Jüri MõisFoto: Tairo Lutter
Õhtuleht.ee 3. september 2015 07:55
Ettevõtja ja endise Isamaaliidu poliitiku Jüri Mõisa sõnul maksis Tallinna Sadama jutkond kunagise kolmikliidu kokkuleppe alusel erakondadele kümnist. 

Mõis rääkis Äripäevale, et ta sai 2001. aasta esimesel poolel enda lähedaselt usaldusväärse info, et Tallinna Sadamast võeti iga kolmikliidu (Reformierakond, Isamaaliit ja Mõõdukad) erakonna toetuseks ligi miljon krooni ehk 64 000 eurot.

"Igatahes pidasin infot täiesti tõepäraseks ja kõndisin otsejoones ning seni ainsal korral kaposse ja rääkisin loo ära," kinnitas Mõis ning lisas, et kuuldavasti olid kolmikliidu juhid pärast kaitsepolitseis ülekuulamisel käinud.

Kapo toonane peadirektor Jüri Pihl aga märkis, et tema ajal pole keegi kaitsepolitseis Tallinna Sadamaga seoses ütlusi andmas käinud ja isegi selliseid kuuldusi ei liikunud.

Pihli sõnul oli tal Mõisaga kohtumine hoopis 1999. aastal, kui Mõis oli kurtnud, et Isamaliidu valimiskampaania ajal oli varastatud raha, kuid see juhtum polnud Tallinna Sadamaga seotud.

Samal teemal

Kommentaarid  (29)

Hetk 5. september 2015 13:15
Ammu avalik saladus, et kõik suuremad ärikad maksavad erakondadele, sest siis saavad just nende huvid kaitstud. Ega ainult Mõis pole teadlik antud oludest, kuid aitäh talle sellest avalikult rääkimise eest. Meie valitsuse süsteem vajab kiiret muutust. Ossinovski tegi lihtsalt palju kära, kuid ei erine millegagi teistest oma süsteemis.
Rahvas tänavatele, aeg on 5. september 2015 12:41
kolmikliit võimult minema peksta ja uute erakorraliste valimistega võim EKRE kätte anda. Miks just EKRE, sest Vao immigrantide maja otsaseina põlemisega seoses ajasid ka Keskerakond ja Vabaerakond haiget poliitkorrektset mõga suust välja. Ainus, kes otsesõnu tõtt ütles oli Martin Helme. Elagu immigrantidevaba Eesti ja EKRE!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS