Arvamus

Evelin Ilves: enim on stereotüüpides kinni just naised (50)

Õhtuleht.ee, 2. september 2015 13:00
Evelin IlvesFoto: Anni Õnneleid
Evelin Ilves leiab, et enim on stereotüüpides kinni just naised. Et asi paremuse poole muutuks, tuleb endise esileedi sõnul senistes suhtumistes ja tegudes parandusi läbi viia mõlemal sugupoolel. 

Sellesuvisel arvamusfestivalil  leidis politoloog, haridusaktivist ja veeruajakirjanik Triin Toomesaar, et Eesti meedia arvamusküljed on keskealise valge mehe nägu. Täna kirjutas Toomesaar ERR-i uudisteportaali arvamusküljel järgmist: "Olen olnud väga paha tüdruk. Tegin Eesti arvamustoimetajatele liiga. Nimelt otsivad nad naissoost arvajaid iga päev tikutulega taga, väga harva kedagi leides ning leituid kätelgi kandes. Aga mina, mõtlematu, süüdistasin arvamusfestivalil ajakirjandust keskealiste valgete meeste eelistamises..." 

Samal teemal

"On kerge vihjata: käitu ja kirjuta rohkem nagu mees ja meil ei ole sinu vastu mitte midagi! Raskem on ära tunda ja teadvustada süstemaatilisi probleeme – eriti enda sees – ning nende vastu võidelda."

Kirjutisele reageeris Evelin Ilves, kes teatas oma Facebooki kontol, et kõige agaramad stereotüpiseerijad Eesti meedias paistavad millegi tõttu just naised ise olevat.

"Olen seda oma nahal korduvalt tunda saanud. Värskeim näide on tänasest Eesti Ekspressist, kus ajakirjanik Külli-Riin Tigasson portreteerib Urve Palo ja otse loomulikult peatub tema kleitidel, viskab hinnangulisi repliike ja kasutab minu jaoks lausa halvustavat väljendit: Berlusconi tüdruk. Samas lehes on hulgaliselt juttu kõiksugu meestegelestastest, ent nende puhul piirdutakse enamasti tegude analüüsiga. Lisaks pannakse naiste puhul alati sulgudesse tema vanus, mis tihtipeale näib osutavat hoopis sellele, et ta on kas liiga noor või siis jälle liiga vana, et olla antud teemal tõsiseltvõetav. Nii et selleks, et meie arvamusväli oleks tasakaalustatum ning stereotüüpset mõtlemist vähem, peaksid midagi oma senistes suhtumistes ja tegudes korrigeerima nii mehed kui ka naised. Elik - ole ise see muutus, mida näha tahad. Triin Toomesaar just nii toimibki. Aitäh ja rõõmu!" 

 

Asjalik artikkel. Lisan repliigi korras juurde, et kõige agaramad stereotüpiseerijad Eesti meedias paistavad millegitõ...

Posted by Evelin Ilves on Wednesday, September 2, 2015

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee