Foto: Aldo Luud
Õhtuleht.ee 3. september 2015 17:53
Reformierakonna esimees Taavi Rõivas: Enam kui 50 inimese kodu süütamine on jõhker kuritegu, millele pole mitte mingisugust õigustust. 

SDE esimees Jevgeni Ossinovski: Pagulased on inimesed, kes on saanud rahvusvahelise kaitse. Kaitse surma, tagakiusamise, vägistamise ja piinamise eest. Kaitse seal, kus nende inimväärikus ja -õigused on kaitstud, kus nad saavad olla inimesed. Minu Eesti on selline riik, kus igale inimesele tema päritolust ja usutunnistusest sõltumata on selline elu tagatud. Minna pagulaste ja põgenike elu kallale on räige metslus, millele ei saa olla ühtegi õigustust ega vabandust. 

IRLi esimees Margus Tsahkna: Täna öösel Vao majutuskeskuses toimunud põleng on jõhker provokatsioon, millel oleks võinud olla väga karmid tagajärjed inimohvritena. Kuid ärme hakka selle juhtumi põhjal andma Eesti ühiskonnale tervikuna hinnangut – justkui siin vihataks inimesi! Ärme lähe kaasa selle provokatsiooniga – me oleme mõistlik ja rahulik rahvas! Tänan majutuskeskuse elanikku, kes aitas tulekahju kustutamisel, naabermaja elanikku, kes tulekahjust teavitas ja Vao majutuskeskuse töötajaid operatiivse tegutsemise eest. 

Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa: Vaos öösel toimunu on arusaamatu vihakuritegu, millel puudub ükski põhjendus ja õigustus. Tegemist on argpüksliku teoga, mille eest tuleb kanda täisvastutust. Ma loodan, et süütajad tabatakse kiirelt ning nad saavad karmilt karistatud. Erinev arvamus ning selle vaba väljendamine on alati lubatud, kuid sellist vihakuritegu ei õigusta miski. 

Vabaerakonna esimees Andres Herkel: See on sügavalt tülgastav tegu. Tegemist oli potentsiaalselt ohuga paljude inimeste eludele, sealhulgas lastele. Sellele ei ole ühtki õigustust ning see seab ohtu Eesti kuvandi turvalise ja sõbraliku paigana, kus pole kohta rassismil. Ma loodan, et politsei ja prokuratuur suudavad kiiresti välja selgitada, kes on selle taga ja mis olid nende täpsed motiivid. Eesti ühiskond peab peeglisse vaatama. Kogu selle pagulaste teema juures on rassistlik suhtumine meie ühiskonnas kahjuks tõsisasi. 

EKRE: Vao süütamise ümber toimub hüsteeria üles kütmine, tekitamaks Eesti rahvas põhjendamatult süütunnet, mida ära kasutades suruda läbi immigratsiooni pooldavate jõudude poliitilisi plaane. Ühiskonna absoluutse enamuse vastuseisu eirates peale surutud immigratsioon viib paratamatult vägivalla ja konfliktideni. Süütamisjuhtum Vaos näitab selgesti, et valitsuse kahepalgeline poliitika massilise immigratsiooni küsimusse on Eestis juba praegu hakanud andma hirmuäratavaid tulemusi. Poliitikute reageering Vao juhtumile paljastab halastamatult, et praegune võimueliit hoolib võõrastest selgelt rohkem kui oma inimestest.

Samal teemal

Kommentaarid  (54)

alf 5. september 2015 07:02
Pihkur ,Varukas ,Paet jt. ei saa aru ,et Vao põleng oli protest nende poliitika vastu. Kas nad eelistavad ,et keegi tuleb Toompeale ja ennast seal põlema paneb? Mida rohkem neid murjaneid ja neegreid siia lastakse ,seda ägedamalt protestid suurenevad.
osavad näitlejad 4. september 2015 11:01
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS