Eesti uudised

FOTOD | Ämaris maandusid USA hävitajad F-22 (16)

Toimetas Marge Sillaots, 4. september 2015 12:48
Foto: Mattias Tammet (mobiilifoto)
Keskpäeval maandusid Ämari lennubaasis kaks Ameerika Ühendriikide õhuväe hävitajat F-22 Raptor.

"Need lennukid opereerivad ainult väga valitud lennubaasides ning F-22 tänane maandumine on suur tunnustus kogu Eesti õhuväe professionaalsusele, millega tagame ööpäevaringse Ämari lennubaasi ning seire- ja juhtimisvõime toimimise tasemel, mis vastab ka maailma tugevaima õhuväe tipptehnika kasutamise nõuetele," ütles õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien.

Augusti lõpust kuni septembri keskpaigani toimub neljast hävitajast F-22 koosneva Ameerika Ühendriikide lennusalga külaskäik Euroopasse. Tegemist on seda liiki ülimoodsate lennukite esmakordse visiidiga Euroopasse.

 

Ämari lennubaasis maandusid kaks Ameerika Ühendriikide õhuväe hävitajat F-22 Raptor. F-22 tänane maandumine on suur tunnustus Eesti õhuväele ja Eesti riigile. Uhke!

Posted by Sven Mikser on Friday, September 4, 2015

Visiit näitab Ameerika Ühendriikide panust Euroopa julgeoleku tugevdamiseks ja kinnitab liitlastele, et USA-le on tähtis liitlaste julgeolek. Hävitajate eesmärk on ka harjutada koostööd liitlaste õhuvägedega ning tutvumislendude kaudu tundma õppida Euroopa õhuruumi.

Ühtlasi on külaskäik heaks harjutuseks lennukeid vastuvõtvate riikide õhuvägedele.

Euroopat väisavad hävitajad kuuluvad USA õhuväe 95. hävitajate eskadrilli koosseisu, mis baseerub Tyndalli lennubaasis Floridas. Euroopas viibides baseeruvad hävitajad Saksamaal Spangdahlemi lennubaasis.

F-22 Raptor on USA õhuväe uusim hävitaja. Oma stealth- omaduste (varg tehnoloogia), relvastuse, avioonika, manööverdusvõime ning juhitavuse poolest loetakse lennukit maailma parimaks. Praegu on F-22 ainus uude, nii nimetatud viiendasse hävitajate põlvkonda kuuluv relvastuses olev hävitaja maailmas. Lennuki relvastuses on nii õhk-õhk kui ka õhk-maa relvad.

Samal teemal

16.09.2015
FOTOD | Ämaris maandus maailma suurimaid transpordilennukeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee