Eesti uudised

Pagulasi inimrämpsuks nimetanud Urmas Reitelmanni Kaitseliidust välja ei visata (116)

Andres Tohver, 31. august 2015 15:33
Foto: Aldo Luud
Pagulasi ka saastaks ja inimrämpsuks tembeldanud Urmas Reitelmanni ootab ees noomiv vestlus ülemustega, kus loodetakse, et ta saab aru oma eksimusest sõnakasutusel.

Nädalavahetusel raputas sotsiaalmeediat Kaitseliidu avaliku suhete osakonna spetsialisti Urmas Reitelmanni postitus Facebooki. Reitelmann kirjutas nimelt: "Kus sa näed põgenikke? Euroopasse valgub saast, põgenikud istuvad peredega Süüria piiri lähedastes põgenikelaagrites koos peredega, et oodata võimalust naasta koju. Meile pürgib tavaline inimrämps, keda tuleb tõrjuda kõikide vahenditega. Eestis parasiteerib juba 300 000 tibla, kes ei ole siia adapteerunud, kuidas oleks Sinu arvates võimalik inimesteks muuta neid miljoneid siiapürgivaid mugavusprussakaid?"

Samal teemal

Kaitseliidu avalike suhete osakonna juht Heiki Arike üritas kommentaaris Õhtulehele alluva seisukohavõttu siluda: "Eestis on igal inimesel õigus oma arvamusele ja selle avaldamisele. Kaitseliit on apoliitiline organisatsioon, kuhu kuulub väga erinevate vaadetega inimesi. Seega Kaitseliit ka ei tsenseeri enda liikmete arvamusavaldusi. Samas nõuame kaitseliitlastelt ja töötajatelt oma arvamuste esitamist üldkehtivate eetika- ja kombenormide põhjal. Seega ei pea kohaseks Facebookis Urmas Reitelmanni poolt valitud viisi ja sõnakasutust oma seisukohtade avaldamisel."

Kuidas Reitelmanni karistatakse? "Käesoleval ajal on otsus, et esmalt me vestleme Urmas Reitelmanniga ja loodame, et ta saab aru oma eksimusest sõnakasutusel ja seda ei kordu," seletab Arike

Reitelmanni Kaitseliidust välja ei visata. "Kaitseliidu ridades jätkamise osas teevad otsuseid malevkondade ja malevate juhatused. Kuid arvame, et nimetatud eksimus ei ole Kaitseliidust välja arvamise põhjuseks," lisab Arike.

Esmaspäevase seisuga oligi Reitelmann endiselt Kaitseliidu töötaja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee