Eesti uudised

Prokurör koostab Kenderi suhtes süüdistusakti

Siim Randla, 4. september 2015 07:00

16 KOMMENTAARI

k
kuidas/ 4. september 2015 20:58
saab öelda, et avalik menetlushuvi puudub?
p
piinlikult läbinähtav/ 4. september 2015 15:20
...on see, et tegemist on ilmselgelt poliitilise nokkimisega. Saskia Kask (süüdistuse esitanud prokurör) on erakond IRL kommunikatsioonijuhi Gerrit Mäesalu elukaaslane. Vahetult enne valimisi, laskus Kender Vaheriga üsna tulisesse sõnelusse. Avalikult. Niiet kuidagi oli vaja Kenderil suu kinni panna, et ta meedias nii palju antud erakonda ega nende tegemisi ei kritiseeriks. Seega koostati pretsedent. Väga hea pretsedent, kuna pedofiili ei võta ju keegi tõsiselt. Prokuratuur isegi saatis Google'sse päringu, eemaldada otselink loole - http://nihilist.fm/valgust-magamistuppa-kust-kotitakse-kenderit/
Kui see oleks kellegi tühipaljas vandenõuteooria, siis miks peaks prokuratuuri huvitama, kas sellele loole on olema otselink või mitte. Aga vot, läks korda neile.
m
mhmh/ 4. september 2015 11:37
u
uus riik/ 4. september 2015 11:31
See ongi meie e-süüdimõistmine, juhul kui nägu ei meeldi, leiame ikka põhjuse ja nullime tegelase ära. Welcome to ONIA
e
Epp/ 4. september 2015 11:05
Sama väidet kasutavad ju pedofiilid: Ma ainult vaatasin pilti, ma ei teinud kellegile liiga..l
p
ppe/ 4. september 2015 13:15
Pedofiil vaatab pilti, kus on reaalne, päris elus olev laps peal. Kender kirjutas õudusjutu, kus reaalseid tegelasi ei ole.
a
asd/ 4. september 2015 10:39
Kui Kaur ära kotitakse, siis see kinnitab politseiriigi moraalipolitsei olemasolu ja sõnavabaduse puudumist. Ilma reaalselt eksisteerimata isikute kirjeldamine on siiski fantaasiatulem. See, et nii pikalt seadusevastaselt seda krimasja aetud on, ütleb nii mõndagi.
p
PPe/ 4. september 2015 13:16
Ei saa teda kottida, teos avaldati UK's, kirjutati USA's. See oleks sama hea, kui Saudi Araabia kaebab Evelin Ilvese kohtusse, sest ta trussikud paistsid.
k
4. september 2015 20:23
Kas sellise kirja saatja elab veel Eestimaal ???
m
Mõistmatu/ 4. september 2015 09:00
Kas prokuratuuril ja kohtul tõesti millegi targemaga tegeleda ei ole?
m
Mati/ 4. september 2015 12:39
Kuna Varvara mõrvarit nad ei suuda leida, siis tegelevad asjadega, mis neile üle jõu ei käi.
h
Hehee/ 4. september 2015 20:51
Ehk siis tegelevad karistamisega teo eest, mis on välja mõeldud jutud.

j
Jurist/ 4. september 2015 07:51
Ajakirjanik paneb siin asjaga puusse. Oportuniteedi korral ei võeta üldse mingiut seisukohta, kas isik on süüteo toime pannud või mitte. Isiku staatus ei välju üldse kahtlustatava piiridest ning mingit süüditunnistamist siin ei nõuta. Asi lihtsalt lõpetatakse. Kahtlustatav end süüdi tunnistama ei pea. Süütuse presumptsioon kehtib ka nende isikute suhtes kes on sõlminud oportuniteedikokkuleppe - kohus sellist kokkulepet mingilgi määral ei aruta. Seega praktikas sõlmitakse selline kokkulepe enamjaolt siis, kui asi on vaieldav, avalik huvi (isegi süüdimõistmise korral) puudub. Nii et oportuniteedi korral ei võeta isiku süü kohta üldse mingit seisukohta. Jah,mingi sümboolsem summa tuleb maksta riigituludesse, kuid see on oma olemuselt pigem sarnane riigilõivule kui rahatrahvile.
m
Mati/ 4. september 2015 12:46
Jurist, aga mitte advokaat...
Võetakse seisukoht, et kuritegu pandi siiski toime. See pole lihtsalt, et "asi lõpetatakse." Süütuse presumptsiooni pole.
http://www.kohus.ee/et/kohtuasjade-menetlused/kriminaalmenetlus
Oportuniteet – Kriminaalmenetluse lõpetamine süüdistatava ja prokuröri kokkuleppena avaliku menetlushuvi puudumise korral ja kui süü ei ole suur. Süüdistatav ei pea sel juhul end süüdi tunnistama, kuid oportuniteediga lõpetamine eeldab, et ta on teo siiski toime pannud. Karistusregistrisse aga märget ei lähe. Süüdistatav peab sel juhul heastama kuriteoga tekitatud kahju, tasuma kriminaalmenetluse kulud ning maksma kindla summa riigituludesse või sihtotstarbeliseks kasutamiseks üldsuse huvides. Oportuniteediga saab lõpetada teise astme kuritegu.
e
Ehh/ 4. september 2015 07:33
Hüppa, mees, kähku õigesse parteisse, siis pääsed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee