Eesti uudised

TALLINNA JÄLGEDES: Tartu võtab alates homsest parkimiskorralduse erafirmalt üle (2)

Toimetas Geidi Raud, 31. august 2015 17:28
Parkivad autod Vanemuise tänaval Foto: Margus Ansu/Postimees
Alates 1. septembrist ei osta Tartu linn tasulise parkimise teenust enam erafirmalt, vaid hakkab seda avalikel tänavatel ise pakkuma. Üles on pandud uued parkimisautomaadid ja parkimisjärelevalvega tegelevad sarnaselt pealinnas tegutsevale munitsipaalpolitseile linnavalitsuse ametnikud.

Tasulise parkimisala piirid ja parkimistasu suurus ümberkorraldustega seoses ei muutu.

Samal teemal

"Kui seni kontrollis parkimistasu maksmist ja määras viivistasusid linnaga sõlmitud halduslepingu alusel erafirma ning linn tegeles ise vaid liiklusjärelevalvega, siis nüüdsest võtab linn kogu parkimise valdkonna enda kanda," sõnas abilinnapea Valvo Semilarski.

Linn on paigaldanud 20 uut parkimisautomaati, kus saab maksta lisaks müntidele ka pangakaardiga. Kaardimakse võimalusega soovib linn pakkuda sõidukijuhtidele mugavamat teenust.

Uue mugavusteenusena on juurutamisel lahendus, et tulevikus ei pea enam parkimisautomaadist ostetud paberpiletit autos nähtavale kohale välja panema. Parkimisautomaadist ostetakse sellisel juhul konkreetse sõidukiga seotud elektrooniline parkimispilet, mis muudab lihtsamaks ka parkimisjärelevalve tegemise.

Elektrooniline parkimispilet peaks vähendama ka viivistasu vaiete arvu, sest seni on hulgaliselt esitatud vaideid, kui parkimispilet on automaadist küll ostetud, kuid see ei ole autos nähtavale kohale välja pandud.

Esialgsete plaanide kohaselt hakatakse sellist võimalust pakkuma alates 1. oktoobrist.

Pikaajalisi parkimispileteid on alates 1. septembrist võimalik osta raekoja infokeskusest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee