Eesti uudised

Rallisõitja Henri Raide kohutav surm Pakri rannakaljudel (88)

Küllike Rooväli, 2. september 2015 07:00
PEADPÖÖRITAV VAADE: Siit kukkus möödunud neljapäeval alla tuntud autosportlane Henri Raide.Foto: Küllike Rooväli

Turist võttis oma õlakotist peegelkaamera. "Ma näitan sulle!" Ta suumis sisse pildi, kus oli näha inimene, kes oli ebaloomulikus asendis panga all suure kivi peal selili. Kivi oli madalas merevees.

"Olen seda päeva unustada püüdnud, aga ikka ja jälle uurib keegi minult ja tahab teada, mis juhtus," räägib Ly Unga. "Ma olen seda päeva juba mitu korda algusest lõpuni üle rääkima pidanud."

Möödunud nädala neljapäev oli peaaegu tuuletu, ilm pilves ja sombune, kuid soe. Paldiski tütarlaps Ly oli asendamas tuttavat Pakri tuletornis, kus ta oli varemgi abiks käinud. Kuna oli tööpäev, siis turismiobjektil rahvast eriti polnud, umbes kella 13.25 paiku astusid aga väravast sisse kaks välismaalast, mees ja naine. "Tervitasin viisakalt, nii nagu ikka, ja hakkasin pileteid pakkuma," kirjeldab Ly. "Mees lihtsalt teretas vastu, naeratas ja hakkas rääkima vigases inglise keeles, et nemad olla perega näinud panga all mingit inimest ja üksikut mootorratast. Ma ei saanud aru, et mis mõttes lihtsalt inimene panga all? Mis üksik mootorratas? Mis siis?"

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.08.2015
IN MEMORIAM: Suri rallimees Henri Raide

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee