 2015 07:00

53 KOMMENTAARI

k
Kellamees/ 10. oktoober 2015 12:30
Selline (selliste) pabulaste toetamine on ka provokatsioon eesti rahva vastu !!!
m
mõtleja/ 8. september 2015 17:36
Aga liigutage veidi oma ajusid....need põgenikud ei taha ju seal olla ,igav on saaks Tallinnasse või mõnda suuremasse linna,panid ise seina põlema ja arvasid et nii saab sealt ära.ega nad ka päris lollid ole ,et ennast põlemapanevad ,veidikene ja ja siis saab minema.Inimesed mõtelge veidi eestlane ei ole selles süüdi ikka see murjam isetegi seda.
m
Mari/ 6. september 2015 18:49
Kas see tähendab, et kui kiriku sein pannakse põlema, siis on see läbikukkunud provokatsioon, sest kivisein ei lähe põlema - järelikult polnud eesmärgiks kedagi majas olevat ära tappa, vaid saada valitsuse tähelepanu kristlaste tagakiusamisele Eestis? Me ei saa loogiskast aru. Palun võtke parem eeskuju katoliku kiriku peast: http://maailm.postimees.ee/3318587/paavst-iga-katoliku-kogudus-votku-vastu-pogenikest-pere
w
www/ 7. september 2015 19:47
See oli võrdlus praegusega: ükski valitsuse esindaja ei reageerinud kiriku põlengule.
J
.../ 7. september 2015 20:02
Ja mis siis need katoliku kogudused teevad: moslemitest kristlasi?
Pigem üritatakse vastupidist.
P.S. Eestis on oma hädalisi nii palju, et ei jätku kirikutel ressursse, et kõiki aidata, kuigi kirikusüsteem teeb rohkem kui küllalt.
P.S. Kui kirikuseina süütas keegi võõras, ei ole see ometi seostatav kristlaste tagakiusamisele tähelepanu soovimisega kiriku poolt.
Antud juhul on lihtsalt valitsuse ja presidendi erinev reaktsioon kõneks.
Muide viimased ei reageerinud ka vanadekodu põlengule ega muudele põlengutele. Viimati võeti mingil määral sõna Haapsalu haigete laste kodus toimunud põlengu puhul, aga seegi vaibus kiiresti.
t
Teadja/ 6. september 2015 13:00
Kui eestlased põgenesid sõja eest Läände, siis nende maju põlema ei pistetud. See põlemapistmine nätab eestlase iseloomu kahepalgelisust. Kui mõisaajal ühele anti peksa, siis
teised irvitasid talli nurga taga.
j
ja jah/ 6. september 2015 03:14
Just oli uudis et ISIS suutis tuhandeid jihadi sõdalasi koos migrantidega euroopasse smugeldada
http://www.express.co.uk/news/world/555434...
mina, isiklikult, ei jõua ära oodata millal põrgu lahti läheb
ä
ärgake valijad/ 5. september 2015 20:39
varsti on erakonnad uste taga ja kiunuvad, et valige neid - teeme kohe nüüd neile selgeks, et paadiahvide sissevedajate suhtes on nulltolerants ehk 0 häält
p
Privet, druzja!/ 5. september 2015 18:27
Meeie Internatsonalse Rinde veteranid oolema vjäga vaimustatud, et meeie ideed ikka eelavad ja võõidavad. Meeie soovime paalju eedu "Saaliva Estonia" noortele, kes on nõõuks võõtnud meeie ideid eedasi kaanda. Meeie tuuleme oomme kõõik Võidu vjaljakule nende kontserta kuulama. Ja liisaks seellele otsustasime meeie vjalja aanda rjäändpriz või auuhind, aasta kõõige sjuuremale internatsionalistile. Ja selleks oon meeie legendarse juhi Jevgeni Kogani kargud!
p
palju õnne/ 5. september 2015 17:36
sellised on siis vaimulikiud, piiskopid eestis, vandenõuteoreetikud
võiks parem silmad lahti teha ja näha, kuidas eestis vihakõne ja võõravaenulikkus tõusnud on,
tänu helmetele ja teistele hüsteeria keerajatele. piiskopilt ootaks sallimatuse hukkamõistu
p
palju õnne, hukkamõistja/ 5. september 2015 17:51
Ärgem mõistkem kohut, et meie üle kohut ei mõistetaks.
Provokatsioon jääb provokatsiooniks ja sabotaaź (pr. sabotage- varjatud, maskeeritud vastutegevus, mis püüab segada millegi teostamist) jääb sabotaaźiks. Nüüd pole ka pagulastel enam põhjust karta, et , et pagulaskeskus jääb Vao külla.
n
5. september 2015 20:40
Näed siis, sinu ajud ongi juba pehmeks loputatud.
t
tilulilu/ 6. september 2015 11:26
sa ise oled juba pehme nagu riist peale teist rahmakat.

v
Vaja oli seda selleks, et valitsus saaks "vabad käed" migratsioonipoliitika elluviimiseks. / 5. september 2015 17:08
Pagulaskeskuse elanikel ei ole Eestis elamisluba ja siis on küll Eesti riigis midagi väga mäda, kui elamisloata migrantidele-pagulastele ei ole kehtestatud reegleid Eestis olemiseks ning ei jälgita ka nende tegevust.
m
Mis/ 5. september 2015 17:05
jubedad sõnamonstrumid "vihakuritegu, vihakõne..." Mida need tähendavad? Poliitikud võiksid keelevaldkonna puutumata jätta, selles nad tugevad ei ole.
i
Ida- Virumaa/ 5. september 2015 16:58
neile ei sobinud, Tallinnast liiga kaugel, Tallinnasse saamiseks on põhust vaja ja nüüd on põhjust nõuda pagulaskeskuse viimist Tallinnasse.
Kohalike huvides on pagulaskeskuse valvamine viia samale tasemele saatkondade valvamisega, siis ei pea kohalikud kartma, et neid vihakuritegudes süüdistatakse, kui pagulased oma traditsioonide järgi elavad.
.
...väga / 5. september 2015 16:34
....kiire on illuminaaatidel hakanud!
.
...väga / 5. september 2015 16:34
....kiire on illuminaaatidel hakanud!
m
marie/ 5. september 2015 15:41
Häbi peaks olema nii rumalat juttu ajada. Asi ei ole ju ainult selles süütmises vaid selles, mis ühiskonnas tegelikult toimub. Internet on täis ähvardusi stiilis lõõme nad maha.Ning mitte ainult pagulased vaid kõik tumedanahalised ning moslemid. Samal ajal unustame, kui palju selliseid inimesi on siin juba aastaid elanud.Mu oma abikaasa, kes elab ja töötab Eestis juba pikka aega, kes räägib eesti keelt on saanud mõndade silmis järsku pagulaseks. Eestist pärit moslemi naised on juba mõnda aega siin seal pidanud kuulma, et nad on pagulased. Ning eile kulmineerus see siis sellega, et üht naist rünnati. Kas see olukord on normaalne? Minu arvates mitte.
j
Juulius/ 5. september 2015 16:21
Normaalne ei ole kellegi ründamine. Miks proua kohe ei helistanud politseisse? Usun, et kui olek helistanud ja öelnud, milles on asi, oleks politsei kohe kohal, vôib-olla valitsuse liikmed ka. Vaja oli sôneleda, hiljem minna traumapunkti ja siis politseisse. Asjad tulnuks teha teistpidi.. Ei usu, et nii sônakas naisterahvas seda ei teadnud.
E
????/ 7. september 2015 19:50
Eestist pärit moslemi naised
n
nb/ 7. september 2015 19:51
Ei ole juhtunud lugema mahalöömise ähvardusi ja kui mõni on, siis on see olnud erand. Erandite järgi ei saa otsustada.
Igal juhul ka spetsialistidele oli selge, et bseal ei oleks tuli edasi läinud. Seega - järeldus?
m
mursik/ 5. september 2015 14:25
Sellist Eestit ei tahtnud ma mitte, kus riigijuhid oma rahvale võõraid sissetulijaid eelistavad ja EL-i ees lömitavad. Mine tea, võib-olla ei saa varsti sellist arvamustki välja öelda ilma karistuseta. Elu nagu kunagises NSVL-is.... Ajalugu kordub.
g
Georg/ 5. september 2015 12:37
See süütamine on Ojulandi RÜE, EKRE ja KE poolt ülesköetud pagulaste vastase hüsteeria tagajärg.
l
5. september 2015 13:10
Lõpeta oma luuludes vaevlemine. Võta rohud nii nagu arstionu soovitas.

g
Georg/ 5. september 2015 12:37
See süütamine on Ojulandi RÜE, EKRE ja KE poolt ülesköetud pagulaste vastase hüsteeria tagajärg.
l
loll/ 6. september 2015 17:00
on ikka vist väga valus olla
t
tony/ 5. september 2015 12:13
eestlane oleks99% kasutanud grilli süütevedelikku
s
Sama meelt/ 5. september 2015 11:50
Mina kipun olema samal arvamusel, nagu piiskop Joel Luhamets. Liiga õlitatult ja imekiiresti on see propagandamasin tööle saadud, ime, et "hukkamõist" ei tulnud enne tule süütamist. Muidu on meie valitsejad nagu unised kärbsed ja oma aju liigutada ei suuda, siin aga on näha täpselt ette plaanitud tegevust, kes, millal ja mida välja ütleb. Provokatsioon oli see kindlasti, aga kahtlustan, et valitsejate poolt kavandatud, et saaks ullikeste ajusid pesta, et teisitimõtlejate mainet rahva silmis kahjustada ja oma tahtmist sellega läbi suruda. Ka see propagandanipp, mis on lõkkele puhutud selle uppunud liibüa poisikese ümber on poliitikute kaval võte, enda süü varjamiseks. See poiss uppus ainult EL'i küündimatute poliitikute süül. Nemad ju ärgitavad inimesi oma kodud jätma ja euroopasse "põgenema" sellega, et järjest neid vastu võtavad. Kui selle poisi vanemad oleksid teadnud, et nad siia ei saa, poleks nad ka tulema hakanud ja nii poiss kui ka ta ema oleksid elus. EL'i juhid, need elud on teie hingel.
a
Alar1/ 5. september 2015 11:29
Mingi maja nurk kärssas veidi, aga kohe lasti lahti jutt, nagu oleks "leegid" kõrvalhoonete akendel vastu peegeldunud. See on LINDLASTI vale jutt Sanuti oleks kohalik efektiivsemat süütevahendit kasutanud. Kohaliku süütaja puhul poleks meedia iialgi nii suurt skandaali teinud. Süütaja teadis kindlalt, kuidas asi ülemaailmseks skandaaliks võimendada. Ja ikkagi võis süüdlane olla suvaline nägu, kes näiteks oma koni plaatidevahelisse prakku kustutas. Meedia näeb muidugi tossavat prügikasti kui purskamahakanud vulkaani.
j
Juhan/ 5. september 2015 11:57
Vanade artiklite juures oli pilt, kus pagulased tegid maja seina ääres suitsu. Ehk môni neist toppis koni prakku? Ühes esimestest artiklitest internetis oli jutt, et tulekahju avastas pagulane, kes läks öösel ôue palvetama. Esmased artiklid kadusid vaikselt ära. Arvata vôib, et loogiline môtlemine ja mingi arvamuse väljaütlemine muutub varsti tabuks. Kalid eestimaalased, mingil kombel on olema tagasi 80-ndates. Ja need, kes ei kuula meie riigimeeste kônesid härda pisaraga silmas ja ei kiida valjuhäälselt head elu, on varsti ise pôgenikud vôi istuvad kinnipidamisasutustes.
h
5. september 2015 12:18
Huvitav, milline moslem palvetab keset ööd?
