Maailm

Euroopa Liit kutsub migratsioonikriisi pärast kokku erakorralise nõupidamise (9)

Toimetas Kristin Aasma, 31. august 2015 13:34
Ungarisse saabunud illegaalid Roszke lähedal 30. augustil 2015.Foto: Sipa / Scanpix
Euroopa Liit kutsub 14. septembril kokku erakorralise nõupidamise, et arutada, kuidas toime tulla üha suureneva migratsioonikriisiga, kirjutas BBC.

Austria on laiendanud oma idapiiridel kontrolli veokite üle, mille ajendiks on 71 surnud immigrandi leidmine veokis, mis seisis Ungari piiri lähedal. Hukkunuist olid enamus süürlased ning selle juhtumiga seoses on kinni peetud viis inimest. Rangema kontrolliga idapoolsel piiril on Ungaris tekkinud suur ummik.

Lisaks on eelmisel nädalal uppunud Vahemeres sadu inimesi, kes olid üritanud Liibüast Euroopasse jõuda.

Eelmisel kuul saabus Euroopa Liidu piiridele rekordiliselt 107 500 immigranti.

Samal teemal

Ungari valitsus on palunud Saksamaa võimudelt täpsemaid selgitusi seoses migrantide liikumisega Euroopa Liidus.

Kõnesisik Andras Giro-Szasz rääkis uudisteagentuurile MTI, et hetkel Euroopa Liidus kehtivate Schengeni reeglite kohaselt saavad migrandid Ungarist lahkuda vaid juhul, kui neil on kehtiv reisidokument ja viisa, vahendas ERR-i uudisteportaal Reutersit.

Hetkel on Ungarisse saabunud tuhandeid migrante, kellest osa on ummistanud Budapesti raudteejaama. Giro-Szaszi sõnul on Saksamaa leebem suhtumine Süüriast saabunud migrantidesse tekitanud viimastes suuri lootusi ning selleks, et läbipaistmatu ja keeruline olukord lõpetada, palus Ungari Saksamaal täpsustada oma juriidilisi seisukohti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee