Mart HelmeFoto: Laura Oks
Õhtuleht.ee 31. august 2015 07:59
Opositsioonilise Konservatiivse Rahvaerakonna esimees suursaadik Mart Helme leiab, et sotsiaaldemokraatide pühapäevane otsus jätkata praeguses võimuliidus tähendab stagnatsiooni süvenemist Eestis ning kuhjunud probleemide edasist lahendamatust. 

Helme märgib oma avalduses, et sotside käitumist ei saa pidada poliitiliselt küpseks, kui erakond läheb vastumeelselt koalitsiooni ning hakkab seda kohe esimesest päevast peale kritiseerima.

"Sellele lisandus Ossinovski esimeheks tõusmise järel kaks kuud kestnud väljapressimiskampaania, mis, nagu tänaseks selge on, polnudki midagi enamat, kui sooja õhu võngutamine meedias ja erakonna esimehe egotripp," leiab Helme.

"Tänase otsuse tulemus on, et Ossinovski bluffis ja tema bluff paljastati, sotsid on edaspidi valitsuses koalitsioonikaaslaste jalamatiks, sest kõik teavad, et neil ei jätku põhimõttekindlust oma seisukohtade kaitsmisel endale kindlaks jääda. Ühtlasi on Ossinovski end maha mänginud partei liidrina, kuna lubas asju, millele tal tegelikult polnud katet," lisas EKRE juht.