Päike ju tõusis sel päeval alles 6:23
j
Juhan/ 5. september 2015 16:26
Nii ta ise seal ütles. Artikkel oli vist virumaa teatajas, aga ei ole püsilugeja ja sisse kontrollimiseks ei saa. Ehk on tollel ütlejal midagi veel lisada?
k
Karistada viha üleskütjaid!/ 5. september 2015 11:10
VIHA õhutajad: RÜE, EKRE ja KE vaimselt haiged inimesed panna kas Seewaldisse või vanglasse!
Nemad on süütajate ja terroristide üleskütjad ning peavad kandma ka vastutust!
k
5. september 2015 12:20
Kas tõesti? Oledki selgeltnägija? Ja sa lausa tead seda kohe nii täpselt? Nii et neid tuleks siis lausa laternaposti otsa rippuma panna? Kas teiste parteide liikmed on kõik terved?
P.S. Ei ole ühegi partei kummardaja, kuid sellist sinu sõnavõttu võiks ka käsitleda vihakõnena...
o
Ohver/ 6. september 2015 00:30
Selle sinu EKRE-t süüdistava jutu peale olen ma juba hirmus vihane. Sa oled mu vihale õhutaja ja oledki üks kuritegelik vihaõhutaja, kes tuleks pista pokri või hullarisse!
a
A.H./ 5. september 2015 10:38
Varsti ei pea enam kirikuuste süütamise pärastmuretsema, tuleb murjameid juurde ja lähiaastatel teevad kirikt maatasa, kirikupappidel nüsitakse pead otsast ja mošeed koos šariaadiga tulevad asemele.
n
nagu poliitilised jõud kuulutasid./ 5. september 2015 10:38
Sellise poliitilise seisukoha pärast, saad viha vaenlaseks, nüüd käib meil valitsemine läbi viha, viha kõne, viha vaenlsed, viha matemaatika, viha vaade, viha valamine, viha valimine, viha töö,viha tegu, viha, viha, viha........
m
5. september 2015 10:26
mingi pooletoobine mängis tikkudega ?

k
Kellamees/ 5. september 2015 10:20
Sutti, sutti, loke ! Eestlaste vabaduse püüd on nii jõuline........
k
krt/ 5. september 2015 09:55
kas siis meil eestlastel pole õigus vihane olla tuletage meelde 30 aastat tagasi ei saanud eestlane kes ei osanud vene keelt ametiasutuses suhelda , nüüd siis uus jama põgenike näol kaelas, kas hakkame õppima Araabia keelt , need laisad ei viitsi õppida ega tööd teha. Tõelisi sõjapõgenikke nende seas väike osa.
k
5. september 2015 10:21
Kõige naljakam on see et vihakuriteoks nimetatakse varsti juba igat erinevat arvamust.
Kuid ajaloost on teada, et võikamad ja suuremad kurjategijad on tegelikult täiesti tundetud ja emotsioonitud.
k
5. september 2015 10:21
Kõige naljakam on see et vihakuriteoks nimetatakse varsti juba igat erinevat arvamust.
Kuid ajaloost on teada, et võikamad ja suuremad kurjategijad on tegelikult täiesti tundetud ja emotsioonitud.
r
Rein/ 5. september 2015 09:17
Lõpuks ometi öeldakse see välja.
Kui oleks tahetud süüdata, ei oleks maja nurka pisikest tuld tehtud.
Kas keegi teab, kui kaugelt sõitis kohale päästekomando?
Kohe algas tingel- tangel, poliitikud käisid tursketeid pagulasi lohutamas.
Artiklite kommentaariumid suletakse.
Kommentaare kustutatakse.
Järjepanu üllitatakse artikleid kus taunitakse mingit võõraviha.
Mis toimub?
n
5. september 2015 09:14
Neid igasuguseid provotseerimisi on olnud juba varem ning kui sellele on tähelepanu osutatud lausa faktide ja linkidega, siis nihutavad meie meedia moded need sujuva liigutusega silme alt ära peitu :), sest tegijate näod ju lausa piltidel olemas ning imede-ime, mõned ajakirjanikud lausa ise provotseerimas oma näokatetega, püüdes mängida rahva taluvuse pillikeeltel ning õhutada tähelepanu ja ka vaenu.
Jääb vaid küsida - mis on selle eesmärk ja motiiv?
e
erki/ 5. september 2015 09:13
Samal ajal ei teatagi veel,KES selle tegelikult süütas.
j
just/ 5. september 2015 10:41
ja kas üldse süüdati, kust valitsus ja president teavad süütamisest, uurimine ju alles käib?????
j
Juhan/ 5. september 2015 11:50
Aga môned juhtlôngad on uurijatel olemas, kuid samas on juba eestlased hukka môistetud kui vôôraviha ôhutajad, süütajad ja üldse pahad inimesed. Ehk on hoopis süütaja keegi pagulaste hulgast? Muidugi, süütamist ei kiida heaks. Vaadates seda migrantide hordi, kes pürgib iga hinna eest Ungaist Saksamaa poole, ei saa ma küll tunda armastust nende vastu. Kindlasti on seal ka tôelisi p0genikke, kuid miks ei sobi Ungari? Toetused ei ole suured? Miks ei vôeta vastu toidupakke punase ristiga? Miks ei räägita sellest, mis nende teekonnal juhtub? Kôik need vargused, vägistamised, lagastamised?
k
5. september 2015 12:26
Kuid kuidas on võimalik, et seda kiviseina saab lausa süüdata ja mördisein põlebki lausa "suure leegiga"? Ja põleb sellest kivimördist läbi kuni soojustusvillani? Kui oligi allseinas mingid tuulutuspraod, siis seda pidid teadma ikka need, kes selles majas elavad või selle maja ümber tiirlevad. Võõras ei teaks sellest midagi, et tulla ja toppida sinna midagi põlevat sisse, nii et ka soojustus võtaks tuld.
z
zz/ 7. september 2015 19:56
Nad vaatasid vene ajakirjanduse pilti, kus leegi taga maja ei paistnudki.
See maja ei olnud isegi suitsenud ülevaltpoolt ja küljelt.
Kui midagi teha, siis tuleb ikka targalt teha.
v
Väikeses riigis ei saa teha suuri eksperimente. Lähtuvalt ainuüksi sellest, et piirid on kitsad, siis on väikesedki katsed valulised! / 5. september 2015 08:59
Kui meile tuuakse hädalisi juurde, siis taolised (süütamised?) nn. vihakuriteod on küll mannetud ja nagu näeme, on isegi "imetlejad/lohutajad" huvitaval kombel õigeaegselt kohal. KAS mujal on rahvas ja riigivõim paremini ühinenud selliste küsimuste lahendamisel? Mida rohkem pettust, seda "ausamaks" üritatakse kogu seda tegevust hinnata. Inimesed, keda saab ja peaks ka aitama, ei peagi "surmarännakuid" alustama - mõelge poliitikud, pidurdage seda hullust, ärge alistuge isegi mitte "raha himus" mida esialgu saate, aga hiljem rahvale mured kaela seate! Aamet!
t
täpselt sama/ 5. september 2015 08:06
mõtlesin ka mina ,kui see poliitikute jura pihta hakkas
j
Juhan/ 5. september 2015 07:56
Millises lehes, internetifoorumis vôi televisioonis kaebavad eestimaalased 20 aasta pärast? Mitte kuskil, sest vaikiv ajastu on peale hakanud, iga näpuga näitamine sissetulnud uuseestlaste peale ja negatiivne verbaalne näitamine liigitakse automaatselt viha ôhutamiseks.
Küsiks veelkord, kas sellist Eestit me siis tahamegi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee