Eesti uudised

Evelini jälgedes: President Ilvesel diagnoositi puukborrelioos (15)

Kristiina Tilk, 3. september 2015, 07:00
Toomas Hendrik Ilves on saanud borrelioosidiagnoosi. ­Igapäevaste tööülesannete täitmist haigus ei ole takistanud.Foto: Mati Hiis

President Toomas Hendrik Ilves käis augusti alguses metsas seeni korjamas ja nakatus puukborrelioosi, neli aastat tagasi kurnas sama haigus ära toonase presidendiproua Evelin Ilvese.

Riigipea sai Viljandi haigla arstidelt borrelioosidiagnoosi vaid paar päeva pärast seenelkäiku ning tema igapäevaste tööülesannete täitmist haigus ei ole takistanud. Presidendi kantselei pressiesindaja Piret Perti sõnul saab Ilves arstide poolt määratud ravi ja jätkab samal ajal ka tööülesannete täitmist.

Sama tegi omal ajal ka Evelin Ilves, kuid erinevalt presidendist sai tema oma nakatumisest teada alles kuid hiljem. "Ainus, mis minul oli teisiti, oli jõuetus. Ei ainsatki muud sümptomit. Lihtsalt jooksmine läks päev-päevalt raskemaks ja rulluiskudega mägisemale rajale enam ei kutsunud," kirjutas Evelin Ilves 2011. aastal ajakirjas Eesti Naine, kus tunnistas, et nakatus 2010. aasta hilissuvel endalegi märkamatult puukborrelioosi. "Oma avalikke kohustusi täitsin pimesi edasi. Sedasorti "kangelaslikkus" läks maksma pool aastat terviseprobleeme."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. september 2015, 07:00
Evelin on minevik! Presidendi kõrval särab seksikas lätlanna
2. september 2015, 13:36
Puukborrelioos – gripitaoline haigus tõsiste tagajärgedega
13. august 2015, 15:35
Terviseamet: puukentsefaliiti haigestumine on poole võrra kasvanud
7. august 2015, 10:05
Puuk, kes halvas elu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee