Eesti uudised

Siseministeeriumi asekantsler: Eesti seadused on vihakuritegude suhtes liiga leebed (80)

Õhtuleht.ee, 3. september 2015 22:54
Erkki KoortFoto: Mari Luud
Siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort leidis, et täna Eestis kehtiv karistusseadustik on vihakuritegude suhtes liiga leebe.

Koort kinnitas "Aktuaalse kaamera" stuudios, et politseil on Vao varjupaigakeskuse süütamise uurimisel niidiotsi, kuid täna veel ühtegi inimest, kes oleks kinni peetud või kellele oleks kahtlustus esitatud, ei ole, edastas ERR uudisteportaal.

Samal teemal

Siia saabuvate pagulaste kaitseks on Koorti sõnul kasutusel samad meetmed nagu kõigile Eestis elavatele inimestele. "Ega mingit ekstra rahastust ei ole selle jaoks ette nähtud. Töötame selle ressursiga, mis meil on ja ma olen kindel, et prefektid ja maakondade politseijuhid teevad parima, et see kaitse tagada," lausus Koort.

Täna on Koorti hinnangul Eestis teatav probleem ka see, et kehtiv karistusseadustik on vihakuritegude suhtes liiga leebe.

"Sellepärast et kui ei ole otsest kannatanut, otsest ohtu inimese tervisele või elule vahetult, siis tegelikult karistusseadustik just vihakuritegude osas on täna hambutu," ütles Koort ja lisas, et sellele on ka korduvalt tähelepanu juhitud, kuid millegipärast on see kaheksa aasta jooksul seni tähelepanuta jäänud.

Samal teemal

05.09.2015
Piiskop Joel Luhamets: Vao süütamine oli provokatsioon
03.09.2015
Repliik | Parlamendierakonnad Vao põlengust
03.09.2015
Eesti parteid ühest suust: Vao pagulaskeskuse süütamine on tülgastav ja jõhker!
03.09.2015
FOTOD | Vao varjupaigataotlejate majutuskeskus süüdati põlema