Eesti uudised

Millele kulub raha? Maainimesel söögi ja bensiini peale, linnapreilil aga udupeenele telekamängule (27)

Karoliina Vasli, 1. september 2015, 07:00
RAHA NAPIB: Kui ikka tengelpungas peaaegu midagi pole, tuleb kuskilt kokku hoida ja pingsalt järgmist palga- või toetustepäeva oodata.Foto: Stanislav Moškov

Kui kaheksaliikmelise perekonna puhul pole imestada, et kuu lõpus on pangakonto tühi, siis tühjus võib valitseda ka mõne rikka linnapreili rahakotis. "Inimene kulutab täpselt nii palju, kui teenib," sõnab kuus üle 2000 euro teeniv näitsik.

Rahandusministeerium tutvustas eile värsket uuringut Eesti elanike finantskirjaoskusest. Esitluse viimasel slaidil seisis järeldus: selle tase näitab tõusutendentsi.

Ent kas olukord on ikkagi väga roosiline? Näiteks pooled 1137 küsitletust ei suudaks teha enda kuusissetuleku suurust väljaminekut ilma laenamata või lähedastelt abi palumata. Iga neljas on viimasel aastal puutunud kokku olukorraga, et kuupalk ei kata elamiskulusid. Sellise probleemi puhul on pooled hädasolnud laenanud toitu või raha perelt, sugulastelt või sõpradelt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. märts 2016, 09:22
Saare maakonna palgad kuulusid mullu Eesti viletsamate sekka
31. august 2015, 13:58
Uuring: kasvav sissetulekute erinevus suurendab ruumilist eraldatust Euroopa linnades
31. august 2015, 11:38
Eestlaste rahaasjust: iga kolmas Eesti inimene tuleks peamise sissetulekuallika kaotuse korral elamiskulude katmisega toime vähem kui ühe kuu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee