Eesti uudised

Tallinna Sadama nõukogu otsib uut juhatust, kandidaadid peavad läbima julgeolekukontrolli (8)

Toimetas Geidi Raud, 3. september 2015 14:36
Tallinna sadama peahoone.Foto: Alar Truu
ASi Tallinna Sadama nõukogu otsustas tänasel istungil välja kuulutada ettevõtte uue juhatuse liikmete konkursi. Avaldusi saab esitada 5. oktoobrini, misjärel korraldatakse kandidaatidele täiendav julgeolekukontroll.

"Uus juhatus peab alustama puhtalt lehelt, mistõttu enne juhatuse valimist läbib Tallinna Sadam sisuliselt kolm põhjalikku kontrolli – lisaks siseauditile ning juhatuse ajutise liikme, vandeadvokaat Carri Ginterile viib ettevõttes erikontrolli läbi sõltumatu audiitorfirma. Audiitor keskendub eelneva juhatuse tehtud otsuste analüüsile ja majanduslikule otstarbekusele," sõnas ASi Tallinna Sadam nõukogu esimees Remo Holsmer.

Samal teemal

"Nõukogu kuulas oma istungil ära ka juhatuse aruande parvlaevade ehituse teemal. Uus ajutine juhatus on oma esimese ülesandena võtnud kontakti nii Poola kui Türgi laevatehastega ning saanud mõlemalt nii suulise kui kirjaliku kinnituse lepingujärgsete kohustuste täitmise asjus, seega laevade ehitus kulgeb plaanipäraselt ja graafikujärgselt," märkis Holsmer.

ASi Tallinna Sadam uue juhatuse valib juba uus nõukogu, kes määratakse ametisse käesoleva kuu jooksul. Konkursi kuulutused avaldatakse ka rahvusvahelises meedias.

Kaitsepolitsei pidas 26. augustil kinni ASi Tallinna Sadama juhatuse liikmed Ain Kaljuranna ja Allan Kiili. Mõlema mehe kodud ja tööruumid otsiti läbi. Lisaks neile on veel kuus kahtlusalust. 28. augustil teatas Tallinna Sadama nõukogu tagasiastumisest.

Allan Kiili kahtlustatakse mitme miljoni euro ulatuses altkäemaksu võtmises, juhatuse esimeest Ain Kaljurand võttis süüdistuste kohaselt pistist sadades tuhandetes eurodes.

Samal teemal

07.11.2016
Kohus arutab Kiili nõuet ASi Tallinna Sadam vastu
09.09.2015
Carri Ginter: ilmselgelt ei tekkinud töötajatel esimesel päeval kohe soovi mind kallistada
18.08.2015
Remo Holsmer läks Postimehe vastu kohtusse
15.08.2015
Rahvasaadikud hakkavad uurima Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumit