Seisukoht

Seisukoht | Lihtsalt olulisest (6)

Pavel Ivanov, vecherka.ee peatoimetaja, 30. august 2015, 20:09
Pavel IvanovFoto: Alar Truu
Ühiskond kihiseb, meedia sügeleb, tarbija ootab. Vist nii saaks kirjeldada viimaste kuude olukorda venekeelse meedia maastikul siin Eestis. Vähem kui kuu pärast jõuab eetrisse kauaoodatud ja juba laineid löönud ETV+. 

Suur meediakontsern BMA valmistab ette huvitava filmiprogrammiga kanalit Pervõi+. Mingi teatud selgus on ka Sputniku osas – on selgunud esimesed "kosmonaudid".
Aga nüüd alustab oma tööd venekeelne portaal vecherka.ee. Kui keegi veel mäletab visuaali, siis kirillitsas kirjutati seda nii: «вечёрка». 

Stereotüüpne mõtlemine, et venekeelne inimesel ei ole infot Eestis toimuva kohta, on mõneti ekslik. Päeva jooksul saab ta uudised omas keeles kätte kas raadiost või õhtul telekast. Enamik mitte-eestlasi siiski on kursis olulisemaga. Nihkes on aga see, et tihti ei tea tubli venekeelne inimene teisi tublisid kaasmaalasi ja nende tegusid, mis toovad au ja uhkust venekeelsele kogukonnale. 

Kui laiendada ajakirjanduslikku tegevust ja pakkuda rohkemat kui lihtsalt uudis, siis ehk avardub venekeelse inimese pilt tema ümber toimuvast. Olgu see intervjuu Vene teatri näitlejaga, LasnaIdee tublide aktivistide tegusid kirjeldavad lood või debatt meie diskussioonikultuurist. 

Startiv portaal vecherka.ee pakubki lihtsalt olulist.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee