Õhtuleht.ee 28. august 2015 18:28
AS Tallinna Sadama korruptsiooniskandaal avaneb meile kaitsepolitseiameti nappidest teadetest ja kohtumenetlusest vaid kübehaaval. Seni võib enam-vähem teada vaid seda, et riigile kuuluvas äriühingus on altkäemaksu võetud kahtluse kohaselt pikka aega ja süsteemselt ning tekitatud nõnda suurt rahalist kahju. Riigiprokurör Laura Feldmanise sõnul on tõenäoline, et Ain Kaljuranna puhul võib rääkida sadade tuhandete eurode, Allan Kiili puhul aga isegi miljoniteni küündivast pistisest.

Pole siis ime, et poliitikud – olgu nad siis koalitsioonis või opositsioonis – nõuavad üha häälekamalt, et Reformierakond võtaks AS Tallinna Sadamas toimunu eest poliitilise vastutuse: enamik sadama nõukogu liikmetest on just sellest parteist. Riigikogu keskerakondlasest liige Jaanus Karilaid nõuab riiklikku auditit nii sadamale kui Reformierakonnale endale, sotsiaaldemokraadist ettevõtlusminister Urve Palo ei pelga aga Reformierakonda süüdistades isegi valitsuskabineti kolleegi, majandus- ja taristuminister Kristen Michaliga avalikult tülli minna. Võib arutleda sellegi üle, kas sadama nõukogu tagasiastumine Remo Holsmeri eestvõttel oli vabatahtlik ja andis märku (vähemalt osaliselt) süü ja seega ka vastutuse võtmisest, või on tegu pelgalt katsega end ja erakonda skandaalist võimalikult kiiresti taandada. Või ennetada paratamatut.

Teisalt on selge, et Reformierakonna võimalikust seotusest mahuka korruptsiooniskandaaliga lõikavad kasu nii Keskerakond kui ka sotsid: esimene saab tuld eemale juhtida Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse rahaasjade uurimiselt, teine varjutada Lätis puhkenud hiljutist altkäemaksuskandaali, kus otsapidi sees ka sotside suurrahastaja Oleg Ossinovski.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

Sotsialistlik ümberjaotamine. 30. august 2015 09:38
Esimese Eesti tegelinskite arust just NIIVIISI elu peabki käima. Kui nüüd rahva survel mõnelt korruptandilt kokkuriisutud vara konfiskeeritaks ja sinna paigutataks, kuhu seda tegelikult hädasti vaja on, leidub kohe tulihingelisi ERAOMANDI kaitsjaid, kes karjuvad või hääle kähedaks, et AUSATELE TEGIJATELE tehakse liiga ja kommunistid jagavad varasid ümber.
Juurika Jorss 29. august 2015 16:18
Midagi taolist võiski ju oodata. Tuletage meelde varasemaid EE artikleid- kuidas minister Kranich Seli perele raiutud metsade asemele tuhandeid ha-sid uusi metsi vahetas- EE-s lausa nimede ja suuruste kaupa; kuidas Seli keset Karula LK-ala 4 ha järveäärset põlismetsa maha võttis, ja Seli LK-inspektoriga kohtudes kaks KAPO ametnikku ihukaitsjateks kaasa võttis, seepeale inspektor kokutas raadios, et see mets on õuemaa ja metsaseadus õuemaal ei kehti.(kuigi- kuidas on võimalik kirjutada 4 ha metsa LK-alal õuemaaks???) Nii et küsimus demokraatiast ja võimumeeste õigustest Eestis jääb....
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS