Maailm

India külakohtu julm otsus: õeksed tuleb vägistada!

Tõnis Erilaid, 2. september 2015 07:00

45 KOMMENTAARI

h
HY/ 3. september 2015 12:12
m
meeldib/ 3. september 2015 00:44
meile või mitte,aga Indias sünnib lapsi mis mühiseb,aga meie siin endast heal arvamusel olevas Euroopas sureme tasapisi välja,sest valge naine on nii kultuurene ja haritud,et sünnitamiseks aega ei ole-rohkem haritud euroopa naisi ja ongi islam,india ja aafrika varsti meie koduõuel.
l
Laine/ 2. september 2015 22:27
India külades on õudne kiviaegne mõtlemine. Lollus ruudus.
h
Haha/ 2. september 2015 21:06
Nagu dejavu koguaeg, kuid pead selle eest maksma. Päevase viivitusega näeb dailimail artikleid, mida ei saa siis lugeda, peab maksma... lahe...irw...
k
Kas/ 2. september 2015 20:49
see on 21.sajand.Löigatakse päid,loobitakse kividega surnuks,vägistatakse jne.Pole ju normaalne.
x
xxxx/ 3. september 2015 12:45
Ja USA ei taha minna sinna demokraatiat eksportima
m
Maailm .../ 2. september 2015 17:32
....on väga haige ! Lausa ravimatult !
m
mongol/ 2. september 2015 13:21
et siis on uudis väää????
BBC - sama teema
http://www.bbc.com/news/world-asia-india-34111906
Meie "ajakirjandus"
J
???/ 2. september 2015 13:03
Ja selliste ahvide juurde kipuvad mõned meilt mingit "elumõtet" otsima? Ja taolisi tahavad mõningad siia vastu võtta, et nendega kultuuriliselt lõimuda?

t
Tulevad/ 2. september 2015 12:50
Mis vahet on, mis usk või mis küla seotud on. Fakt on see, et sellised asjad leiavad aset ka Euroopas. Meie, eurooplased, ei peakski sellesse tolerantselt suhtuma. Kuritegu ja inimeste õiguste rikkumine on igal juhul halb. Pealegi statistika vastu sa ei saa - meie kui Eesti riigi seisukohalt on oluline selliseid probleeme teadvustada, et olla nendega tegelemiseks valmis. Mina multikultit ning praegust pagulaspoliitikat kohe kuidagi ei toeta. Põhjuseid palju (nt kui järgnev on tõsi, siis olen veelgi rohkem vastu: http://kompravda.eu/daily/26426/3299114/). Aga kuna meile seda kõike peale surutakse, siis ma ei taha näha siin elavaid naisi kannatamas. Paraku meie endi perevägivalla probleemidega toime ei tulda.
Ära ole tähenärija, kes sa miinuseid laod.
p
2. september 2015 12:41
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to penn/ 2. september 2015 12:57
miks naised? kui mehed tegid sigadusi?! ikka igaüks vastutab OMA TEGUDE EEST!
k
ketserid mida te/ 2. september 2015 12:38
teotate võõra kultuuri kombeid ... teil ei ole õigust teiste rahvaste kultuure häbistada ja võõristada - see on selle rahva kultuur ja uskumused, meeldigu see teile või mitte.
Eestis peab ka säilima oma kultuur või Eesti kaob, koos eestluse ja selle rahvusega. Loodus on põlisrahva (eestlase) oluline identiteedi osa ja seda ei saa lahutada meie kultuurist.
o
oot, oot/ 2. september 2015 12:58
Et pean toetama siin Eesti pinnal võõrast kultuuri, millega kaasnevad vägistamised, sundabielud jne? Üks asi on kapsa / porgandi kasvatamine, verivorstid, jaanipäevad jne. Teine asi on iräige inimõiguste rikkumine. Sa ei taha ju öelda, et need naised on sellise kultuuri üle uhked ning rõõmsad vägistamise ohtu üle? Kui tahavad siin elada, siis tuleb neil (mitte meil) kohaneda. Ei lähe ma moslemile ütlema, et söö sealiha. Ei tohi ka tema nõuda sealiha keelamiist koolis. Kui meil on tapmine ja vägistamine kuritegu, siis selline kutuuriline igand on ka siin keelatud. Kas ISISe võikused (mida nende poolt usuga seostatakse), peaks kah tolereerima? Et las retsivad?
Ma loodan, et tegid nalja ning et ma lihtsalt ei saanud sellest aru.
m
..../ 2. september 2015 13:10
mis kultuur see on???? see on ebausk ja harimatus, mitte kultuur...ära aja kultuuri ja inimeste õigusi segi omavahel..sina ilmselt ei tea kultuurist küll ööd ega mütsi....
need inimesed seal elavad tsiviilmaailmast hoopis teises maailmas, on harimatud ja pole neil isegi õiget usku, on vaid puuslike kummardamine ja ebausk...
a
Alar1 veel/ 2. september 2015 12:26
Laevakaitsjate protsess venib ka sellepärast, et India šamaanid(kohus) ei jõua otsusele, kas süüa laevakaitsjad ära või põletada tuleriidal.
a
aadu/ 5. detsember 2015 11:01
Laevakaitsjate õdesid ei saa kuidagi Indiasse kohale. Kui saaks, siis saaks protsess kiiresti ühele poole - õed vägistatakse ja ongi jälle õiglus maa peal.
a
Alar1/ 2. september 2015 12:22
Suur-Britannia ei koloniseerinud Indiat ilma asjata! India rahvas ja seadused on ju veel sügavas ürgajas. Mis Indias uuemat on, on pärit inglastelt. Sama Aafrikaga: Koloniseerimine ja orjade väljavedu lõpetati ja näete nüüd, mida "iseseisvunud" neegrid teevad!
t
tea/ 2. september 2015 17:12
tahad teada mis indias uuemat on .. õpi palun kõigepealt india ajalugu .. juhul kui inglased tulid relvaddega india inimesi tapma siis india vastas sellele vägivallatu protestiga , need inimesed ei tapnud inias inimesi nagu see verejanulistel euroopmbeks olid vad nad nad lihtsalt ei teinud midagi ja vägivalda seal ei olnud .. inglismaa sai indialt taimetoitluse idee ,mis muutus inglismaal väga polpulaarseks , hindud , jainistid ,budistid indias on maailma rahumeelsemaid inimesed
t
to tea 17:12 / 2. september 2015 19:00
Hindu kultuuri esivanemad olid alguses samuti kütid ja sõid liha. Tuhanded aastad tagasi, kui nad said aru, et liha on kahjulik, kuulutasid nad lehma pühaks loomaks. Samamoodi oli ka vägivalda ja sõdu.
a
aga/ 2. september 2015 12:13
Aga võtke need 2 tüdrukut pagulaste all vastu. Palun aidake neid siis eesti riik , rahvas on nende 2ga nõus, selle arvelt saab teisi vähem võtta, kellega nõus ei olda..Või võtkem ainult väärkoheldud naisi vastu pagulastena, mitte täisjõus mehi.
g
gfdj/ 2. september 2015 13:19
ka siin euroopas ja eestis on lubatud meeste väärkohtlemine ehk metsik sandistamine ehk poiste ümberlõikamine mida need naised siis lasevad oma lastele teha , sellised tüübid on hirmuäratavad monstrumid ja nendega ei juhtu midagi ja ajaleht vaikib
l
lapsemeelsele/ 2. september 2015 22:47
See pretsedent tekitab uue skeemi,kus väidetavalt tahetakse kõiki vägistada!
a
Ameerika/ 2. september 2015 12:01
o
oh sa/ 2. september 2015 12:58
t
tea/ 2. september 2015 11:53
kes on indialane ,mõelge ka enne kui kommenteerima tulete - kas india on jainism kus iga elava olendi tapmine on kuritegu ,kus onimesed on taimetoitlased ja selliseid inimesi on indias paakümmend miljonit , või on india islam kus loomade tapmine, poiste sandistamine ja põhasõdalus on normaalne selliseid inimesi on ple saja viiekümmne miljoni või on see sikkim või on see kristlus või on see hinduism keda on indias kõige rohkem ja nüüd keegi loll võtab ühe loo ja tembeldab kõiki indialasi ühesugusteks !
p
2. september 2015 12:30
peale jainismi ja islami ja sikkimi ja kristluse on seal miljoneid muid uske ja jumalaid, milleta nad mitte kuidahi hakama ei saa.
t
to tea/ 2. september 2015 19:04
Sellised kohtuotsused Indias on sama kui näiteks meil mingi rajooni volinik teeks otsuse, et sul tuleks suur varvas maha raiuda, kuna komistasid teel.Riik on riik ja kui riigis ei ole ühtset valitsemist ja ka ühtset kohtusüsteemi, siis on see kaosega riik.
t
to tea/ 2. september 2015 19:04
Sellised kohtuotsused Indias on sama kui näiteks meil mingi rajooni volinik teeks otsuse, et sul tuleks suur varvas maha raiuda, kuna komistasid teel.Riik on riik ja kui riigis ei ole ühtset valitsemist ja ka ühtset kohtusüsteemi, siis on see kaosega riik.
l
3. september 2015 10:58
loe oma jainismi öpetaja raamat nii läbi et oleksid suuteline ka sisusse syyvima. ta räägib seal, milline oli india ajalugu. samasugune metsistunud.

n
novat/ 2. september 2015 11:47
Ja kujutage ette kui nüüd selline kogum neid külakohtunikke tahaks kohalikke sotsiaalses arengus mahajäänud seaduseid silmas pidades,Euroopasse omale kohta sebida.
t
Tulevad küsimu miinuse panijale/ 2. september 2015 11:22
Siin keegi laob miinuseid. Miks? Lihtsalt huvitav teada. Äkki muudan oma arvamust. Loodan, et sa ei arva, et suhtun kõigisse ühte moodi. Räägin nähtustest, mis levivad teatud usundite ja kultuuride seas (mitte ei laienda neid kõigile). Need on probleemid, millega tegelemiseks peab valmis olema. Kui me nii lahkelt oleme valmis (pean silmas valitsust) võõraid vastu võtma, siis tuleb võtta ka vastutus sellistel teemadel. Nagu näha ollakse lahked vastu võtma aga probleemidega (ka sellistega) ei viitsi keegi tegeleda. Kaua on migrandid EL-ls juba elanud? Ikka alles hakatakse rääkima ja tegelema. Multikulturalism ei tööta, sest maailmad on liiga erinevad ning nende massidega ei jõuta tegeleda. See euroopa, mis multikulturalismi all kujundati, ei meeldi ju tegelikult paljudele (ka migrantidele, kkes on kohanenud või ei ole kohanenud).
u
uut kultuuri euroopasse/ 2. september 2015 11:19
vend armub rikkurisse ja õdedele määratakse vägistamis karistus. Milline tore naiste õiguste austamine seal maal. Isegi ei imestaks kui üks vägistajatest oleks vend!
m
Miinuse andjatele/ 2. september 2015 11:19
Vot ,kuidas seda nüd nimetama peaks - isegi selliseid naisi ei taha te kaitsta. Usun, et need ôed oleks palju parem variant, kui mustad mehed mere pealt. Miks te nende naiste vastu olete???
s
sest/ 2. september 2015 13:00
nende naiste sildi all te veate siia hoopis musta saasta kes ongi vägistajad, tapjad, vargad jne. keda ei tule ongi needsamad ohvrid
a
Aira/ 2. september 2015 10:28
Need on hinduismi toredad viljad- kastisüsteem, mis pole 68 demokraatia-aastaga kusagile kadunud. Las ikka tulevad siia igasugused Gurud ja Swamid ja lollid eestlased koogutavad "rahumeelse" hinduismi kavalate promojate ees.
n
no/ 2. september 2015 10:27
Ei ole sõnu... Samas, oleks ju maailma parim karistus, kui meie riigi suurpetturid ja vargad paljaks koorida ja siis läbi Tallinna linna vedada.
m
mukk/ 2. september 2015 10:11
Mis pervertide maa see selline on, ma ei mõista.
t
Tulevad/ 2. september 2015 09:40
Ikka tulevad väga huvitavate põhimõtetega inimesed. Laste ja naiste vägistamised, sundabielud, suguelundite moonutamine, aumõrvad jne. Mida kirjum seltskond, seda kirjumad traditsioonid.
Mis puudutab uskmatuid, siis radikaalsete imaamide arvates, ei ole tegu inimestega. Juudid olid õpikude järgi ahvid ning kristlased lehmad, keda ongi normaalne veristada. uskmatutele ei kuulu tegelikult midagi, mistõttu tuleb see ära võtta. Naise abielu tühistatakse tema vangi võtmisel, mistõttu on täiesti õigustatud tema seksiorjus. Uskmatute naised ja lapsed on seksiorjad nii maal kui ka taevas.
Paraku on olukord selline, et nüüd üritatakse kaitsta ka immigrantide endi naisi ja lapsi euroopas. Paraku tegelevad nende kaitsmisega üksnes üksikud inimesed ja organisatsioonid. Sundabielu (isegi alaealiste) probleemidesse ei soovi keegi sekkuda. Julged mainida, et probleem eksisteerib, oled rassist..
Selle kohta videoid palju. Kui nii edasi läheb, siis ei ole antud õeksed kaitstud ka siin. Juba praegu ei ole. Kes, siis soovib sekkuda?
t
tulevad/ 2. september 2015 10:26
Aumõrvade probleeme esineb enamus EL riikides, sh Inglismaal, Saksamaal, Belgias, Prantsusmaal, Norras jne (kokku 9 riigis, kus migrantide osakaal on suurem). http://www.violenceisnotourculture.org/content/number-honor-killings-europe-higher-thought
Mingis videos mainis (vist Mälmo) politsei, et nad on sunnitud kahtlustama naiste rõdult alla kukkumisel aumõrvu. Pidi liiga tavaline nähtus olema.
mõned lingid (euroopa kohta, mida on kordades rohkem):
https://www.youtube.com/watch?v=vOqAVTZY1Ok (nb! UK-s 3000 naist seli viisil mõrvatud)
https://www.youtube.com/watch?v=pCq2HgNk7Zs
https://www.youtube.com/watch?v=hvi9yQVwntQ
https://www.youtube.com/watch?v=7DwfPJD4PXI
https://www.youtube.com/watch?v=eB33afJ6lOU
http://www.theguardian.com/theguardian/2002/jan/31/guardianweekly.guardianweekly1
Üks link Ameerika kohta:
https://www.youtube.com/watch?v=qJipHyQDzZY
Aumõrvade kohta käivad aruanded (sh Euroopa Parlament, mõned näited):
NB! Huvi korral vaata antud lingis toodud statiistikat, põhimõtted, mustrid ja trendid (sh arvulised näitajad) põhimõtteliselt sama, mis päritoluriikides. Jube! http://www.meforum.org/2646/worldwide-trends-in-honor-killings
http://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/etudes/join/2007/385527/EXPO-JOIN_ET(2007)385527_EN.pdf
http://henryjacksonsociety.org/wp-content/uploads/2015/01/Honour-Killings-in-the-UK.pdf
http://www.rferl.org/content/explainer-why-hard-to-stop-honor-killings-religion/25404748.html
https://muslimstatistics.wordpress.com/2014/10/04/muslim-honor-killings-statistics/
http://library.cqpress.com/cqresearcher/document.php?id=cqrglobal2011041900
Seega lubades siia kõiki valimatult, ei lahenda me tegelikult nende probleeme. Probleemid kanduvad Euroopasse. Paljud migrandid on tunnistanud, et nende elu on euroopas sama palju või rohkem ohus, kui kodumaal. Niipalju on vahet, et alati ei toimetata avalikult. Ohver meelitatakse kodumaale sugulastele külla ja sealt ta kaob.
Huvitav statistika (ei puuduta kahjuks EL), kuid mis näitab moslemite suhtumist teatud küsimustesse (pommitamine, sharia seaduste kehtestamine jne). Need on ilmselt piirkonnad, kus islam on radikaalsem ja vastava usu esindajaid enamus.
https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2013/05/02/what-the-muslim-world-believes-on-everything-from-alcohol-to-honor-killings-in-8-maps-and-4-charts/
Kokkuvõttes: usku ja traditsiooni ning kultuuri ei saa muuta. Saab muuta aja jooksul siis, kui immigrante ei ole palju. Kuid rahulolematus elu ja EL langenud eluviisidega (paljude maailmavaade) viib radikaliseerumiseni (3-4 migrantide põlvkonna probleem).
Eestlane on ikka eestlane, mis sest, et olnud nii mitme võimu all. Aga me oleme passiivsed ja rahulikud, eriliste veendumusteta, tolerantsed ning ikka miski meid oluliselt ja kiiresti ei muuda. Ka eestlastel on välismaal oma kogukonnad ja traditsioonid. On verivorstid kuhugile kadunud? Vahe on selles, et selline tegevus ei häiri teisi.
Neil on usk ja sageli poliitiline ideoloogia - seda ei muuda eriti miski (vähemalt 100 aasta jooksul). Ei mäleta nõidade põletamist ja inkvisitsiooni? Nüüd nimetame neid nõidu arstideks ja ravitsejateks ning ennustajateks ja selgeltnägijateks. Aga siis oleksime me selle mõtteviisiga nende seas, keda põletatakse.

j
Jansa/ 2. september 2015 09:27
huvitav oleks teada, kes neid vägistama hakkab, mis ametkonnast need mehed on - minu isa töötab vägistajate grupis ! uhke kas pole ?
i
2. september 2015 08:50
i
Indrek2/ 2. september 2015 09:08
Just, just - sellised tõmmusid päikesepoisse koos oma "kultuuriga" on meilegi vaja! Tädi Merkel juba kaagutas, et "pagulaste" vastuvõtmisel ülempiiri pole!
m
mamma/ 2. september 2015 09:32
mis kultuur selline on,see on metslus
i
2. september 2015 10:58
Indialased ise ei suuda ise omal maal elada nii, et oleks koopast välja tuldud. Nende tuhandete aastate taguse vaimutarkuse viljelejatest tuhanded ja tuhanded gurud ja swamid ei suuda oma maal omaenda suures valgustuse valguses muuta oma kaaskodanike mõtlemist ja ümbruskonda! Kuid nad tulevad kipuvad tulema läände, et muuta lääne kultuuri ja mõtlemist ja ümbruskonda...ja nad tiirlevadki rohkem poliitikute ning rahabosside ümber.( N.: enne kui Olfo Palme tapeti, kohtus ta Maharishi Mahesh Yogi'ga)
t
Teesi/ 2. september 2015 07:39
Kui meile tuleksid sellised pôgenikud, siis oleks kôik korras.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee