Eesti uudised

Terras: olen mures meie rahvusliku julgeoleku pärast (279)

Toimetas Kaspar Käänik, 4. september 2015, 09:21
Riho Terrras.Foto: Arno Saar
Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras on mures Eestis leviva võõraviha pärast, mis õõnestab ka meie rahvuslikku julgeolekut ja kaitsevõimet.

Terrase sõnul on kaitsevägi ellu kutsutud kõikide Eestis elevate inimeste kaitseks hoolimata nende rahvusest, usutunnistusest või nahavärvist.

Samal teemal

"Julgeolekuolukord Eestis ja Euroopas viimase pooleteise aasta jooksul oluliselt muutunud. Lisaks Venemaa agressiivsele käitumisele on üheks murettekitavaks aspektiks ka pagulastega seonduvad pinged ühiskonnas," ütles Terras 1. septembril oma kõnes kaitseväe ühendatud õppeasutuste avaaktusel noortele kadettidele.

Terrase sõnul on üheks julgeolekuriskiks kujunemas mõnede survegruppide pime sallimatus pagulaste suhtes.

"Kakssada pagulast ei ole oht Eesti riigile. Kindlasti on aga oht see, kui meie liitlased arvavad, et Eesti ei soovi jagada ühist kohustust pagulaste vastuvõtul, samal ajal lootes sõprade poolset mõistmist Venemaa imperialistliku käitumise osas. Me ei saa lubada liitlassuhete mõranemist," märkis Terras.

279 KOMMENTAARI

k
Kapral 5. september 2015, 14:38
Templirüütel ära muretse, meie sõjaaegne ülemjuhataja põlvpükstes Taavi Mudilane harjutab tinasõduritega igajumala õhtul kuidas Moskvat vallutada.
s
saatuse tasu 5. september 2015, 09:45
Võõrviha tekitamisele aitab kaasa,et Valitsusel puudub dialoog oma rahvaga.Salatsemine ja vassimine pagulasküsimuses maksab nüüd kätte.Rahvas on Refor...
(loe edasi)
Loe kõiki (279)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee