Maailm

GALERII | Tahavad Saksamaale: vaksalist väljakihutamine ajas migrandid Budapestis mässama (66)

LISA KOMMENTAAR

inerts ja sõnavõtud 2. september 2015 09:30
Vaatamata sellele, et Ungrari on raudteejaama sulgenud, jätkub põgenike vool. Lisandub 3000 illegaali ööpäevas, kelle sihiks on saksamaa. Merkel ja teised EL esindajad peavad olema oma ütlustega väga ettevaatlikud. Illegaalid omavad juurdepääsu internetile ning löövad meid enda relvaga.Plakatite sisu "Te peate meid aitama, sest oleme inimsmuugeldamise ohvrid". "Te peate meid päästa inimsmuugeldamise eest".
Miks nad tormavad just saksamaale? Lihtne: Merkeli paljulubavad sõnavõtud. Merkel aga süüdistab endiselt Ungarit, samas rääkides piiride hoidmise vajadusest?. Kui keegi oskaks tema sõnumeid adekvaatselt tõlgendada, siis oleks tänulik. Selline tunne, et kaks erinevat inimest räägivad -- lubame ja ei luba, võtame ja ei võta, piirid on vajalikud ja ei ole.
Kardan, et Ungari lihtsalt loobub ja paneb kõik võimalikult kiiresti rongi peale. Püüa registreerida inimesi vägisi, kui nad ei taha. Ütlevad otse- me ei vaja teilt midagi,, lubage lihtsalt rongi peale.
https://www.youtube.com/watch?v=N4k6rlqkADg
https://www.youtube.com/watch?v=QawdtIyVKq8
https://www.youtube.com/watch?v=9VKGAk2eGG8
katariina, lopetuseks 1. september 2015 19:05
ning ehkki see on oige tegu, et ungarlased euroopa piiri kaitsevad, on see ikkagi mottetu. set ylejaanud piir ju laseb labi ja juhid toetavad tegevusettusega sisuliselt seda anarhiat. ma leian, et ungarlased ei peaks liidu eest seisma. lasku kreeklaste moodi koik saksa poole ajama. ehk siis, kui juba saksas asi totaalselt on kontrolli alt valjunud, hakatakse midagi kogu liidu ulatuses ette votma, et piirid pidama saada. aga praegu lihtsalt ungari tegevusel ei ole mitte mingit motet. seavad ainult oma rahvast ja koorakaitsjaid ohtu. andke aga priipass neile koigile edasi saksamaa ja suurbritannia suunas. yks ei ole motet rabeleda kambas, kus teised mitte midagi ei tee. endale kahjulik
kui neile vähemal majandus liitu vaja on. 1. september 2015 19:23
Kui keegi neid peatada ei püüija, siis on tõesti mõttetu, keegi peab ikkagi esimene olema, siis võib loota alles et teised ka vedu võttavad, kui nende kaubad ka piiridel seisma hakkavad, logistilised keskused neist umbe jooksevad küll nad liituvad.
MTÜ Pagulastevaba Eesti 1. september 2015 18:58
Kui nii edasi läheb, toovad Süüriast pärit piiririkkujad ka oma kodumaal käiva sõja varsti Euroopasse endaga kaasa. Eks ole ju nende nn. põgenike hulgas nii üht kui teist vaenupoolt pooldavaid tegelasi. Ei maksa siis väga imestada, kui ühel hetkel Berliini tänavatel automaadid tärisema ja lahingud käima hakkavad.
aderi sündroom ? 1. september 2015 19:16
Arvamusfestivalil olevat olnud jutuks kuidas rahvalt annetusi kätte saada. Ise olen juba ammu lõpetanud igasuguse annetamise ja aitan ainult oma tuttavaid. Kuid juba on püsti pandud rahakogumislehed ANNETA, ANNETA..
http://www.pagulasabi.ee/anneta
jänkistani tuleks nad saata, 1. september 2015 20:05
mõelge ikka,kes on kogu selle pulli taga.No ei taheta lasta inimestel elada nagu tahavad.
katariina 1. september 2015 18:56
tegelikut on mul kahju neist ja saan aru. nad on sisuliselt ju euroopasse sisse lastud. justnimelt lastud, liidu juhtide tegemata too!! pika tee maha vantsinud ja siis alles hakatakse jagama, et kes saab ja kes mitte. antud juhul on ikkagi suured kivid euroopa juhtide kapsa aeda. selline kaitumine on alatu jooksikute suhtes. ilmselge, et koiki sisse ei tohi lasta. aga see, et keda sisse siis lasta, tuleb ilmtingimata teha juba piiril. mitte, et lased inimesed sisse ja sis kusagil poolel teel hakkad valima, et keda ikka tahame ja keda mitte. solvav ja alatu kelle tahes suhtes. ja nagu yks eestlane saksast kirjutas, et ehkki tsirka pooled sissehypanud ei saa saksas luba olla, siis ikkagi neist ylejaanutest ehk ainult viisteist protsenti laheb koju tagasi. ylejaanud jaavad seadusevastaselt sinna. ja no sorri, aga arusaadav. nagu juba korratud, kui inimene on juba nii kaugele lastud, siis ausalt oeldes ma nende asemel ka ei lahkuks. piiridel ja veelkord piiridel tuleb kord majja seada. mitte juba keset liitu inimesi alandada
1. september 2015 18:49
Need piltide peal on kuskiltki sealt Albaania kandist.

1. september 2015 18:49
Need piltide peal on kuskiltki sealt Albaania kandist.
Ebanormaalne 1. september 2015 18:31
Vahi aga metslasi, Ikka kohe mässama ja märatsema kui miskit ei meeldi.
No miks ma peaks selliseid sallima, miks?
katariina 1. september 2015 18:58
inimesed vahemalt seisavad enda eest. mitte nagu meie, eurooplased, nagu vagad voonakesed. mis iganes korralagedus liidus on, keegi ei viiksata ja ei protesteeri...
katamata 1. september 2015 19:20
nad ei seisa enda eest, kui oleks enda eest seisjad, siis neid Euroopas poleks, käsi pikka halamas, et aiai, süüa ei anta ja iphone!!!!!
miks metslasi 1. september 2015 20:11
inimkond on pärit ju kõik sealtkandist ja kui sa tahad neid endaga võrdlema hakata,siis kardan,et metslane oled just sina.Elasid ju nad enne jänkide küüneviha sisseajamist mitte kehvasti.
Lugeja 1. september 2015 18:16
Miks peaks euroopa riigid üldse neid immigrante vastu võtma. Saatke need kalkunid tagasi sinna kust tulid.
Ju 2. september 2015 09:36
Las lähevad Ameerikasse.Jänkid ju peavad sõda
Heidrich . 1. september 2015 18:03
See on poliitikute poolt välja töötatud , niivõrd kolossaalne vandenõu , mida meist keegi ei hooma . Näha saame vaid kohutavaid tagajärgi !
ˇAadu 1. september 2015 18:01
Pagulasel ja "pagulasel" on vahe. Lambist sisselaskmine näitab meie nn. Euroliidu" võimekust" kõige paremini. Selline pimesi kontrollimatu sisselaskmine on lõunapoolsete maffiabosside toetamine. Euroliidu piir peab pidama saama. Kas või venelaste näitel, kus piirivalvurid olid pidevas rotatsioonis. Usu ja kultuurilised muutused on meil nendega kiirelt tagatud.
ˇAadu 1. september 2015 18:01
Pagulasel ja "pagulasel" on vahe. Lambist sisselaskmine näitab meie nn. Euroliidu" võimekust" kõige paremini. Selline pimesi kontrollimatu sisselaskmine on lõunapoolsete maffiabosside toetamine. Euroliidu piir peab pidama saama. Kas või venelaste näitel, kus piirivalvurid olid pidevas rotatsioonis. Usu ja kultuurilised muutused on meil nendega kiirelt tagatud.
eestlane 1. september 2015 17:58
Elagu shengen, tra lihtsalt kalpsavad mööda euroopat ringi ja nõuavad. Mida olen mina eestlasena, eurooplasena saanud või nõudnud ?
1. september 2015 18:34
Ega Shengeni viisavaba ruum pole süüdi . See tehti inimeste jaoks , kes oskavad seadustest kinni pidada ja liikumisvabadust hinnata . Süüdi on Euroopa poliitiline eliit , kes ei suuda võtta endale julgust ja vastutust , kaitsta JÕUGA Euroopa piire .
sa said E-Liitu 1. september 2015 20:13
rp 1. september 2015 17:50
Sellega, et sissetungijaid on hakatud pagulasteks nimetama, on tegelikele pagulastele palju halba tehtud.

keskus 1. september 2015 17:46
tartu pagulaskeskus saab nalja politsai peab ööpäev neid valvama muidu oi oi oi
loodame 1. september 2015 18:53
et meile neid ei jõuagi.Enne saavad rahad otsa ja läheb mölluks.
Jumal,aita! 1. september 2015 17:44
mik sUngari üldse jamab nende majanduspagulastega ja õnnemaale rühkijatega! Toppigu rongid umbselt täis ja kupatagu Saksamaale,kus neid ootab piiril emand merkel soola-leivaga ja igale kärsale ettenähtud pangakaartiga Ainus,mida ungari politsei tegema peaks-on oma rahva hoiatamine ja jaamast eemalhoidmine,et aafrik aseesamune katk kodumaalasi ei ründaks. Rahva arvamust ei peeta miskiks Kas enam valimisi ei toimugi? Talvaliselt meenuvad kodanikud vaid valimiste eel. Nüüd on vist uued euronõuded brüsseli kanalas välja hautud ja arvamust avaldavad vaid pagulased,kesda kui isandaid koogutatakse.
1. september 2015 17:42
Agressiivne araabia ja aafrika sperma otsib teed kombelõtvade euroopa naiste sisse , et viia oma geenid rumalat euroopat veel lollimaks tegema . Tegelikult on kogu olukorras süüdi TOETUSRAHAD , mille järgi tullakse .
no näete siis!! 1. september 2015 17:41
nii kui ei saa mida tahavad- kohe mässama. milleks küll selliseid "haritud masse" siis vaja on? pidid ju olema puha arstid ja insenerid?? piirid pidama ja kogu lugu! mitte ei kujutaks ette, et selline kari mul aias vehiks ja oleleks.. huh!
aitab! 1. september 2015 17:41
see poputamine on üle mõistuse. kogu seda euroopasse suunduvat inimmassi ei ole võimalik ära elatada. varsti meil endal näpud (veel rohkem) põhjas!
veteran 1. september 2015 17:33
Valitsus ei hooli pagulastest- eelmisel nädalal määrisin ennast saapaviksoga kokku, võtsin sõbralt aukliku ja maha kantud paadi, aerutasin Tallinna lahele, keerasin paadi kummuli, röökisin päheõpitud neegrikeelseid hädakutsungeid- suure hädaga jõudsin kaldale, soome purjus vodkaturistid loopisid mind Tallinnast lahkuvalt laevalt veel tühjade pudelitega, muhk tänaseni peas.
kas sa näe pagulast! 1. september 2015 16:59
Või protesteerima? Kohe mässama? ...Korja sant Liibüa rannikul laeva, sõiduta üle mere, sööda kõht täis - tema trügib veel peremehe voodisse kah!
1. september 2015 17:19
kes neid toita jõuaks, nagu lollikarja solgutatakse - aga ... milla ja millega see jama lõppeb ? iga riik hakkab end ise kaitsma.
ahjualune 1. september 2015 17:37
Oleneb, kes kuidas end sundkolonisaatorite eest kaitseb? Merkel mitte kuidagi, see õhutab veel takka - kogu Euroopa tuleb migrantidega täita! Rahvas? Kuidas kusagil. Sakslased põletavad konzentration-ühiselamuid, ungarlased ehitavad aeda, eestlased kiruvad, soomlased on vait.
pabulane 1. september 2015 18:39
kisas ,et euroopas magab koer ka voodis.kes neid toita ,katta ja ravida jõuab.Milliste rahade eest.
syyt 1. september 2015 16:55
Euroopa sooritab enesetappu ja riigid ja rahvad vahivad suu ammuli pealt. Vaid erksamad pead hoiatavad ohu eest, mis meid ees ootab

1. september 2015 16:45
meil leitakse üksjagu jobukakke kes nn. pagulasi ohivad, hommikutv-s oli õks blondiin lausa hale oma musta valgeks üritamisega, teised inimesed ta ümber vaid kokutasid, ei julenud vastu ka hakata eriti, ei tea, mis see halastust see lolakas siis üles näitaks, kui kari neid n'ljaseid mehi teda rööviks, vägistaks ja tapaks ? seda, et vihased mustad lõugavad, et tahavad... on n'ljas, meil ei kajasta keegi kuskil, ei näe neid haletseijaid oma ohitavaid kaitsmas kuskil, vaid rahvale aetakse jama. aga rahvas igal pool on nende vastu.
arvamus 1. september 2015 16:41
Järsku tuleks nad laevadega otse Saksamaale vedada, kui pr. Merkelile nii väga meeldivad?
kõige hullem 1. september 2015 16:31
On kuulata Merkeli prognoose. 1,5-2 miljonit veel ootamas?
Kas te 1. september 2015 16:28
Teate, et aktuaalsemaks kôneteemaks Vaos - millises Euroopa riigis on NEILE kôige suuremad sots toetused .
Jass 1. september 2015 16:27
Kuulutan ennast Eestimaal pagulaseks.
Ehk siis ka õnn minu õuepääle saabub!
ove 1. september 2015 16:25
kuidas kyll aru ei saada et see on ISIS mis saadetakse Euroopasse.Nii loll on ikka see rahvas ,kes ei näe tegelikke tagajärgi.Õiged põgenikud on põgenikelaagris Süürias ja ootavad kojusõitu kui sõda kord lõpeb.Laeva ja tagasi,ning piirid kinni.Iga päev võetakse meestejõuke Euroopasse,no kuulge.NAD ON MOSLEMID ja s.t.et tulevad siia tapma.....
Saan 1. september 2015 16:31
Jah, rahvas saab aru, aga kes otsustab?
Andres 1. september 2015 16:17
Merkel on ju selgrootu oss. Adolf, kus sa oled?
Adolf 1. september 2015 16:34
Paradiisis olen koos 66 neitsiga. Ma sain sinna pileti uskumatute poolakate, taanlaste, inglaste, eestlaaste, ukrainlaste, juutida ja teiste kahvanägudest koerte tapmise eest. Mu palestiina juurtega vanaisa on ka minu üle uhke!
Nõuavad, tahavad! 1. september 2015 16:16
Vaadake neid nägusid- õigust täis ka veel!
Nõuame, nõuame!
..... ja tagasi kasvõi ujudes! MIna neid kõll üleval pidama ei hakka, justkui joodiksugulased.
1. september 2015 19:18
Heh, 2. september 2015 21:47
Mis muud kui meil tuleb töötuks hakata ja las siis riik peab meid üleval... need mustp... pidid ju hoolega siin tööle hakkama ja riiki maksudega nuumama. Laseme siis ise lebolt riigi ja pättide kulul elul veereda.

matsikene metsast 1. september 2015 16:16
...kuna kustutuskummid on ka pärit metsast- ikkagi peaaegu kautsium, siis, küsin kui euroopa rahvad on praktiliselt hävitatud , siis kes on need tegelinskid kes tulevikus on "NÜRNBERG 2 " kohtu ees, aga minu arvamuse võib ju kustutada sest EESTI rahvas teab olukorda niigi..., euroopa vaja ajusid aga mis tuleb AAFRIKAST...
Rudi 1. september 2015 16:13
Järjest enam süveneb mõte, et Aadu omal ajal ajas õiget asja...
Küsimus 1. september 2015 16:10
Kas Saksamaa valitsusel on ka plaan, ka selleks kui raha ja toit pagulaste integreerimiseks on otsas, aga pagulased ei ole ikka veel integreerunud ega kavatsegi integreeruda?
ainus võimalus - LÕPETADA KOHE IGASUGUNE 1. september 2015 16:10
SOTSIAALTOETUSTE ja abirahade maksmine illegaalsetele immigrantidele. Küll siis nende vool lõpeb, kui pelgalt oma jõududega hakkama peab saama - tööle minema näiteks ...
Peaks, tuleks, teeks, lôpetaks..... 1. september 2015 16:46
Teie ütlete lôpetada kohe igasugused toetused... My ass, kas te pole lugenud, et Euroopa Komisjon eraldas 5 miljonit, et Calais uus pagulaskeskus rajada 2016 aastal.
Meie 1. september 2015 16:03
Eilses Foorumis rääkis meie välisminister, et tuleb sõita kohapeale ja selgitada . Rääkida meie kliimast ja keelest - kas nad tahavadki Eestisse tulla. Tahaks näha ja kuulda Kaljuranda nende tuhandete ees selgitamas meie keelest ja kultuurist. Lapsesuu.
KARMEN 1. september 2015 16:16
Kuradi tigedaks ajavad need inimesed. Ungaris on kõik paha jne. MIDA NAD SIIS ronivad euroopasse, mida need inimesed ootavad? Uskumatu lihtsalt, mis toimub. Ei need näita mitte mingisugust tänulikkust ülesse, ise on illegaalsed sissetungijad!!! Miks peakski Ungari neid oma riigi ressurisdest tasuta veel söötma, jootma ja majutama. ARUSAAMATU KOGU SEE ASI!
nuhkige cälja see ahne euroametnik, e.diim, kes üldse otsustas, et nad võivad sedasi üle piiri murda ja kui juba murtud, siis justkui kõik õige. 1. september 2015 15:58
senini nimetati neid ikka piiririkkujateks ja saadeti püstolipaukude saatel tagasi.. Näiteke meie Kohverist tehti kurjategija kuna olla üle piiri olnud.....
Muide, 1. september 2015 17:51
see on amerite töö,kes alustasid oma demokraatia viimist islamimaadesse.Teada ju on,et EL teeb usinasti nendega koostööd.Eesmärk ongi rahvusriigid hävitada ujutades need musta massiga üle.Neid on seal Brüsselis rohkem aga üks on Juncker.Siingi on neid amerite laulu lauljaid küll!Neid teavad praktiliselt kõik!
no ja need siis ongi pagulased? 1. september 2015 15:56
kus on naised, lapsed, vanurid, miks jäeti neid sinna, kust need noored mehed põgenevad, neil peaks häbi olema, et jätsid endast nõrgemad maha sinna, kus väidetavalt pole võimalik elada.

tahavad? 1. september 2015 15:51
neil peaks olema süda rõõmus et sõja eest pakku said sinna kus on rahu. ükskõik mis maa see siis ka on, aga nemad TAHAVAD....ja kui ei saa, siis mässavad... ek me näe, need on alles õied- marjad alles tulevad. ja kunagi kakuvad need õrnahingelised ligemesearmastajad oma juuksed peast viimse karvani välja meeleheitest OMA lolluste pärast. aga siis on juba pöördumatult hilja.
need valjuhäälsed õrnahingelised on tõenäoliselt üks osa neist, kes selle ilge kaubanduse pealt räiget materiaalset kasu lõikavad. 1. september 2015 16:00
rumal oled, kui usud et lihtinimene neid nii kaitseb
1. september 2015 15:50
Merkel, Junker ja kõik teised on aeg ka vastutusele võtta selle kõige eest. Saatke see mass tagasi oma koju ja rahu majas. Mida te jagate koguaeg? Saksamaa ega Prantsusmaa ei ole mingid ütlejad, keda teised oma riiki peavad laskma või mitte. Ise nad selle olukorra on põhjustanud, sie ka lahendagu. Nüüd tahavad,et teised oleks samamoodi maoli maas nagu and ise. Tolerantsus my ass
marks 1. september 2015 15:49
Mis edasi 1. september 2015 15:41
Mis neist edasi saab? Ootaks täpsustust.
Kas tegu on üleüldse inimestega, kellele on põhjust asüüli pakkuda? Et nüüd siis, vahetult enne saksamaad, avastati, et ei sobi?
Miks nahutati ja ei toetatud riike, kes püüdsid algul kohe selekteerimise ära teha ning EL seadusi rakendada? Nt Ungari ja Makedoonia?
Kas selline migrantide jooksutamine - lootuse tekitamine ning siis kuu peale saatmine on inimlik ja turvaline? Kes seda jama nüüd helpima peab?
Merkel istugu maha ja mõelgu läbi, keda vastu võetakse. Mitu üleskutset on olnud viimasel ajal aga siiani ei ole otsustatud, millistest riikidest pagulasi vastu võetakse. Sellise venitamise peale on tee ette võtnud uued migrantide hordid, kes saavad olema vga vihased, kui EL piirini jõuavad.
Täielik suutmatus otsuseid vastu võtta. Kes siis põhjustab migrantidele ja kohalike suuri ebamugavus?
naisuke 1. september 2015 16:27
Olen rumal, aga minust on veel rumalamaid... Neid pagulasi tuleb tuhandetes iga päev üle piiride, kuuga teeb see paar miljonit. Neid on palju, neil pole kuhugi minna ja keegi ei taha neid oma maale. Elame ajastul, kus on rahvaküllus traagikaks saamas, ja mitte midagi ei oska teha. Keegi ei oska! Isegi palumine ega palvetamine ei aita vist enam...
1. september 2015 16:49
aitab. ja mis siin ikka nii loll olla, kui laevad on leiutatud, lennukid ka ja ujudagi võiks õpetada... illegaalid saadetakse alati ja igas riigis tagasi, ei saa aru, kas siin aga keegi selle inimkaubanduse eest vastutama hakkab, või pagulased välja mõeldud, kui on kurjategijaist sissetungijad.
Itaaliasse ja Kreekasse 1. september 2015 16:54
Sel aastal ületas merepiiri 340 000