Eesti uudised

Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer: ametisse tuleb nimetada uus nõukogu (4)

Õhtuleht.ee, 28. august 2015 11:04
Remo Holsmer Foto: TAIRO LUTTER
Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer tegi ettepaneku nimetada ametisse uus nõukogu.

"Poolteist aastat tagasi Tallinna Sadama nõukogu esimehe kohuseid täitma asudes oli pea võimatu ette näha üleeile alanud sündmusi seoses esitatud kahtlustusega ettevõtte juhatuse liikmetele.

Samal teemal

Teadaolevalt ei ole Kaitsepolitseiametil ühtegi pretensiooni Tallinna Sadama nõukogu liikmetele ja ükski nõukogu liige ei ole seotud kahtlustustega. Ka Kaitsepolitseiameti esindaja ütles eilsel kohtumisel, et nõukogu liikmetel ei olnud võimalik altkäemaksu kui peitkuritegu avastada, see võimekus on vastavatel jälitusasutustel.

Samas on selge, et Tallinna Sadama juhatuse liikmetele esitatud kahtlustused on äärmiselt tõsised ja kahjustavad ettevõtte mainet. Korruptsioonil ei tohi olla kohta Tallinna Sadamas ega üheski teises riigile kuuluvas äriühingus," selgitas Holsmer oma avalduses.

Holsmeri sõnul on nõukogu esmane ülesanne sellises olukorras tagada Tallinna Sadama töö jätkumine.

"Nimetasime eile ametisse uue juhatuse, kelle ülesanne on üle vaadata sõlmitud lepingud ja nende täitmisega seotud asjaolud. Ettevõtte peab tagama võetud kohustuste täitmise, sealhulgas uute parvlaevade tähtajaks valmimise. Samuti kuulutame lähiajal välja avaliku konkursi uue juhtkonna leidmiseks.

Teen ettepaneku üldkoosolekule nimetada tervikuna ametisse uus nõukogu. Pean mõistlikuks, et uue juhatuse valib konkursi tulemusel välja juba uus nõukogu koosseis. Kuni nõukogu koosseisu vahetumiseni täidame oma ülesandeid, tagame kohustuste tähtajas püsimise ning uurimisest tulenevate küsimuste lahendamise.

Tänan kõiki Tallinna Sadama töötajaid, nõukogu liikmeid, ministreid, ministeeriumi töötajaid ja partnereid koostöö eest," lõpetas Holsmer oma avalduse.

Samal teemal

03.09.2015
Tallinna Sadama nõukogu otsib uut juhatust, kandidaadid peavad läbima julgeolekukontrolli
01.09.2015
Mustvee ekslinnapea omastamise tõttu kohtus
29.08.2015
Jüri Mõis Tallinna Sadamast: sa saad seal ametis olla vaid siis, kui poliitikutele meeldid
29.08.2015
Kes oli Tallinna sadama altkäemaksuskeemide autor? Parvlaevahanke puhul kahtlustatakse altkäemaksu võtmises ainult Allan Kiili