Foto: Politsei- ja piirivalveamet
Toimetas Kaspar Käänik 3. september 2015 08:42
Ööl vastu neljapäeva pandi Lääne-Viru maakonnas Väike-Maarja vallas Vao külas põlema varjupaigataotlejate majutuskeskuse välissein. 

Päästjad kustutasid ligi kümnele ruutmeetrile levinud tule ning keegi juhtunu käigus vigastada ei saanud. Politsei ja prokuratuur alustasid põlengu asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust.

Päästjate saabudes tuli maja otseseina fassaadi alt suitsu ning inimesed olid majast välja juhatatud. Tulele pandi piir kümnekonna minutiga, kuid tulekollete otsimiseks ja kustutamiseks pidid päästjad avama maja otsaseina fassaadi. Siseruumides suitsu või tulekoldeid ei olnud. Kustutustööd lõpetati veidi enne kella kuut.

Rakvere politseijaoskonna juht Indrek Link ütles, et kuigi keegi juhtunu käigus vigastada ei saanud, on tegemist äärmiselt tõsise vahejuhtumiga. "Majas oli põlengu tekkimise ajal üle poolesaja inimese, kellest 13 on lapsed. Seega võinuks juhtumi tagajärjed olla väga rängad."

Vanemprokurör Sirje Merilo sõnul on juhtunu uurimiseks alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahv 404 alusel, mis käsitleb süütamist. Juhtunu asjaolusid uurivad Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud ja uurimist juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Praegu tegeleb politsei juhtunu kohta info kogumisega. Kõigil, kellel on juhtunu kohta informatsioon, palutakse ühendust võtta politsei telefonil 322 2674 või 5196 4661.