Eesti uudised

Kl 18.02 lisatud Sven Mikseri kommentaar!

Urmas Reitelman sotsiaalmeedias pagulasteemadel: meile pürgib tavaline inimrämps (129)

Õhtuleht.ee, 31. august 2015 12:14
Urmas ReitelmannFoto: Aldo Luud
Eesti Kaitseliidu avalike suhete osakonna spetsialisti Urmas Reitelmann postitas sotsiaalmeedias kirjutise, milles olid järgnevad read: "Kus sa näed põgenikke? , põgenikud istuvad peredega Süüria piiri lähedastes põgenikelaagrites koos peredega, et oodata võimalust naasta koju. Meile pürgib tavaline inimrämps, keda tuleb tõrjuda kõikide vahenditega. Eestis parasiteerib 300 000 tibla, kes ei ole siia adapteerunud, kuidas oleks Sinu arvates võimalik inimesteks muuta neid miljoneid siiapürgivaid mugavusprussakaid?"  

Seoses sellega edastas Keskerakonna fraktsiooni liige Martin Repinski täna kaitseminister Sven Mikserile kirjaliku küsimuse, milles saadik soovib vastuseid küsimustele, mis puudutavad Eesti Kaitseliidu avalike suhete osakonna spetsialisti Urmas Reitelmanni avaldusi sotsiaalmeedias.

Samal teemal

"Soovin kaitseministrilt kuulda, kas tegemist on ministeeriumi ametliku seisukohaga ning kas minister peab taolisi väljaütlemisi normaalseks? Minu hinnangul on antud postituse eesmärk selge viha õhutamine ning see on täiesti lubamatu! Leian, et Eesti Kaitseliit ning ka ministeerium peavad midagi ette võtma ning taolisele väljendusviisile peavad järgnema sanktsioonid," sõnas Repinski.

Kaitseminister Sven Mikser ütles oma kommentaaris Õhtulehele, et ta on seisukohal, et Kaitseliidu avalike suhete osakonna spetsialisti Urmas Reitelmanni sotsiaalmeedias väljendatud seisukohad pagulaste teemal on lubamatud, ebaväärikad ja sobimatud.

"Minu hinnangul kahjustab Reitelmanni käitumine nii Kaitseliidu kui ka Eesti riigi mainet. On kiiduväärne, et Kaitseliit on oma töötaja postituse hukka mõistnud. Kõnelen esimesel võimalusel sel teemal ka Kaitseliidu ülema Meelis Kiiliga," märkis Mikser.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee