Eesti uudised

Mustlastehirmus valgalased kardavad õhtuti linnas liikuda

Arvo Uustalu, 28. august 2015 07:00

57 KOMMENTAARI

v
Valgalane/ 5. september 2015 12:57
Olen ise valgast ja ütleks et ei julge isegi kambaga võru tänaval kõndida sest isegi kui saame paarist mustlasest jagu siis tulevad 20 mustlast järgmisel päeval ukse taha.
w
wey/ 3. september 2015 21:30
Tere , esiteks olen ise mustlane , tahaks oelda paar sona ja oelda natukene lugetud kommentaridest , esiteks mul on vaga habi nende eest kes kaituvad nii sigade moodi , minu pere on eestis sundinud ja oleme terve elu elanud meie armsas linnas , koik mis valgas juhtub siin on nende parast kes siia sisse on kolind ,liiga palju vooraid mustlasi, siin ainult moned peret kes on siin terve elu elanud ja selliseid asju pole kunagi olnud.. vaga habi nende eest ..ja uks asi veel inimesed arge olge nii kurjad , ei saa suudistada koiki mustlasi , koik ei ole sellised metsloomad nagu nemad , ka teie rahvuses leidud vagistajaid ja pettureid ja igasuguseid.. varsti tulevad pagulased ka juurde mis siis saab ?
i
inc./ 30. august 2015 00:07
Teate mis ma ütlen? Olen ise mustlane valgast alustame sellest... aga jah, need mustlased kes kn elanud juba pikemat aega valgas, nendega pole ühtegi probleemi tekkind selles suhtes. Estiteka pole vaja kohe kõiki mustlasi süüdistama. See on sama kuk mingi üks eestlane või venelane seda teeks kohe süüdistaks kõiki eestlasi või venelasi? Ja kus juures kohalikud valga mustlased on kaa paanikas juhtumi pärast ja lubati üles otsida seda inimest ja temal see nii kergelt mööda ei lähe! Aga jah, mõelge sellele! ;)
m
Mees/ 29. august 2015 14:53
Tänapäeval politsei oma tööd ei tee, sest on igasuguseid rumalaid seaduseid, mis kaitsevad kriminaale ja toleraste ja lilleinimesi, kes näevad ka igas kurjategijas "hea südamega inimest". Vanasti sai vägistaja, pervert või mõni muu kriminaal terve küla käest korraliku koslepi, pandi avaliku häbiposti külge ja siis pandi ka kinni. Aga kui ma peaksin tänapäeval seda vägistajat näpuotsagagi puutuma, siis olen mina see, kes maksab kohtutäituritele suuri summasid ja vb ka kinni läheb. Tulemuseks ongi see, et kriminaalide elu on nagu moos ja korralikud inimesed elavad hirmus.
o
Olesya/ 29. august 2015 09:12
Olen ise mustlane ja mul on väga häbi seda lugeda! Jah ma olen nõus , et sihukesed sead kes saavad vägistusega hakkama peavad saama oma karistuse,vaatamata sa oled rom või eestlane või venelane!Igas rahvuses enda miinuseid ja teie eesti miinuseid on vanglas rohkem! Ma tahan öelda seda ,et meie eestis elavad romad seda ei tee!! Need on ränd mustlased euroopast!Väga kurb , et kohe jääb terve rahvusest sihuke mulje..Aga inimesed palun vähem diskrimineerimist,vaadake palun enda negatiivi ka, keegi ei ütle ,et umbes jah vägistage romad see on õige! EI Meie romade seas vägistamine on tegelikult väga suur kurjategu, mille eest romad selle inimesega enam ei suhtle ja ajavad enda roma seldskonnast välja! Meil on endal häbi sihukeste pärast! Inimesed olge sõbralikumad,soovides kõige paremad!!!
t
T.Mets/ 28. august 2015 22:40
Kui juba praegu üks seltskond mustlasi ajab valgalastele hirmu nahka, siis mida te teete siis,kui siin saab olema juba üsna pea ports elukaid Aasiast--Aafrikast.
t
Tõuske mehed (kui on mõni)/ 28. august 2015 21:46
Mida te eided vingute siin- koguge julgus kokku ja hakake koos lätlaste ja venelastega vastu!
Krt küll, KELLE KODU see on ja KES peab KELLE reeglitega, seadustega arvestama!
Patrull polegi paha mõte ja politsei memmedel ka raske midagi selle vastu välja mõelda (naabrivalve piirkond ja rahva algatus).
w
watefakk/ 28. august 2015 17:27
s
28. august 2015 17:50
see on Banaania ISISE tulevane kodu.

k
Kapral Aadu/ 28. august 2015 15:44
Inimkond valis endale musta, räpase ja kohutava rassi enda üle valitsema- nautigu nüüd seda imelist elu, mina enam oma nina vahele ei topi.
v
veteran/ 28. august 2015 15:39
Pereisad peaksid ikka ise neid raipeid tasapisi ära koristama, miskipärast viimastel kümnenditel on neid mustlasi hirmvähe hävitatud.
a
ats/ 29. august 2015 04:17
kuidas hävitstud ? tapetud we nagu loomi , mõtle vähe kuidas end väljendad sõjamees . olen lapsepõlves nendega kakelnud , küll ja küll aga mis ajast neid hävitatud on?
a
28. august 2015 15:07
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
rassist/ 28. august 2015 17:32
Noh aga hakka peale siis.
k
Karla/ 28. august 2015 14:14
Valgas puudub teistele linnadele omane ööelu. Juba peale kella 19-t on linn praktiliselt inimtühi. Siiski saab Valgas hilisõhtul liikuda isikliku autoga. Ühtegi liinibussi ei tule jaamast näiteks rongide saabumise ajal. Kõige hullemad on töötud narkomaanid, ka Läti poole pealt. Politsei, kiirabi on selles mõtte olematu, et helistamine käib läbi vist Tartu ja nad ei mõista , et kiirabi auto või politseimaja asub abivajajast 20 meetri kauguse. Meeletu seletamine võtab aega jne. Kas linnaisad üldse mõtlevad...
k
karu/ 28. august 2015 13:59
tänapäeval mustlast mustlaseks nimetada on rassistlik..Roma peab ütlema ..
v
võitlused on ees/ 28. august 2015 13:15
Iseloom karastub tegudes !
Arvestades raskete aegade tulekut ja punaste lauspropagandat, tuleb ise enda eest seisma hakata.
Tänavavõitlustes karastuvad võitlejad kes punaste poolt läbiviidavale immigratsioniterrorile vastu suudavad seista.
p
parasiidid läbi aegade/ 28. august 2015 12:50
on nad uued või vanad, migrandid või muidu jooksus kaabakad, mustlased või muud mustad, aga tööl pole nad iial käinud ja kindlasti ei lähe ka järgmise paari sajandi jooksugi mitte !
j
jüri/ 28. august 2015 12:21
Jälle on tehtud mitte millestki suur probleem.
t
TO JÜRI/ 28. august 2015 13:10
Tühjast?? Te kõik siin vingute, kui eestisse tuleb 200 pagulast juurde. Eelmine aasta toodi väiksesse VALKA 200 mustlast juurde. Eurorahadega elavad priilt ja saavad muid toetusi. Tööl ei käi ja elatist teenivad vargustega. Juba 5 aastased käivad poes vargil. Paar nädalavahetust tagasi lubasid kamp mustikaid kohalikus ööklubis pidulised ära tappa. Tol samal ööl üritasid samad värdjad ka mu tuttavat vägistada. Õnneks olid jalad väledad. Samamoodi olid 3 mustlast. Politseisse pole ka mõtet kaevata. Nad vaid laiutavad käsi ja ütlevad, et neil pole midagi teha.
j
jüri/ 28. august 2015 14:07
Mis sa tühja lorad. Sinu allikaks on ju NSR (naised saunas rääkisid )
t
to jüri/ 28. august 2015 15:38
Kuule torujüri sinu allikaks on imeväike aju.

j
Jänks/ 28. august 2015 12:00
Ma ei ole Valgas ammu käinud, ega neid nn. mustlasi näinud, kuid mul on tunne, et tegemist ei ole mustlasrahvusega vaid Lähis-Idast saabunud illegaalsete immigrantidega, kes on sinna elama majutatud. Mustlasi on kogu aeg Eestis olnud, mustlaste poolt on ka üksikuid raskemaid kuritegusid korda saadetud, varastamisest ja petmisest ei tasu muidugi rääkidagi, see on nende kultuur ja tava, kuid sellist asja ei ole kunagi olnud, et mustlaste pärast ei julge inimesed enam tänavatel liikuda. Kuna rahva vastuseis pagulastele on ka poliitikutele ning ametnikele teada, siis on ju väga mugav tembeldada Lähis-Idast ja Afganistanist saabunud pagulased mustlasteks kuna oma välimuselt on nad sarnased. Ma olen näinud kahtlase välimusega neegreid ja moslemeid Tartus, kuid ma ei tea Tartus ega Tartu lähistel mitte ühtegi pagulaste varjupaika olevat, kuid Valgast bussiga Tartu ei ole pikk maa ning nad võivadki vabalt Valgast tulla.
Nii kaua kui ei ole neid nn. mustlasi oma silmaga saanud ei saa ka midagi absoluutse tõe pähe väita, kuid kahtlus on, sest pagulaste agressiivse rünnaku alla olen isegi sattunud ja kohe esimesel korral kui nendega kokku puutusin.
r
realist/ 28. august 2015 20:53
Kullake, mine tutvu Tsehhi, Bulgaaria, Slovakkia jne mustlastega. Meie omad on kukupaid sealse miljonitesse ulatuva seltskonna kõrval, kus kriminaalsed gängid on tavalised. Kõnealused kurjamid on arvatavasti Valka Läti kaudu sisse rännanud.
a
A.H./ 28. august 2015 11:47
Aadu aegu oli ikka vastupidi: mustlased olid need kes ei julgenud ringi liikuda. Ja seda mitte ainult õhtu vaid ka päevasel ajal.
n
nii/ 28. august 2015 14:58
Aadu oleks ka selle jama Lähi -Idas ilusti lõpetanud.
x
xcgfb/ 28. august 2015 16:40
Nüüd siis Valgas valitseb Roma Aadu?
o
oh jah/ 28. august 2015 10:31
Arvestades mmigrantide arvu kasvu, tuleks karmistada seadusi. See, et täiskasvanu võib seksiga alaealisega (alates 14) on igal juhul vale. See piir võiks olla siiski 16. Kui noored omavahel lollusi teevad on iseasi aga täiskasvanu peaks siiski aru saama, et alaealine ei ole seksiobjekt.
Tuleb arvestada, et islami maailmas on lastega abielud siiski veel tavaine nähtus. Mõnes piirkonnas peetakse ka 9 aastast juba naiseks, sest sel ajal on nende tüdrukutel tavaliselt juba mens.
Lisaks veel suhtumine, et uskmatuid naisi (kes ei ole üleni kaetud) võib kohelda kui hoori, on probleem. Me ei tohi langeda Rootsi jt leebete riikide tasemele.
Lisaks võiks ühe assüülitaotluse heakskiitmise eeltingimuseks olla eksami sooritamine kultuuri ja seaduste teemal. Ei midagi keerulist, kuid põhitõed peavad selgeks saama. Peab ikkagi arvestama, et inimesed tulevad hoopis teise maailmavaate, usu ja kultuuriga riikidest.
Igal juhul tuleks tuleks teiste riikide vigades õppida ning astuda meie naiste ja laste kaitsmiseks vajalikke samme. Üheks karistuseks võiks olla riigist väljasaatmine, seda kardetakse kõiige rohkem. Tuleb olla valmis ka nn gang rape nähtusteks. Internetist leiab antud teemadel piisavalt andmeid, sh statistikat. Kindlasti ei tohiks me minna seda teed, et need, kes julgevad probleemi tõstatada, on rassistid. Sõnumitoojat ei tohi nö tappa - tegeleda tuleb probleemi põhjustega.
Mõned viited:
https://www.youtube.com/watch?v=xoiCYwoJKrE
https://www.youtube.com/watch?v=a4e1_IIHzu4
v
veel veidi antud teemal/ 28. august 2015 11:07
Ma näen tõsise probleemina seda, et mingi põhjusel on eurooplased (ka eestlased) hakanud häbenema oma tugevusi - väärtusi, mis on aidanud säilida meie keelel ja kultuuril. Liiga palju tehakse järeleandmisi "rassismi" hirmus. Nn pimesi üksnes võõra sallimine (tahtmata haiget teha võõrastele, tehakse omadele) ja läbimõtlemata illegaalne massiline immigratsioon, samal ajal kui politsei jm organite jõudlus on drastiliselt vähenenud ning tahetakse inimeste suid kinni panna, ei too midagi head. reform - kui te vägisi kavatsete eestit muuta, siis hakake kavandama ka ohtusid maandavaid meetmeid. Olgem vähemalt karmid - kui tahate siin elada, siis peate austama meie seadusi, kultuuri ja inimesi. Mitte meie ei pea muutuma, vaid nemad kohanema.
Õnneks on sarnaselt mõtlevaid inimesi ka mujal:
https://www.youtube.com/watch?v=P8aLKcnvq_8
k
Kahjuks/ 28. august 2015 15:39
Kahjuks paljudel eestlastel ei ole veel aimu, mis meid ees ootab. Teemad, millega me peame tulevikus kokku puutuma, on lausa uskumatud. Antud näide on küll teemast mööda, aga kas te usute, et tulevikus võib sarnane diskussioon tekkida Tartu Ülikooli või TTÜ ümber. Me räägime praegu lõimumisest, kuid kuulake moslemist meeste arvamist naiste ja meeste eraldamisest ülikoolis. Nii on paljude teemadega, alati on neid, kes tõlgendavad koraani äärmuslikumalt ning ei tahavad muuta keskkonda, millesse on neid vastu võetud. Neil on ka oma advokaadid, juristid, poliitikud, erakonnad jne - tõesti loodan, et eestist ei saa poliitkorrektsuse ohver. https://www.youtube.com/watch?v=_KZE7_VBaP8
o
oulus tehti/ 28. august 2015 15:51
rahvapatrull jah nii on poliis on muidugi pagulaste poolt
h
hoopis julge utleb olla/ 28. august 2015 09:57
käige õhtuti linnatänavatel patrullimas ja sellega turvalisust tagamas - rahvas peab ise oma turvalisuse tagama ja koostööd tegema. Leppige kokku graafikud ja käepaelad peale ning kord majja!
v
võib ka nii/ 28. august 2015 10:36
siia tulevad ISISe sõbrad aitavad välja ja veel riigis uuesti korra uueks luua.
l
loomulikult kuueteistaastane/ 28. august 2015 09:50
on ahvatlev saak sisserännanule.Kui pabulad Valga üle asustavad,pole enam kuhugi minna,sest selleks ajaks mustab juba kogu eesti ja euroopa samuti.
Masendav tulevik.
h
HS./ 28. august 2015 09:48
Eestis on mustlased looduskaitse all ja neile liiga teha ei tohi.
J
???/ 28. august 2015 09:25
Ja kui mutlastele igasugused mustad kah veel juurde tulevad? Siis ei julge enam päevalgi vällja minna.
k
Kõlakas/ 28. august 2015 09:24
Räägitakse, linna volikogu liige on oma majja hulgi sissekirjutanud mustlasi. Ikka teenimise eesmärgil, sest mustlastel raha vähe ja ärimees saab linnalt kalli üüri sisse nõuda. Üldiselt kuuldub, et mustlased on ennast sisse möllinud mitmes riigis eri nimede all ja korjavad igaltpoolt andamit. Töötuabirahad muidugi ka...

k
katariina/ 28. august 2015 08:10
hoidku selle eest, et sissetulijate peale kaevata, saad ise mingi karistuse kaela. nulltolerants. ahistad multikultit ja mitmekesisust. tahame ju kultuurilist mitmekesisust. vbl on nende tavaks vagistada vooraid tytarlapsi tanaval. ning, et neid mitte ahistada, peavad nad seda saama? meedias oli mingi moslemispetsi artikkel, et moslemi usus on lubatud moslemi usu valiseid vagistada. kas see vastab toele? sellisel juhul peaksid euroopa liitu tulnud moslemid esmalt oma usust lahti ytlema, sest selline usk ei ole ju normaalne...
t
to katariina/ 28. august 2015 09:31
Kui vähemuse peale kaebad, siis oled kas rassist või vaenuõhutaja. Muuseas. Islamiteoreetikud kinnitasid juba ammu, et uskumatut võib mitte ainult vägistada, vaid ka petta, varastada. röövida või tappa, sest Allahile on see meelepärane, et uskumatu ei olegi inimene. Kõik, mis on uskumatute oma kingin Allah oma poegadele, muudkui mine ja võta.
m
multikulti tolerast/ 28. august 2015 11:08
Einevaid traditsioone peab austama. Mei epool on au sees selline traditsioon, et sellised "mustlased" tõstetakse aukohale teistest kõrgemale ja riputatakse laternaposti otsa rahvale rõõmuks.
Paluks austada !
r
28. august 2015 08:06
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Jumal kyll/ 28. august 2015 08:45
Mitte romud ega romid, vaid romad!
t
to 8:45-----Jumal küll kirjutatakse/ 28. august 2015 10:44
Ja romasid pole ka eestlaste jaoks olemas. Romud kirjutasin sellepärast, et näen pidevalt ka üksikuid mustlasnaisi oma kodulinnas kaaskodanikke tülitamas. Vanad mustlaseided ongi nagu romud. Täna hommikulgi tüütas 1 mind sularahautomaadi juures, anna 5 eurot. Kohalik. Tal vaja vot sinna apteeki minna. Ütlesin, et aga apteek on ju kinni. Siis hakkas needma, küll mul on elus kõik pahasti ja aina hullemaks läheb.
Olen ka elus 1x mustlaste piiramissrõngas olnud, tahtsid mulle midagi müüa, toimus agressiivne psühholoogiline mõjutamine, järsku oli terve mustlasparv ümber minu. Toimus see Pihkva turu ühes kaugemas nurgas, karjusin na pomostsh, kohe venkud kohal ja romudele kitlit andmas, kohalikud venkud tundsid ka mind, endal õnnestus ühele lõuga sõita ja teisele jalga taha panna.
l
luuletaja/ 29. august 2015 17:08
Et siis mida? Venkud tulid sulle appi, aga sul "õnnestus ühele lõuga sõita ja teisele j a l g a taha panna". Tänutäheks või?
p
Prokuratuur/ 28. august 2015 08:05
selitame, uurime, molutame....
jajah, kiiret pole, sest kui ohver tapetakse, pole enam kiiret ja probleem kaob.
v
Vahur/ 28. august 2015 08:00
Abi oleks Kaitseliidu patrullidest ja murjanite väljasaatmisest!
Valga on niigi mustlaspealinnaks muutunud!
P
????/ 28. august 2015 08:19
Patrullid peaks olema ikka politsei mure aga oravad on selle organisatsiooni kokku kuivatanud, et lisaraha immigrantide sissetoomiseks hoida.....
n
No/ 28. august 2015 07:56
Nagu näha ei tule linnale keegi appi......aga mis edasi saab kui tuleb palju rohkem vōōraid ja hoopis teisest kultuurist kes siis meile appi tuleb....... Tundub et ei keegi, vaadake ise kuidas hakkama saate, hirm tuleb peale......
k
katariina/ 28. august 2015 08:38
ega siis saksa rahvas nalja parast nende keksusi polema pane. sest merkel ignoreerib oma rahva protesti ja vagisi sunnib peale seda needust. mida peab rahvas tegema kui riik ignoreerib enda rahvast ja kaitseb sissetungijaid? rahvas on aetud meeleheitele
i
iks/ 28. august 2015 14:48
Miks sa kedagi appi palud? Nüüd tuleb ise hakkama saada, ajad on hullud ja hullemaks lähevad.
m
MGM/ 28. august 2015 07:36
Võtku Valgalased endid kokku, ja ajagu mustlased minema. Ilus linn ju. Aga kui elanikud oma linna hoidmisega hakkama ei saa...
m
28. august 2015 08:13
Mida sa siin kaitsed, kui mõni linnavolikoguliige on nõus lausa 5000 pabulast lisaks mustikatele kahel käel vastu võtma, et kunagine linnaelanike arv taastuks :(
k
katariina/ 28. august 2015 08:40
pabulast...hahaha. vaga hea sona. meedias kiputakse igasugu sissetikkujate nimede vastu tundlik olema ja postitusi tsenseerima. ei tea, kas pabulane sobib neile, saaks laialdaselt kasutada:D
m
MK/ 28. august 2015 09:39
see oli vist Ivar Unt- las siis võtab need 5000 pagulast enda ulualla elama
j
Ja miks sina lollpea / 28. august 2015 12:28
võrdled maitsvaid ja tervislikke eesti metsamarju mingi musta rahvarämpsuga?
k
28. august 2015 13:36
Kõik sissetungijad on nagu prussakad, aga see eest väga "hella hingega", ei teagi kohe kuidas ühte või teist nimetada tohib :P
m
mustlased/ 28. august 2015 07:35
j
Jaanus/ 28. august 2015 07:32
Igasuguseid ōhtusi liikumisi tulebki piirata ja ōine liikumine tuleb hoopis āra keelata . Aus inimene magab ōōsel .
s
28. august 2015 07:40
See kes kirikus käib, see pole aus, küll aga pead ausaks mustlasi või olid need hoopis pagulsed! Mina Jaanus mõttemalliga ei ole nõus.