Eesti uudised

LÕPUTU MAJASAAGA: kas EKA jääbki peavarjuta? (23)

Karoliina Vasli, 2. september 2015 07:00
KUIDAS EDASI? Siin peaks tulevikus vastu vaatama EKA uus õppehoone, ent praegu on see kõigest teooria. Foto: Mati Hiis

Gunnar Oki raport Eesti kõrgharidusmaastiku kitsaskohtadest lükkab edasi ka EKA tudengite unistuse saada viimaks oma maja endises sokivabrikus. Tulevikus võib EKA aga üldse Tallinna Ülikooliga leivad ühte kappi panna.

Täpselt aasta tagasi teatas Eesti Kunstiakadeemia (EKA), et välja on valitud projekt, mille järgi saab Kalamajas Kotzebue tänaval asuvast päevinäinud sokivabrikust peagi moodne õppehoone. Plaanide järgi pidanuks seal õpitöö algama juba 2016. aasta lõpul, ent praegu pole raha, et maja korda teha. Peamiselt loodeti teadus- ja arendusasutuste ja kõrgkoolide institutsionaalne arendusprogrammi ASTRA peale. Hiljuti toimus aga koosolek, kus teadus- ja arendusnõukogu (TAN) soovitas ASTRA programmi taotluste esitamise tähtaja edasilükkamist kahe kuu võrra. Seda tehti pärast Gunnar Oki raporti tutvustamist.

"Aktuaalne kaamera" vahendas, et endiselt ootab EKA ka valitsuse toetavat otsust rahaeralduseks, et ehitusega pihta hakata. Oki eksperdihinnang näeb aga ette EKA konsolideerimist Tallinna Ülikooli, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Tervise Arengu Instituudiga (TAI).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2015
EKA tudengid ehitavad metsa kõlakojad
21.08.2015
EKA tudengid ehitavad RMK-le metsa kõlakojad
21.08.2015
GALERII | EKA tudengid ehitavad RMK-le metsa kõlakojad
18.02.2012
EKA uue maja toetuseks moodustatakse inimkett

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee