Maailm

Euroopa Liit kutsub migratsioonikriisi pärast kokku erakorralise nõupidamise

Toimetas Kristin Aasma, 31. august 2015 13:34

9 KOMMENTAARI

t
Taavi1/ 1. september 2015 18:20
Ei tasu olematu vene ohuga hirmutada vaid tegeliku mustade terroristide ohuga. Kommentaari ei ole soovitav kustutada. Muidu võite töökohast ilma jääda.
n
Negro/ 1. september 2015 18:15
Balti riikidel Venemaa ohtu pole, on ainult EL neegri oht.
l
Lööge lollid/ 31. august 2015 23:35
a
31. august 2015 23:08
annaks jumal ikka mõistust riigipeadele, et sealt EL-st välja astuda ja piirid sulgeda. las probleemi tekitajad ise madistavad seal-ei pea kõiki põhja vedama oma lolluste pärast. teatud riike ei päästa enam miski ja iga terve müistus näeb, et teisi ootab sama saatus kui piiri ei tõmmata sinna ja EI ei öelda sellele.
a
31. august 2015 23:08
annaks jumal ikka mõistust riigipeadele, et sealt EL-st välja astuda ja piirid sulgeda. las probleemi tekitajad ise madistavad seal-ei pea kõiki põhja vedama oma lolluste pärast. teatud riike ei päästa enam miski ja iga terve müistus näeb, et teisi ootab sama saatus kui piiri ei tõmmata sinna ja EI ei öelda sellele.
a
Alustaks/ 31. august 2015 17:13
sellest, et paadisloksuja näitab ette oma töökoha, mille ta on Eestis voi mujal leidnud, samuti elamise aadressi.Oleks ju asi selge, millisesse riiki "tippkirurg" toole ja elama on oodatud.voi on nad turismireisil, et saaks vaid riigist riiki sõita?Viletsamadele laevadele ja Liibüasse teele
ä
Äkki polnud uni/ 31. august 2015 15:00
Humanitaarviisa, mille abil saaks igasse riiki liikuda? Et siis?
https://www.youtube.com/watch?v=TjJQtPZmV-M
Lisaks väljavõte Delfist:
Gutschkeri sõnul sõltub see nimelt sellest, kas idaeurooplased tunnevad ka endal olevat veidigi vastutust Lõuna-Euroopa piiriprobleemide ees. Saksa ajakirjanik kirjutab, et poolakate ja baltlaste jaoks on see umbes sama kaugel kui lahingud Mariupolis kreeklaste ja itaallaste jaoks. Pagulasi näevad nad vaid televisioonis. Gutschker mainib, et Eestis, Lätis ja Leedus on selle aasta esimese kolme kuuga asüülitaotluse esitanud 275 inimest enam kui 184 000-st, kes on Euroopasse saabunud.
Pagulaskriisi raskust kannavad Gutschkeri sõnul üksikud Lõuna- ja Kesk-Euroopa riigid: Saksamaa, Rootsi, Austria, Ungari, Prantsusmaa, Itaalia ja Kreeka. Austria on sel aastal vastu võtnud sama palju asüülitaotlejaid kui 18 teist Euroopa Liidu liikmesriiki kokku. Pool migrantidest saabub Saksamaale.
Euroopa Liidu pagulastealasel tippkohtumisel pakkus Euroopa Komisjon välja pagulaste jagamise kvoodisüsteemi, mille vastu aga idapoolsed liikmesriigid liitusid.
Gutschkeri hinnangul vajab Euroopa uut diili, uut teadlikkust ühiselt jagatud saatuse suhtes.
„Konkreetselt tähendab see: poolakad, rumeenlased ja baltlased, aga ka tšehhid, slovakid ja soomlased saavad solidaarsust Vene ohu vastu nõuda ainult siis, kui nad ka pagulaskriisi raskuse oma õlule võtavad,“ kirjutab Gutschker.
n
31. august 2015 18:45
Nu jah, see rumal Guts-keri on väga kitsa silmaringiga inimene. Nendest kirutud ida-euroopa riikidest põgenevad isegi nende endi kodanikud minema. Miks peaksidki soovima need vaesed tagakiusatud pagulased siia tahtma tulla. Neil on ju inim-õigus valida omale elamiseks soovitud sihtkohariik ja see riik peab ka solidaarsuset kogu maailmaga ka vastu võtma. Pealegi toovad pagulased endaga ühes palju rikkusi - majandus paneb nagu rakett taevasse ja multi-kulti õitseb kui maailma ilusam roos. Olege tublid ja jääge elama, teie seal kaugel, kuid õnnelikus kesk-euroopas (s.h. rootsis). kohe kadestan teid ja teie eluviise (multi-kulti, solidarnost, homandus jne.)
i
Issand kui paha unenägu (lihtsalt nali)/ 31. august 2015 14:21
Merkel tuleb järeldusele, et ärme ajutiselt seadusi järgi. Milleks viisad ja dokumendid? Selle peale suureneb põgenike vool veelgi.
Siis tehakse otsus, et pagulased tuleb õiglaste kvootide järel laiali jaotada. Nt Soome ja Eesti ei ole piisavalt tihedalt asustatud. Äkki see rikkuri idee, et kõik pagulased Soome, ei tundugi mõnele nii vastuvõetamatu.
Mingi hetk läheb ikka suuremaks mässuks - kas seetõttu, et enam ei mahu või kõigile ei jagu või kuna mingi hetk tuleb siiski piirid kinni panna või kui raha trükkimisest enam ei piisa. Või kuna mõned riigid lahkuvad EL-st vmt. Aga kuna Brüsselis elavate moslemite osakaal ning radikaliseerumine (viimane ongi probleem, mitte moslemid ise) pidevalt kasvab, siis pikka pidu kaua ei ole. Lihtsalt pole turvaline.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee