Krimi

FOTOD | TAGAAJAMINE JÕGEVA- JA JÄRVAMAAL: tanklast maksmata lahkunud juht põgenes politsei eest (38)

Õhtuleht.ee, 27. august 2015, 15:53
 Kaspar Pokk / Kanal 2
Jõgeva- ja Järvamaal toimus öösel tagaajamine, kus politseinikud üritasid kätte saada peatumismärguannet eiranud roolijoodikut.

Kella 22.15 ajal anti politseile teada, et ühes Tartumaa tanklas tangiti diislikütust numbrimärkideta Audisse ning selle juht lahkus arve eest tasumata. Tallinna-Tartu maanteel sõitnud inimesed nägid kihutavat ja ohtlikke manöövreid tegevat autot, millel puudusid registreerimisnumbrid, sellest anti politseile teada. Patrull märkas autot Jõgevamaal Adavere lähedal. Juht ei reageerinud peatumismärguandele, vaid hakkas eest ära kihutama.

Audi peatati umbes 8 km enne Jõgeva linna. Seal olid vastas Tartumaa politseinikud, kes peatasid veoauto ning kasutasid seda teesulu tegemiseks. Audi juht sõitis teelt välja ja jäi kinni. Mees kinnipidamisel vastupanu ei osutanud.

Tagaajamine kestis veidi üle tunni aja ning kiirused ulatusid enam kui 200 km tunnis.
Teelt välja surumise katse käigus purunesid politsei bussil üks rehv ja kahjustada sai ka esimene põrkeraud. Sõiduautol läksid katki nii udutuled, poritiib kui ka põrkeraud. Küljest kukkusid ära numbrimärk ja üks märgutuli.

Juhi kontrollimisel selgus, et tegemist oli 25-aastase Maarioga, tal olid alkoholi tarvitamise tunnused, kas mees oli kriminaalses joobes või mitte, selgub pärast vereproovi tulemuste kättesaamist. Tegemist on sama auto ja sama juhiga, kes üritas politsei eest põgeneda ka käesoleva aasta veebruaris, kui Tartumaalt alguse saanud tagaajamine läks läbi Jõgevamaa ja lõppes Järvamaal. Maariolt võeti siis karistusena juhtimisõigus üheks aastaks ära, lisaks sai ta ka rahalise karistuse. Praegu on mees ajutiselt kinni peetud.

38 KOMMENTAARI

t
Türi elanik! 28. august 2015, 20:24
Tubli Maario!! Lahe kuju! Jätka jätka!! Toetame su tegevust igati!
t
tublid 28. august 2015, 16:43
Politseil on uskumatult hea väljaõpe ja tegutsemine olukordades, kus oleks vaja natuke peaga mõelda ja adekvaatselt tegutseda. Pole paha, mitu avariilist, lõhutud ametiautot ja lugematu hulk eriti ohtlikke olukordi kaasliiklejate jaoks.
Loe kõiki (38)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee