Eesti uudised

Uudist oluliselt täiendatud kell 16:40

FOTOD: SDE jätkab tänases koalitsioonis  (29)

Õhtuleht.ee, 30. august 2015 14:36
SDE volikogu Foto: Laura Oks
Täna toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu andis pärast põhjalikku arutelu saavutatud kokkuleppele oma heakskiidu ning otsustas, et sotsiaaldemokraadid jätkavad praeguses koalitsioonis.

Üks staažikaid sotsiaaldemokraatide liidreid, europarlamendi liige Marju Lauristin pidas kokkuleppe saavutamist märgilise tähtsusega läbimurdeks Eesti poliitikas. "Tänu sotsiaaldemokraatidele on tänasest päevast koalitsioonilepe elav dokument, mida on võimalik vajadusel muuta ja täiendada," rõhutas Lauristin erakonna esimehele Jevgeni Ossinovskile tunnustust avaldades.

Samal teemal

"On üheselt selge, et uuenev koalitsioonileping on Eestile oluliselt parem, kui see, mis sõlmiti kevadel," kinnitas erakonna esimees Jevgeni Ossinovski, kelle sõnul on täna saavutatud oluline kokkulepe, et õpetajate palgad tõusevad 120%-ni Eesti keskmisest palgast ning selles, et riik toetab täna ja edaspidi Eesti põllumehi kriisisituatsioonis täiendavate vahenditega," sõnastas Ossinovski tuntavad suuremad võidud, mis sotsiaaldemokraadid viimase kuu aja jooksul on saavutanud.

"Meil on olemas kindel kokkulepe Reformierakonna esimehe Taavi Rõivase ja IRLi esimehe Margus Tsahknaga, et riigieelarve strateegia läbirääkimistel tuuakse tulumaksuvaba miinimumi kiirem tõstminek ühe prioriteedina lauale," lisas Ossinovski. "Samuti oleme koalitsioonipartneritega astunud olulise sammu edasi ning leppinud kokku tingimused, mis aitavad kaasa haldusreformi õnnestumisele."

Erakonna volikogus toimunud hääletuse tulemusena toetas SDE jätkamist tänases koalitsioonis 35 volikogu liiget ning vastu oli 25.

Samal teemal

05.09.2015
Mikser: "Selleks, et erakonna esimees saaks tulla valitsusse, pean mina sealt taanduma"
31.08.2015
Mart Helme: sotsid on edaspidi vaid koalitsioonikaaslaste jalamatiks
30.08.2015
Urve Palo astub valitsusest tagasi
29.08.2015
Simson reitingutest: on võimalus moodustada Reformierakonda välistav valitsus