Maailm

SÜDANTLÕHESTAVAD FOTOD: Türgi rannast leiti väikese pagulaspoisi surnukeha (70)

LISA KOMMENTAAR

Njaaa..... 6. september 2015 16:38
See väike poiss uppus koos oma ema ja vennaga sellepärast, et ta isa lootis saada pagulast mängides Rootsis tasuta hambaravi.... ( pere elas ja töötas juba mitu aastat Türgis) http://speisa.com/modules/articles/index.php/item.1867/he-drowned-because-his-father-wanted-new-teet...
https://www.frieord.no/utenriks/aylan-3-dode-fordi-pappaen-ville-ha-gratis-tannbehandling-i-sverige/
udupea 4. september 2015 09:52
enamikku kommentaaridest jääb mulle mulje, et eestlased on ikka täielikult rahausku pööranud. Isegi Väikese poisi mõttetu surm jätab enamiku külmaks. Veel enam, lausa parastatakse. Ausalt öeldes ma usun, et paljud neid pagulastest on paremad inimesed kui need parastajad. Karta on, et paljud neist pagulastest oleks meie riigi jaoks paremad kodanikud kui madalalaubalised põmmpeadest eestlased.
lavastus 4. september 2015 09:22
ei usu. ikkagi poisist on kahju. kahjuks sureb maailmas tuhandeid väikseid lapsi.ning kõigile ei jõua kaasa tunda. muidu uluksid terved ööd ja päevad.mis elu sellel on. loodus annab loodus võtab. sinna ei saa inimene midagi parata.
_ 4. september 2015 08:57
j.s. 4. september 2015 08:31
Kust on teada, et pagulane- rääkis võõramaa keeles või? Aga kui on samasugune türklane nagu leidjadki? lapsest muidugi kahju, aga pagulased pidid üldse poole reisi peal suurem osa naisi ja lapsi üle parda heitma.
Sasaul 4. september 2015 05:24
Mees 3. september 2015 21:49
Ärge uskuge midagi, mida meedia kajastab.
Kasutage oma taotlust, mõelge sellele, kuidas soovite et asjad oleksid. Ärge keskenduge sellele negatiivsusele, sest siis hakkab see manifesteeruma. Looge ise reaalsust, tulge teadvele.
Ja veel 3. september 2015 21:05
uppunul ei ole iial jalanõusid jalas!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Keda te lollitate!!!????

Kas.. 3. september 2015 21:02
poleks õigem need nn. pagulased-merehädalised laevale korjata ja siis viia nad tagasi oma kodurannale ja aamen,...iga roju, oma koju.
st 3. september 2015 19:40
hämmastav kui lolle inimesi ikka olemas on ,,poleks uskunud.Parastajad hakake oma saatust kartma, aga nyyd miinustama ,seda targemana end tunnen.
paneme üles 3. september 2015 17:34
kõikide surnute pildid,autos lämbus ära mitu last,merre on jäänud paartuhat pagulast. Kui täiskasvanutel pole dokumente ja kohe teada lapse nimi. Pole veenev. Inimkaubandus irvitab
aff 3. september 2015 15:49
vaadake kolmandat pilti!
mehed püüavad kala!!!
Kas see 3. september 2015 15:01
on mingi pisatatekiskumise lugu? Ole siis solidaarne poisiga. Kõrini on nendest tahmalugudest.
palat nr.9 3. september 2015 14:51
...ütle meri mu meri, mis sind siia küll tõi,mere kaldal liivaluited ,luited need on ahve täis, kes need ahvid siia saatis, kellel paat veel järgi käis...
ohm 3. september 2015 15:47
ole vähemalt vaikne loll.
3. september 2015 18:34
Hullumaja palat nr.9 ?
Kentsakas 3. september 2015 14:27
Nüüdseks on kõikidel fotodel see "uppunu" laiali aetud.
Kes on uppunuid näinud, see saab aru miks, kui jõudis pilte koos "uppunud lapsega" näha. Väidetavalt uppunud laps ei vasta mingitegi parameetrite poolest uppunule, ka on riietatud 100%. Jume on ka mittevastav. Uppunu on sinakashall, ka tumedama nahavärviga uppunu. Olenevalt temperatuurist on kas kangestunud või lõtv, arvatavasti on selle vee temperatuur seal üle 20 cel, seega ei saa olla külmas vees kangestunule omast poosi. Riided oleksid seljast uhutud, rääkimata korrektselt jalas olevatest jalanõudest. Nimelt vajutab vesi keha kokku ja jalanõud tulevad pea koheselt väikeseks jäänud jalgade ümbert ära, sama efekt, mis sõrmuste ja kettide kaotamine ujudes- jäsemed muutuvad vees peenemaks ja muidu hästipüsivad ehted kaovad.
Räme viga on mistahes põhjustel selle fotosarja loonutel teha väidetav "uppunu" veel armsaks pontsakaks lapseks.
Pmt on skeem alatu, väga alatu ja eks sellest ise aru saades kaotati see arvatavasti nukk, mulaaž vms iganes pildilt seepärast ära, et pettus oli nii läbinähtav.
Ma loodan, et ma ei eksi, olen näinud uppunuid, surnukskülmunuid, vägivaldset surma surnuid, enesetapu sooritanuid jms ikka kordi ja kordi- oli kord amet selline.
mina 3. september 2015 14:08
moslemi vanemad rääkisid oma lastest: ei ole kahju. jumal ju saadab neid kogu aeg juurde! minul endal on kahju aga mul on omad lapsed keda sööta ja kasvatada. igal ühel oma elu ja pere. kui ei taha kasvatada siis jumal "ei saada" ka. meie hukkunud lastest nemad ei hooli ju.

peeter 3. september 2015 14:05
Süüriast saab ka lõuna poole liikuda---ei pea merele minema,et jõuda rikkasse Euroopasse !!
Juhtub 3. september 2015 13:47
Eestis upub iga aasta selliseid lapsi ehk kümneid?
Ega miski lapse pärast hakka keegi paati või laeva kinni pidama, sellised rahad on taga.
Haleduse tekitamiseks väga vale lugu. II MS ajal uputati 1944a siit lahkuvaid inimesi laevade kaupa Läänemerre.
Oleme harjunud selliste lugudega.
3. september 2015 14:07
Oled jälestusväärne olevus, tead seda!
14:07, 3. sept 2015-le 3. september 2015 14:52
Paistad hullem olevat,kui pole millestki aru saanud,mis ta kirjutas!
Inimkaubanduse tagajärg 3. september 2015 13:38
Väljarändajate kodumaal tehtavat ajupesu, et väljarände korral soovitatavasse sihtpunkti ootab pagulasi - immigrante paradiis ja muretu elu. Inimkaubanduse poolt organiseeritud inimkaubanduse võrgustik kasutab kõikvõimalikke provotseeerivaid, viha provotseerivaid jne. võtteid, et oma oma plaane täide viia ja meeletult suuri masse juhtida. Kui need meeletud massid oleks oma kodumaale jäänud, oleks hukkunud inimesed ehk elus ja oma kodumaal. Massid on liikuma suunatud, nendele on sisendatud hirmu ja paanikat selleks, et nad lahkuksid kodumaalt. Seega meeletult suured massid ründavad ja riike, kus pidi ootama neid paradiis ja hea muretu elu. Rünnak aina lõputult suureneb inimkaubitsejate võrgustiku tegevuse kaudu, et Euroopa ikka ei kindlustaks oma välispiire ja kaastundest kõik vastu võtaks. Masside liikumised väljuvad kontrolli alt, dokumente pole ja missugused on tulemused ja tagajärjed ? Ehk tuleks siiski kõik tagasi saata elusalt juba merelt ja mitte lasta neid merele ulpima, kodumaal oleks ehk ohutum kui merel. Välispiirid ei pea kinni suuri masse ja meie välispiirilt tilguvad riiki piiririkkujad aina regulaarselt.
Nii on 3. september 2015 13:48
Kohale jõudes nõuavad nad nutikat, autot, maja ja prii ülalpidamist- see olevat neil juba hinna sees, nii üleviijad neile rääkisid.
Photoshop! 3. september 2015 13:11
Photoshop! 3. september 2015 13:09
oj jah 3. september 2015 12:58
sealses kultuuris ei ole nagunii laste elu sama tähtis kui meil. Miks muidu isad, onud ja vennad pigem tapavad oma perele häbi toonud naise kui elavad nn häbis. Ja milles üldse see häbi seisneb ongi ainult see et naine soovib usku vahetada või valge mehega suhtes olla jne Kas siis see häbi saab oma lapse elust tähtsam olla´???? Müstika mu jaoks.........
vanaema 3. september 2015 12:40
Mul piisab vaadata keskturul mustlasi, kes pakuvad mingit kaupa ja kui sa ei osta, siis karjuvad su peale nii, et maa väriseb.

Anz 3. september 2015 12:39
Nii palju kui on maailmas inimesi on ka erinevaid arvamusi. Tavaliselt kui mind hakkab häirima keegi, või kellegi tegu, käitumine jne. Siis püüan panna ennest vastaspoole olukorda. Mõeldes, et mis saaks kui see oleks mina või muud sellist. Halba kellegile soovida ei tasu kunagi, sest see tuleb ringiga tagasi.
Mikker 3. september 2015 12:28
Te ei arva,et ta on inimene nagu kõik meie.
Mitte midagi pole raskem kui kaastunne. Isegi omaenda valu pole nii raske kui kaastundlik valu kellegagi, kellegi pärast, kellegi eest, mida on mitmekordistunud kujutlusvõime ja pikemaks muutnud sada vastukaja.
Lugeja 3. september 2015 12:27
Jälle üks lavastatud pilt. Keda nad lollitada üritavad. Ei usu enam ammu ühtegi sellist pilti mida meedias avaldatakse. See on vaid maailma lollitamine.
to: Lugeja 3. september 2015 13:46
LOED KÜLL KÕVASTI IGA PÄEV, AGA ARU EI SAA MIDAGI, LÕPETA LUGEMINE! Kas Vao põlemapanek on ka lavastus?
Miks mitte? 3. september 2015 13:52
Võimalik, et see on vajalik oma rahva vastu repressioonide kasutamise õigustamiseks.
aga 3. september 2015 14:37
Olen näinud kurba pilti vees elu kaotanud Eesti poisist Pärnu rannaliival, kuhu üks supleja ta veest oli süles viinud. Maailm ei karjunud siis südantlõhestavalt appi. Laps oli isata perest
agale 3. september 2015 14:55
Just, Vot selle pildi pidanukski panema,kui eestlane peab elu ja hingega uppunud lastest mõtlema! Kahjuks on asjal kindel tagamõte---avage oma südamed sissepressijatele kiiremini!
aga 3. september 2015 15:43
BOT 3. september 2015 12:01
Eva 3. september 2015 11:43
Inimestega manipuleeritakse ikka räigelt.
Kas poleks õigem võtta samme, et migrandid hordidena Euroopasse ei tungiks? Ei, pigem teeme halavaid reportaaže ja näitame lapsukesi. Mõni hukka saab, siis saab veel parema foto või loo ja millise koletise süda sellisel juhul ikka külmaks jääb. Ei jäägi. Olgugi, et nii läbinähtavalt inimestega manipuleeritakse.
Aafrika rahvastiku Euroopasse ümberkolimine pole igatahes lahendus. Pealegi ei tee need mõned vormitäiteks kaasa võetud lapsed ja naised olematuks, et saabujad on ülekaalukalt noored mehed, kes on jätnud (kes sõjakeerisesse, kes vaesusesse – pilet Euroopasse ju kallis) oma vanemad, naise, lapsed.
Jah, põgenevad enamasti noored mehed, kes ei hooli oma maast ega oma lähedastest. Selline kontingent tuleb meile, pole siis imestada, et migrantidega kaasneb vägivalla levik. Erinev ajalugu, erinev kultuur ja erinevad kombed teevad nagunii külg-külje kõrval elamise keerukaks ja kui tulevad veel inimesed, kelle üle nende oma maagi ei saa uhkust tunda, siis oleme meie need, kes lõpuks seda suppi helpima peavad.
Eva 3. september 2015 11:39
Inimestega manipuleeritakse ikka räigelt.
Kas poleks õigem võtta samme, et migrandid hordidena Euroopasse ei tungiks? Ei, pigem teeme halavaid reportaaže ja näitame lapsukesi. Mõni hukka saab, siis saab veel parema foto või loo ja millise koletise süda sellisel juhul ikka külmaks jääb. Ei jäägi. Olgugi, et nii läbinähtavalt inimestega manipuleeritakse.
Aafrika rahvastiku Euroopasse ümberkolimine pole igatahes lahendus. Pealegi ei tee need mõned vormitäiteks kaasa võetud lapsed ja naised olematuks, et saabujad on ülekaalukalt noored mehed, kes on jätnud (kes sõjakeerisesse, kes vaesusesse – pilet Euroopasse ju kallis) oma vanemad, naise, lapsed.
Jah, põgenevad enamasti noored mehed, kes ei hooli oma maast ega oma lähedastest. Selline kontingent tuleb meile, pole siis imestada, et migrantidega kaasneb vägivalla levik. Erinev ajalugu, erinev kultuur ja erinevad kombed teevad nagunii külg-külje kõrval elamise keerukaks ja kui tulevad veel inimesed, kelle üle nende oma maagi ei saa uhkust tunda, siis oleme meie need, kes lõpuks seda suppi helpima peavad.
On küll väga kurb 3. september 2015 11:30
Ja ilkuda antud artikli juures ei ole kohane. Olen endiselt EL ja eesti pagulaspoliitika vastu (ei poolda rumaiad otsuseid), Kuid teatud negatiivsel suhtumisel võiks ka olla teatud eetilised piirid. Loodame, et valitsus lõpetab inimestest ülesõitmise ning sellised nähtused - nt majutuskeskuse põlemapanek jm - ka lõppevad. Tegemist on kahe äärmusliku ja vastandliku suunaga, mis kohe mitte ei sümpatiseeri.
naisuke 3. september 2015 13:47
Mul pisar silmas ja sugusi ei arva, et imetud lugu või phtotoshop on.
parandus 3. september 2015 13:47
muig, parandus 3. september 2015 13:48
Njah 3. september 2015 11:29
naiivikutele pisarakiskuja.
ja 3. september 2015 15:44
lauslollidele naeruks.

kurb 3. september 2015 11:12
minule oli see foto küll kurb, olen ka pagulaste vastane, aga seda fotot vaadates tundsin ka kuidas kõik jäi mu sees vaikseks. mõtlesin ka oma pisut vanemale lapsele, kellele alati luban, et kõik on korras. mõtlesin, mida need lapsed, kes pagulastena hukkuvad, võivad tunda enne surma, võideldes oma elu eest merel. kurb om mõelda, kui julm on maailm. meist igaühel on oma saatus ja keegi meist ei aima millal ja kus meie maine elu lõppeb. see foto pani mind sellele probleemile teisiti mõtlema.
kristlik radikaal 3. september 2015 11:16
aga kas sa mõtlesid ka sellele isale (ja ka emale), kes ujus euroopasse, aga lasi oma lapsel uppuda?
mina isana tapaksin ennast vist ära. tema aga tapab teisi, sest päästepaat polnud õigel ajal vastas.
vastuseks 3. september 2015 11:46
vanem vend ja ema ka uppusid
Michelle 3. september 2015 11:10
Kes neid sinna merele ajab???
Kes?? 3. september 2015 11:21
Hallloo..nad tapetakse süürias! Sa istuksid kodus ja ootaks kuni keegi tuleb ja maha laseb?
mugavuspagulane 3. september 2015 12:30
Saudi Araabiasse saaks ka ilma paadita minna ja sinna on nad ka teretulnud, tööd oleks küllaga, aga abiraha vedelemise eest ei maksta. Ja setõttu tulebki Euroopasse ujuda.
veelx 3. september 2015 11:09
Sadade euroopasse trügivate meeste kohta on üksikud naised ja lapsed. Küllap needki oma perede juurest jõuga ära kistud ja rõõvitud. Mehed kes neid endaga paati võtavad kasutavad neid kui asju. Loodavad kergemat pääsemist kui paadis naised või lapsed. Häda korral lükatakse aga nemad kui nõrgemad esimestena üle parda.
Kurb 3. september 2015 11:09
väga kurb! Väga kahju armsast pisikesest! Loodan,et ta nüüd paremas kohas kui see kole maailm praegu.
3. september 2015 11:18
äkki sa läheksid temale järele, siis oleks see maailm ka parem paik
Sa ilmselt 3. september 2015 11:33
laseksin kõik maha! Äkki ühined terroristidega?
Ei ole üldse kurb, 3. september 2015 11:40
sest see on LAVASTUS!
11:40, 3. sept 2015-le 3. september 2015 15:16
Lavastus on see mõtteviisilt! Sisse-sisse, pagulaspoisid ,nüüd kiiremini!
Vabandust Brönte 3. september 2015 11:06
ka to avamus kert oige ....
Tiit 3. september 2015 11:01
Poissi oli vaja kellelgi ainult selleks, et paati pääseda.
Arvamus 3. september 2015 10:55
Bönte, sinu ajud on triigitud.
no 3. september 2015 10:54
täiesti kylmaks jättis,pole siis vaja ronida,pysigu kodumaal !

3. september 2015 10:53
Arvamus 3. september 2015 10:51
Bönte, sinu ajud on triigitud.
ise oled triigitud multikult 3. september 2015 13:06
kirjanik oli siiski Brönté, Vihurimäe
Bönte 3. september 2015 10:38
on kirjutanud maailmakuulsa romaani kuidas pereisa toi linnaskäigult kaasa hyljatud poisikese sest tal oli temast kahju. Ja seejärel kogu romaan oli kirjutatud milliseid pahandusi see poiss kaasa toi. Uurisin seda pilti ja imestama paneb et lapsel sukad jakingad jalas ja juuksd kuivad ja riided äsja triigitud.
3. september 2015 10:52
Mind pani ka imestama, et tossud jalas. Uhutud kaldale, kuid tossud jalad.
kroku 3. september 2015 10:37
neid pisarakiskumise lavastusi hakkab juba tulema. ei hakka pisaraid valama
3. september 2015 10:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
3. september 2015 10:33
???? 3. september 2015 10:22
Kuidas see koik euroopaga seotud on? Kuna me oleme lähimad oinad, kes on nõus kõiki ylal pidama?