Sport TV

JALGPALLISTUUDIO | Eesti naiste jalgpallikoondis sihib järjekordset Balti turniiri võitu 

Mart Treial | Video: Teet Malsroos, 28. august 2015, 12:10
Foto: Teet Malsroos
Tänasest pühapäevani toimub Tallinnas jalgpalli naiste Balti turniir, mida Eesti naiskond juba aastaid valitsenud - eelmisest seitsmest võistlusest on koguni kuus lõppenud Eesti võiduga.

Õhtuleht näitab otseülekandes nii tänast Eesti - Läti (algus 18.00) kui ka pühapäevast Eesti - Leedu (algus 16.00) kohtumist. Et spordisõbrad õigele lainepikkusele sättida, tegime asjaosalistega ka Balti turniiri eel juttu.

Samal teemal

Peatreeneri Keith Boanase intervjuu tõlge:

Kolmapäeval potsatas ajakirjanike postkasti huvitav teade, et meie legendaarne ründaja Anastassia Morkovkina naaseb koondisesse. Kuidas Te teda tagasi meelitasite?

Me oleme sellest üle kahe aasta rääkinud, sest ta vajas veel vaid ühte koondisemängu, et teenida hõbemärk. Kui Kaire Palmaru sama autasu teenis, märkasime, et Nastja vajas vaid üht mängu. Aga ta oli veendunud, et on koondisekarjääri lõpetanud. Ta lõpetas karjääri perekondlikel põhjustel.

Ta puikles pikka aega vastu, sest ta kartis, et mõni teine koondislane ei vaata sellele hästi. Ma veensin teda, et mängijad austavad teda ja et ta väärib seda hõbemärki. Ütlesin talle, et sa pead tulema ja mängima. Pika jutuajamise peale ta nõustus. Olen väga rõõmus selle üle.

Kas arvestate temaga ka valikmängudes?

Ei-ei! See pole plaan. See on tema valik. Ta on sellises eas ja karjäärifaasis, kus ta ei taha koondisega arvestada. Kui ta mulle vastupidist ütleks, siis kindlasti mõtleksin selle peale. Ma ei välista midagi. Aga nii palju kui ma tean, siis see pole tal plaanis.

Oleme viimasest seitsmest Balti turniirist võitnud kuus. Kas Läti ja Leedu omavad üldse mingit võiduvõimalust nüüd, kui meil on taas Morkovkina?

Arvatavasti mängib ta ainult Läti vastu. Ma tean, et nende treenerid austavad teda väga. Morkovkina koduklubi Pärnu JK ja nende riikide vahel on tihedad sidemed, sest nad mängivad regulaarselt omavahel hooajaeelseid sõprusmänge. Ta ohustas alati vastaste väravat, kui ta mängis. Meil on ka teisi mängijaid, kellele peame nüüd lootma.

Nagu ma varem ütlesin, Läti ja Leedu täiskasvanute koondised näevad meid sihtmärgina. Noorte tasemel on alati 50-50. Tundub, et nad arenevad noorte tasemel meist paremini, aga täiskasvanutes on meil õnnestunud tippu jääda.

Neile meeldiks väga meid võita. See on auasi! Meie võitmine on nende jaoks sama, mis meie jaoks Soome või Rootsi alistamine. Seepärast peame olema ettevaatlikud ja mitte lootma kingitustele.

On mul õigus, et Balti turniiri mängud on ettevalmistuseks septembrikuistele valikmängudele?

Kui palju me Getter Laari, Signy Aarnat ja Pille Raadikut igatseme?

Muidugi me igatseme neid mängijaid. Signy Aarna võtab Nastjalt üle väravaküti rolli, Pille on meie parim keskkaitsja ja Prantsusmaal mängiv Getter kogenuim väravavaht. Aga samas on meil praegu aegade tihedaima sisekonkurentsiga koondis.

Olnuks hea, kui nad oleks siin. See ei tähenda, et ma ei vanegeraks koosseisuga, teeksin seda ikka, sest tahan kõiki näha mängimas. Asi pole niivõrd mängulises puudumises, kuivõrd mulle meeldib, kui kogu tiim on koos, sest see arendab kambavaimu.

Millist mängu Te soovite meie koondiselt Balti turniiril näha?

Lihtsaim vastus on, et enesekindlat mängu. Mõnel mängijal on olnud raske hooaeg, seega atahan, et nad lihstalt mängiks koos hästi ja naudiksid mängu. Meile meeldib ründavat söödumängu mängida.

Loomulikult teame, et ühes septembrikusies mängus peame palju kaitsetööd tegema. Aga ma ei taha sellele siin rõhku panna. Saame seda teha treeningutel. Neis kahes mängus soovin, et nad naudiksid võimalust ja näitaksid loovat mängu.

Meie esimene vastane on Läti, iseloomustage palun seda koondist.

Ma rääkisin nende treeneriga. Ta arvab, et tal on viiamste aastae parim koosseis. Kuigi nad ei pääsenud edasi, mängisid nad treeneri arvates valikmängudes väga hästi. Neil on noor tiim. Nad mängivad Leeduga sarnast jalgpalli. Tavaliselt mängivad nad 4-4-2 formatsioonis. Nad ei peksa ainult pikka ette, vaid proovivad söötu lükata.

Leedul on see aasta paar kiiret mängijat, mistõttu nad mängivad ilmselt rohkem pikka palli. Olen vaadanud tänavu paari Läti mängu ning arvan, et nad tahavad palliga mängida. Nad on kindlasti arenenud.

Lõpetuseks, kes võidab turniiri?

Pean ütlema, et meie! Ma poleks siin, kui arvaks, et me ei võida. Eeldan, et meie mängijad teevad sammu edasi. Kui mängime oma võimetekohaselt, peaksime turniiri võitma. Mis sest, et meil on tähtsaid puudujaid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;