Eesti uudised

Eesti Post teab, kuidas kulusid kärpida – postkontorid kinni, teenused toidupoodi

Karoliina Vasli, 28. august 2015 07:00

22 KOMMENTAARI

m
maakas/ 2. september 2015 09:58
mõtetu ettevõte,kes oma tegevuse alati kuhugi telegeerib
m
maakas/ 2. september 2015 09:56
Pole meil ei poodi,postkontorit ega apteeki,kõik on suletud.Eesti posti võiks ka sulgeda.Milleks see etevõte eksisteerib?Ei näe vajadust.Lihtsalt üks rikastuv ettevõte.Tean kui oli postipunkt külamajas ja iga jumala päev avatud ja postipunktile maksis Eesti post 44 eurot kuus.Külamajal polnud võimalik sellise raha eest pp käigus hoida.Mõtetu ettevõte see EESTI POST.
h
heh/ 28. august 2015 16:24
Marru ajab see süsteem, et kui tellid paki asulasse, kus on postipunkt, siis tuleb iga jumala kord su pakk mitte postipunkti, vaid 10 km kaugusele postkontorisse. Ja siis pead absoluutselt iga kord helistama Tallinna ja paluma, et su pakk postkontorist postipunkti ümber suunataks, justkui Omnivas ei osataks aadresse lugeda ega teataks, kus nende postipunktid asuvad. Ja ei maksa siinkohal hakata rääkima, et Omnival on tasuline teenus paki automaatseks ümbersuunamiseks postipunkti - proovisime selle juba ära. Teenus on täpselt sama, mis enne, lihtsalt saad oma lõbuks seitset euri poolaasta eest maksta. Ei mingeid lubatud ümbersuunamisi ega sms-teavitust. Pakid tulevad endistviisi postkontorisse ja hea, kui üleüldse mingi teade saadetakse. Viimase aasta sees on ka juhtunud, et pakk seisab postipunktis kuu aega ja kui ise ei taipa küsimas käia, siis saadetakse lõpuks tagasi.
o
oi väga kasumlik/ 28. august 2015 15:09
ning oma esinduskontoris HM keldrist on nad pastakad kokku korjanud, nii on ju palju parem tulla kulleripaki järgmi, mille muud logisitkud kätte toovad, ootad järjekorra ära ja alles siis saad pastaka, et see nende alatine "nurjunud kättetoimetamise" paber ära täita. hea et nad reklaame ikka saavad postkastidesse laiali veetud
l
lobasuuliisu/ 28. august 2015 13:29
pakkide kätte toimetamiseks võiks kasutada droone- ja ka kirjade
m
merel/ 28. august 2015 12:30
Juba ees mainitud Norra,kasutab sama süsteemi.Pean tunnistama,et väga mugav süsteem.Siin ei kujutaks ettegi,et peaks veel kuskile posti pärast kolistama.Arvan,et muudatustega leppida on raske,kuid see pole nüüd asi,mille pärast üldse viriseda :D
o
omnivoor/ 28. august 2015 11:14
tööd teha ei ole proovinud? äkki see mõjuks ka kuidagi positiivselt firma sissetulekutele. Kuidas muidu on võimalik,etHollandist,Saksast jõuab pakk Tallinna nagu lipsti aga sealt edasi ei kuidagi.
e
evelin/ 28. august 2015 11:06
Soomes ka postikohad toiupoes ja väga mugav on nii, ma ei sa aru mida te virisete nii tühise asja pärast.

e
elanik maalt/ 28. august 2015 11:03
Kaupluses saad postiteenuse eest maksta ainult sularahas,aga kust kohast see maainimene selle sularaha võtab.Automaati pole.Selleks peab sõitma mitmeid km.et sularaha võtta.
k
kurb/ 28. august 2015 11:01
Eesti post on kahtlemate eesti absoluutselt kõige kliendivaenulikum ettevõte. Üdini ebamugav igast otsast. Seda enam, et see ettevõte kuulub riigile, ehk siis meie kõik kodanikena oleme selle ettevõtte omanikud...
Ma ei tea, milline on see võlukepp, mis selle ettevõtte taas normaalseks muudaks...
m
Muri/ 28. august 2015 10:53
Kui praegusaja toidupoest saab muuhulgas osta ka aluspesu ja saapaid, siis mis selles imelikku on kui samas ka oma postiasjad ära õiendad. Norras on väiksemates kohtades tasapisi enamus postkontoreid juba toidupoodidesse kolinud, kas oleme Norrast rikkamad, et võime endile lubada luksust eraldi postkontorihooneid omada? Täiesti tavapärane on, et kui Norras varahommikul poodi lähed, on poes ainult üks kassapidaja. Ostad oma ostud ära ja suundute koos sellesama kassapidajaga postkontori osasse, kus ta ka pakke väljastab ja muud postitööd teeb.
a
Annika/ 28. august 2015 10:37
huvitav palju müüja siis palgalisa saab,et üks töö juures.Vastus mitte midagi usun.
m
Maimu/ 28. august 2015 10:31
Norras on samuti postkontorid toidupoes
j
ja/ 28. august 2015 09:59
kui nüüd keegi arvab, et maapoodnikud teenivad õudselt selle teenuse pealt, siis nii see ei ole. Maapoodnik teeb seda pigem kogukonna heaks, sest ka tema on üks kogukonnast. Omniva poolt pakutav raha on ikka imepisike. Ja uskumatu, aga tõsi - maal ei ole tõesti pakuautomaate. Lähim on reeglina linnas ja tavaliselt jääb sinna ikka miski 20-30 km. Nii, et ei virise, aga selline on elu. Ja järgnevat "laksakat" ennetades - ei, ma ei hakka seepärast linna kolima, et pakk lihtsalt ja ajaga kaasas käies kätte saada. Ma lihtsalt ei telli. Mõningane ümbriku-kaardi-margi varu on ikka kodus olemas, ajalehte saab tellida ka koju saadetud arve alusel. Aga muidugi, hea, et needki võimalused veel on, sest muidu jääksid mõnel maainimesel arved hoopis tasutama - ei ole kõik internetiinimesed ja ei saa neiks kunagi ja pole ka kõigil maainimestel alati last lähedal, kes tuleks ja aitaks.
p
Peaasi..../ 28. august 2015 09:32
...et Eesti Posti juhid oma tuhanded igakuiselt kätte saavad! See ju kõige olulisem. Rahvas vaadaku ise, kuidas hakkama saab.
m
Marko/ 28. august 2015 09:28
Soomes on samuti toidupoed postipakkide saatmis- ja väljastuspunktiks.
Väga mugav, sest need on üldjuhul lähemal kui postkontor.
q
Qwert/ 28. august 2015 09:36
See on ainult siis kui see on toidupoele või bensiinijaamale kasulik. Muidu mitte.

r
Ristikas/ 28. august 2015 09:17
Minu jaoks on nüüdne variant parem, sest saan oma paki ikka kätte ka. Endine postkontor oli ju avatud ainult tööpäeviti ja avati siis kui ma olin juba tööle läinud ja suleti, kui ma polnud veel töölt koju jõudnud. Nii et, üsna mõttetu oli ja ei saanudki aru, kellele see asutus oli mõeldud kui tööinimene sinna praktiliselt kunagi ei saanud.
p
..../ 28. august 2015 09:23
pakiautomaatidest pole midagi kuulnud? nee don kogu aeg lahti :P vaja on ajaga ka kaasas käia, mitte vinguda
o
Oled kuu pealt või?/ 28. august 2015 09:30
Kus alevikus või mujal maakohas on pakiautomaadid? Mine arsti juurde oma vingumisega!
l
lugeja/ 28. august 2015 09:06
Väga õige samm on postkontorite, nagu ka apteekide üleviimine kaubakeskustesse. Seda nii linnas kui ka maapiirkonnas. Inimestel on neisse tihti põhjust sisse astuda. Senised postkontorid olid reeglina lausa idiootsetesse kohtadesse peidetud.
t
To lugeja/ 28. august 2015 11:06
Külakohas ei ole kaubanduskeskusi, apteek on ja kui,see ka peaks ära likvideeritama, siis järgmisse linna on 25 km