Repliik

Pikaajaline hotellitöötaja | Klienditeenindajal peavad olema munad ja selgroog (8)

Marju Zupsmann, pikaajaline hotelli vastuvõtutöötaja, 27. august 2015, 18:28
Foto: PHILIPPE WOJAZER
Lugesin 27. augusti Õhtulehes artiklit teenindajate argipäevast, kus kurdeti selle üle, et kliendid on nende suhtes ebaviisakad, tööaeg venib väga pikaks ning töötasu ei ole ka motiveeriv. Sellele ma vastu ei vaidle, et teenindussektori palgad ei ole just väga motiveerivad, juba statistika räägib klienditeenindusest kui kõige vähem tasustatud sektorist ning ka klientide antud jootraha ei pruugi väga suur olla.

Paljud klienditeenindajad kurdavad, et kunded käituvad nendega tihtipeale halvasti ning kasutavad nende kohta solvavaid fraase nagu eelmainitud artiklis: „Ah, see on mingi abikoristaja, vahet pole." Aga selle asemel, et see lause lihtsalt alla neelata, on teenindajal õigus end kehtestada. Antud olukorras olnuks õige vastata, et ma ei ole abikoristaja, vaid selle ettevõtte pikaajaline toitlusteenindaja. Seda kõike tuleb muidugi öelda viisakalt, sõbralikult ja samas ka veidi jäiselt – jäädes alati professionaalseks.

Klienditeenindaja peab kasvatama endale terasmunad ja selgroog peab istmikust välja kasvama! Tuleb ette ka selliseid situatsioone, kus teenindaja saab sõimata probleemi eest, mille eest tema isiklikult ei vastutagi. Sel juhul on hea kliendile valge paber anda ja paluda tal panna kirja kaebus ning see ise vastavale osakonnale edastada. Alati on lihtne viriseda, et teenindajaid ei austata, aga end kliendi ees kehtestada ning mitte lasta endale pähe istuda pole samuti raske.

8 KOMMENTAARI

l
lea 4. november 2015, 10:29
töötasin soomes 9aastad ,ei ole mina kogenud solvamisi kliendi poolt,jootraha oli harva,anti vahel siis kui tuba oli seapesaks muudetut,aga kui mina v...
(loe edasi)
a
aga 30. august 2015, 15:04
mida siis kui teenindaja käitub kliendiga ebaviisakalt , just kaupluses on selliseid juhtumeid , eriti Maximas venekeelsete müüjatega.
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee