Eesti uudised

Petukahtlustusega Vireeni juht jäi esialgu ametisse (1)

Andres Tohver, 29. august 2015 07:00
MEES JA MASIN: AS Vireeni juhataja Rait Persidski jaoks kujunes mobiilse põleti hankimine Suurbritanniast nii auks kui häbiks. Ehkki masinat esitleti avalikkusele imerelvana võitluses seakatkuga, pole sellest tegelikult kasu olnud.Foto: Jaanus Lensment / Postimees

239 000 euro eest Suurbritanniast ostetud mobiilne põleti ei ole tegelikult kordagi töötsüklit läbinud, kuid veterinaar- ja toiduametile esitati tegemata töö eest sellegipoolest 6000eurone arve.

Riigiettevõtte Vireen juhataja Rait Persidski väitis esialgu, et 31. juulil tuhastati Tartumaal Puhja vallas Rämsi külas 23,2 tonni sigu. Kuna põllumajandusministeeriumil tekkisid kahtlused veterinaar- ja toiduametile esitatud 6000eurose arve õigsuses, algatati AS Vireenis erikontroll. Selgus, et tehnilise rikke tõttu polnud Rämsis mobiilse põletiga seakorjuste hävitamine võimalik. Seakorjused transporditi Vireeni Väike-Maarja tehasesse ja utiliseeriti seal.

"Põleti ei hakanud sellisel kujul tööle, nagu oleks vaja," tunnistas Persidski ka Õhtulehele. "Ma ei tea, palju seal põletati. Need jutud on nii erinevad. Mina kohapeal ei olnud." Persidski mäletamist mööda olevat põletis pärast äpardunud ettevõtmist siiski tuhka sees olnud. Kohapeal Rämsis tegutsesid põletiga kolm inimest. "Need on faktid, mida mina tean. Täna ma ei julge enam mitte midagi väita, mind rünnatakse iga asja pärast, mida ma ütlen."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.09.2015
Arvega vassimine võttis Vireeni juhilt ameti
11.09.2015
Vireeni juht lahkub ametist: valla päästetud laimukampaania ei võimalda mul enam jätkata
25.08.2015
Minister Urmas Kruuse lubas Saaremaale mobiilset seapõletit
19.08.2015
Kas sigade surmaga aeti räpast äri?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee