Eesti uudised

Ossinovski otsib naist ehk peeglike, peeglike seina peal… kes oleks parim naisminister? (21)

Karoliina Vasli, 4. september 2015 07:00
Jevgeni Ossinovski ja Inara LuigasFoto: Teet Malsroos

Jevgeni Ossinovski pakkus Helmen Kütile ministrikohta, ent viimane keeldus. Küll aga leiab Kütt, et keegi naissotsidest peaks valitsuses olema. Kes? Õhtuleht vaatab kandidaadid üle.

Sotsid rõhuvad oma loosungites alati naiste ja meeste võrdsusele ning võimul olles on mõni nende ministriportfellidest ikka õrnema soo käes olnud. Urve Palo lahkumine ettevõtlusministri ametikohalt pani aga sellele põntsu. Ülejäänud kolm sotsidest valitsusliiget on mehed: Rannar Vassiljev tervise- ja tööminister, Indrek Saar kultuuriminister ja Sven Mikser kaitseminister. On spekuleeritud, et partei esimees Jevgeni Ossinovski võiks nüüd ise ministrikoha haarata, ent tõenäoliselt ei soovi ta saada ettevõtlusministriks. Kui kohti hakatakse niikuinii ümber mängima, võib valitsusse tõusta ka mõni naissots.

Endine sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt tunnistabki, et Ossinovski on talle kohta valitsuses pakkunud. "Vastasin eitavalt, kuna arvan, et tänases valitsuses sotsiaaldemokraatide täidetavad ministrite ametikohad ei ole ükski minu erialase hariduse ega ka valdkonnaga kokkulangevad. Praegu on minu valik olla riigikogu ja sotsiaalkomisjoni liige," selgitab Kütt Õhtulehele. "Sotsiaaldemokraatidele on olnud väga oluliseks põhimõtteks, et valitsuses oleks ka naisministreid ja olen veendunud, et meie erakonna esimees esitab juhatusele kinnitamiseks kandidaadid valitsuse koosseisu, kus on ka naisminister või -ministrid. Nimedega ma täna ei spekuleeriks, kuid kindlasti tuleb juhatus kokku lähiajal."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.09.2015
Sotsid vahetavad ministrid välja
05.09.2015
Mikser: "Selleks, et erakonna esimees saaks tulla valitsusse, pean mina sealt taanduma"
05.09.2015
Ettevõtlusministri kandidaat Liisa Oviir
05.09.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Kultuuriminister Saar: Eesti korvpalli EMile jõudmist võib seostada meie vabaduse püüdlusega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee